Omezení převodu nemovitosti

Anonymní
4.4.21 16:46

Omezení převodu nemovitosti

Ahoj, v katastru nemovitosí jsem objevila zápis
v sekci jiné zápisy:Omezení převodu nemovitosti (§ 58 zákona č. 40/1964 Sb.),který tam ale dřív nebyl. Vysvětlíte mi prosím jaký je možný důvod zápisu o omezení převodu nemovitosti??Děkuji…H

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
248
4.4.21 16:53

Tak to se zeptej na katastru. Ze ktereho roku to omezeni je? Jen tak se to tam urcite neobjevilo, k zapisu tohohle omezeni musel byt nejaky duvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 16:56

Našla jsem toto: omezení převodu nemovitosti
zákonem dříve stanovené zabezpečení uspokojení pohledávky věřitele písemnou smlouvou, kterou dlužník bere na sebe povinnost, že nepřevede svou nemovitost bez souhlasu věřitele na jiného vlastníka, dokud nebude pohledávka uspokojena…
Teď jsem na to narazila, ale info na katastru asi nedostanu, není to moje nemovitost, chceme ji kupovat :think:

• Citovat
  • Nahlásit
75848
4.4.21 16:59

No, ten zakon je stary občanský zakonik a ten uz 7 let neplatí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 17:03

Když to neplatí, proč to tam je, divné…
Abychom to nekoupili s dluhem, pokud to tedy neplatí, ale pak se někdo o peníze přihlásí třeba, to se mi do toho tedy nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
90
4.4.21 17:18
@Anonymní píše:
Našla jsem toto: omezení převodu nemovitosti
zákonem dříve stanovené zabezpečení uspokojení pohledávky věřitele písemnou smlouvou, kterou dlužník bere na sebe povinnost, že nepřevede svou nemovitost bez souhlasu věřitele na jiného vlastníka, dokud nebude pohledávka uspokojena…
Teď jsem na to narazila, ale info na katastru asi nedostanu, není to moje nemovitost, chceme ji kupovat :think:

to asi znamená že tou nemovitostí ručí na hypotéku hádám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 17:20

@EvaEpic Majitel řekl že dům hypotékou zatížen není…

• Citovat
  • Nahlásit
7463
4.4.21 17:24
@Anonymní píše:
@EvaEpic Majitel řekl že dům hypotékou zatížen není…

Tak může tím domem ručit někomu jinému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
4.4.21 17:25
@Anonymní píše:
@EvaEpic Majitel řekl že dům hypotékou zatížen není…

no ale něčím finančním (hypotéka, úvěr, půjčka) ta nemovitost očividně zatížena je. Asi bych se zeptala majitele co to má znamenat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75848
4.4.21 17:29
@Anonymní píše:
Abychom to nekoupili s dluhem, pokud to tedy neplatí, ale pak se někdo o peníze přihlásí třeba, to se mi do toho tedy nechce.

No, spis jde o to, ze se to tam tezko objevilo ted.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 17:41

@j.a.n.i1 Je tedy možné že jsem si toho nevšimla dřív :nevim:
Stejně si myslím že to tam nebylo, proto mě to překvapilo, ale čert ví, mohla jsem to přehlédnout…
Když je ale něco neplatné, proč to tam visí :think:
Jak mám pak vědět jestli dluží nebo nedluží, když napsáno je, že ano.

• Citovat
  • Nahlásit
2379
4.4.21 17:46
@Anonymní píše:

Jestli je to platné omezení převodu, tak to nekoupíte, protože to omezuje převod. ;)

Určitě je tam odkaz na vkladové nebo záznamové řízení, listina bude ve sbírce listin, tak je veřejně přístupná.

Jinak objevit až teď se to tam klidně může, lze vkladovat práva i ze starých listin, když je podaný návrh nebo předložená listina katastru až teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4801
4.4.21 17:47

A co zavolat na katastr a jen se zeptat co tato poznámka znamená? Neptat se na konkrétní nemovitost, ale jen na tu poznámku.
Mě to přijde, že je prostě nemovitost vázana na dluh. Exekuce, půjčka, hypotéka atd.
Ale to by Vám měl říct majitel. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
4.4.21 18:13

Katastr je veřejný registr, můžete se ptát na jakoukoliv konkrétní nemovitost. Zápisy jsou tam pro veřejnost, jen jejich poskytnutí je zpoplatněné. Bývalo to 50 Kč za stránku A4, možná se to už změnilo. Můžete požadovat výpisy z LV i ze založených listin. Jen musíte uvést „důvod“, který budou evidovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11052
4.4.21 18:25

Já bych osobně nedala majiteli pokoj, dokud to nevysvětlí.

My jsme takhle očuchávali byt, majitel tvrdil, že dluhy žádné, že jen chtělí na stáří na venkov do domečku, když už jsou děti dospělé…a najednou se tam objevilo ručení 50 tisíc: a pak se ukázalo, že na bytě jsou nějaké dluhy, které nějak sanovala realitka s tím, že si smluvně ošetřila, že si to vezme z kupní ceny. A tento se tam objevil navíc, bůhví, kdo ho udělal, jestli staří, nebo některý syn, ale každopádně pro mě to bylo znamení pro „bič a pryč“, i když byl byl hezký a za dobrou cenu. Když majitel lže, tak to o ničem dobrém nevypovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat