Olejová koupel pro atopiky

105
3.1.20 18:27

olejová koupel pro atopiky

Ahojte maminy,
mám dvouletou holčičku, která má atopák a chtěla bych se ze zeptat, zda by mi některá z vás neporadila v čem koupat? Zatím teda koupem v ovesných vločkách, ale chtěla bych nějakou olejovou koupel. Četla jsem, že je taky super sůl z mrtvého moře, neporadíte odkud nejlíp sehnat? Případně i čím mažete, a co takhle probiotika?? Jsem v tomhle nováček, takže za veškeré rady budu vděčná :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13860
3.1.20 18:33

Já dostala přímo doporučení od dr na olej do koupele pro syna, když měl ekzém, od Linoly. A mazala sem obyčejnou lipobází, tu mi dr psala na předpis, že mi vyšla na pár korun. Ono čím víc se toho kolikrát vymýšlí, tím člověk spíš uškodí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12650
3.1.20 18:34

Zkus ovesnou koupel,, maji v dm.. to mi u deti zabralo

jsem si nejak neprecetla tvuj prispevek cely :lol: :lol: :zed: takze ovesna koupel ti asi bude k prdu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7997
3.1.20 18:35

@Markii2
Já teda dcerku meju jen vodou hlavně. Používala jsme olejíček do koupele od Saloosu. Ale čím méně kosmetiky přijde do styku s kůží tím lepší ;) Mažu dětskou Niveou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
3.1.20 18:50

Jak uvedeno výše. Na koupání Linola (olejová koupel nebo sprcháč), na promazání Lipobáze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4672
3.1.20 19:16

@Markii2 Za mě na koupání Linola olej. Synovi zabíral krásně. Mažeme kremy od A-dermy. Lipobaze taky dobrá, ale na nás moc těžká, syn nemá vyloženě suchá ložiska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 19:38

Ahoj. Nam se na ekzem osvedcil obycejny kokosovy olej. Dat trochu do koupele a poradne promazat pokozku. Dobre bylo i bambucke maslo.
A od doktorky jsme mely predepsanou Lipobasi. Ta je hodne mastna. A hlavne koupat co nejmin a nejkratsi dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
3.1.20 19:58

Uz jen sprchujeme, je to nejlepsi, ani neni nutne dite potom mazat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
3.1.20 20:17

Mě skvele zabírá pro syna od La roche posay lipikar AP+ mycí olej a pak lipikar AP+ krém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
3.1.20 21:12

@Markii2 Linola olej :palec: je super a nádherně voní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
6.1.20 13:31

Moc dekuji za rady, male prave ta linola vubec nesedla no :-(… Holky a prosim vas jeste v cem perete? A davat si na neco pozor u jidla? Ale to je asi u kazdeho jine ze??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8473
6.1.20 13:44

Sůl z mrtvého moře vyjde cenově nejlíp v DM (taková světle modrá krabice, mívají většinou v regálech úplně dole a jsou tam 3×500g pytlíky, a to 1,5kg stojí snad do stovky - nevím přesně).
Zkusila bych i koupel v epsomské soli (síraň hořečnatý) - ale jen pokud malá nemá rozdrápaná ložiška - v otevřených ranách to pálí. Epsomskou sůl mi doporučila kamarádka, která se díky ní zbavila ekzému a problémů s plísní. Mně zabírá na kožní problémy taky úžasně, a hlavně je skvělá na doplnění hořčíku (což je otázka, jestli u dvouletého dítěte je ok, to jsem nestudovala). Každopádně koupel v ní odstraní skvěle odumřelé kožní buňky, doslova se ze mě drolí špína. Kupuju na Pilulka.cz 1kg asi za 60,–Kč.
Zkus i odvar z řepíku lékařského (ten třeba mým dětem skvěle zabral na novorozenecké akné).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama