Olívie - jméno pro holčičku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LadyAlex
Stálice 81 příspěvků 10.11.14 12:48
Olívie - jméno pro holčičku

Hezký den všem,
chtěla bych Vás poprosit o radu. Čekáme druhou holčičku a bohužel s manželem se nemůžeme shodnout na jménu - jak už to tak bývá :-)
Manžel přišel se jménem Olívie a strašně se mu líbí, mně přijde rozhodně zajímaví, ale zdrobněliny typu " Olí a Olivka" už tedy moc ne :-( Máte někdo dobrý tip, jak říkat holčičce s tímto krásným jménem? Našel by se zde někdo, komu se líbila Olivie a když se miminko narodilo, nevadila mu ani Olí, či Olivka? :-)
Děkuji moc za Vaše rady :kytka:

Přečtěte si článek: Jméno pro holčičku

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Katka87
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 10.11.14 12:51

Náááádherný jméno…fakt…já mam dva kluky, takže se mě to netýká, ale rozhodně by to byla favoritka s Johankou a Barunkou, takže směle do toho… :potlesk: :potlesk:

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 12:53

V rodině Olívii máme - říká se jí různě, jak už jsi napsala Olí, Olivko, ale i Olivo nebo Oliváči :) (tak jí říká její brácha) a divné nám to nepřijde, je to asi o zvyku. Podle mě to jméno je moc hezké.

LadyAlex
Stálice 81 příspěvků 10.11.14 12:55

Děkuji moc holky. První naše holčička je Laura a já mám teď velkou favoritku v podobě Violety a manžel přišel s Olívií, tak se snažím přijít na nějaký kompromis :-) Díky moc za tipy a podporu :-)

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 10.11.14 12:56

Nemůžu si pomoc, když se řekne Oliva, vybavím si Pepka námořníka :mrgreen:

katka.polka
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 10.11.14 12:57

@LadyAlex Žádnou sice neznám, ale jméno je to krásné ;)

Crystal87
Generální žvanilka 23943 příspěvků 10.11.14 12:59

Je to krasne jmeno:)my ho dat nemohli mame Olivera tak by to bylo blby.Na zdrobneliny prijdes i casem.je to tvarne jmeno…

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 10.11.14 13:00

Mně se Olivie taky líbí. A Violeta nebo Viola je taky krásné.
Zdrobnělina mě ještě napadá Olivenko, Oluško, Oloušku, Olko. Toho bude spousta, čeština je v tohle skvělá. :)

Edit - překlep

Aríí
Generální žvanilka 24799 příspěvků 10.11.14 13:01

Mně se toto jméno taky moc líbí. Jak oslovovat - to časem vyplyne samo.

JaninkaKelt
Závislačka 3386 příspěvků 10.11.14 13:02

Jméno moc krásné. Zdrobněliny se mi ale nelíbí, jedině Liv… Taky jsem nad tímhle jménem uvazovala :-)

Malike
Extra třída :D 14220 příspěvků 10.11.14 13:03

Tak ji rikejte,,Liv,, jako Liv Tyler…(Arwen z Lotr)

evill
Závislačka 3775 příspěvků 10.11.14 13:05

Znám Olivku, a všichni jí teda říkají Olivka. Pokud se ti zdrobněliny nelíbí, tak ho nedávej. U nás v republice jí v základním tvaru bude oslovovat někdo jen velmi zřídka. Stejně jako se Lucii neříká Lucie ale Luci, nebo Lucko, tak se Olivii říká Oli nebo Olivko. Mi tvar Oli na holku připadá normální, nemám moc ráda když se říká klukovi Oli (Oliver). Jméno se mi líbí.

LadyAlex
Stálice 81 příspěvků 10.11.14 13:07

Ještě jsem našla oslovení Liv a Livie - to je pěkné. U první dcery jsem taky tvrdila, že jí nikdy neřeknu " Laurinko" :lol:
Díky moc za tipy holky :kytka:

Katka87
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 10.11.14 13:09
@Crystal87 píše:
Je to krasne jmeno:)my ho dat nemohli mame Olivera tak by to bylo blby.Na zdrobneliny prijdes i casem.je to tvarne jmeno…

Ty jo a mě to zrovna přijde dobrý. Oliver a Olívie…náhodou :pankac:

Šarlota4
Extra třída :D 10651 příspěvků 10.11.14 13:10

Moc hezke:) asi bych nemela odvahu dat, ale chvalim :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >