Online výuka dítěte s asistentem

Anonymní
3.11.20 21:14

On line výuka dítěte s asistentem

Rada bych se zeptala těch co mají dítě které má prideleneho asistenta pedagoga jak funguje asistent při online výuce?

Syn má poruchu pozornosti a pravděpodobně dyslexii která měla být finalne diagnostikována letos. Od minulého února, po 1.5 roce běhání a vyřizování, má prideleneho asistenta. Od te doby byla klasická skola pouze par týdnu.

Jaký přínos má asistent momentálně pro dítě kterému byl přidělen?
U nás po pravdě nula.
Rada bych věděla jak to probíhá jinde. Je toto standard? Nebo se u vás asistenti nějak zapojují?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
372
3.11.20 21:25

Na jaře nám naše asistentka pouze 1× týdně zavolala a zeptala se, jak to dcera zvládá, takže taky pomoc nulová, ale teď nám sama ředitelka navrhla, že můžeme dceru na 3 dny v týdnu vozit do školy na online výuku za asistentkou, tak jsem za to strašně ráda. Celkově máme 3 děti v online výuce+ plus plno práce do školy doma a už jsme z toho i tak unavení.
U vás by se nešlo takto domluvit? Že by taky dojížděl za asistentem do školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51704
3.11.20 21:31

Moji sverenci maji sve ucivo, ktere jim chystam, tisknu a nosim do schranky. On-line maji jindy, nez ma zbytek hlavni predmety.
Pokud se ptas, jestli mam i ted dost prace a nehoupu nohama?
Pomaham i jinym uc., kdyz potrebuji. Jsou starsi a PC technika je pro ne tezsi. Plus mam sluzby ve druzine, ktera jede stale. Takze mam dost prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.20 21:36
@Anonymní píše:
Rada bych se zeptala těch co mají dítě které má prideleneho asistenta pedagoga jak funguje asistent při online výuce?

Syn má poruchu pozornosti a pravděpodobně dyslexii která měla být finalne diagnostikována letos. Od minulého února, po 1.5 roce běhání a vyřizování, má prideleneho asistenta. Od te doby byla klasická skola pouze par týdnu.

Jaký přínos má asistent momentálně pro dítě kterému byl přidělen?
U nás po pravdě nula.
Rada bych věděla jak to probíhá jinde. Je toto standard? Nebo se u vás asistenti nějak zapojují?

Já pracuji jako školní asistent, sama jsem iniciovala a doučuji jednu holčinu. Jinak u nás na škole asistenti pedagoga fungují hlavně jako pomoc učitelům při zadávání úkolů do classroomu. A co vím, tak i asistentky pomáhají dětem, kteří mají potíže. Takže být vámi zkusím se nějak domluvit s třídní učitelkou, případně nebát se kontaktovat zástupce ředitele. Ale určitě by vám měl asistent pomoc, kor když ho máte na dítě napsané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 21:53

@Kelsey Neptam se úplně na to jestli asistent hloupe nohama nebo ne. To je mi vcelku jedno.
Spis mi jde o to jak asistent v době on-line výuky pomáhá žakovu kterému byl přidělen. U nás je kontakt nulový. Asistentka je přítomna (ale nemluví) na on-line hodinách kde je dalších 28 děti 🤨
Rada bych se spis dozvěděla jak tomu muzu pomoci já.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 21:55

Díky za rady. Kontaktují přímo školu a zkusím se domluvit.

• Citovat
  • Nahlásit
645
3.11.20 22:04

Nepomáhá vůbec. Na hodiny se nepripojuje. Ani to od ni nečekám od září tam byla cca 5× deti v ms do zs nastoupila o 14dni dele pak deti nemocné. S ucitelkou jsem mluvila jedeme vlastnim tempem nezvladame tu rychlost, kterou nasadili.
Kazdy den nova latka zadne opakování. Rodiče to vysvetli Rodiče to naučí. Kazdy den ukoly basnicky, vyrábění do toho zavrena ms na distancni výuce prac. sesity vyrabeni online s učitelkou. Takze ne neangazuje se vubec. Podle ucitelky je doma s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51704
3.11.20 22:04
@Anonymní píše:
@Kelsey Neptam se úplně na to jestli asistent hloupe nohama nebo ne. To je mi vcelku jedno.
Spis mi jde o to jak asistent v době on-line výuky pomáhá žakovu kterému byl přidělen. U nás je kontakt nulový. Asistentka je přítomna (ale nemluví) na on-line hodinách kde je dalších 28 děti 🤨
Rada bych se spis dozvěděla jak tomu muzu pomoci já.

Jak jsem psala, tak moji sverenci maji vetsinu predmetu jine ucivo. Takze na celkovou skupinovou vyuku ted nechodi. Maji svuj prostor, kdy jsme 2 na jednoho. Ale neni to denne. Maji stejnou VL a PR, tam chodi. Tak si vyzadej, at se taky pripoji jeden na jednoho, pouze AP a zak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25019
3.11.20 22:13
@venulka1 píše:
Nepomáhá vůbec. Na hodiny se nepripojuje. Ani to od ni nečekám od září tam byla cca 5× deti v ms do zs nastoupila o 14dni dele pak deti nemocné. S ucitelkou jsem mluvila jedeme vlastnim tempem nezvladame tu rychlost, kterou nasadili.
Kazdy den nova latka zadne opakování. Rodiče to vysvetli Rodiče to naučí. Kazdy den ukoly basnicky, vyrábění do toho zavrena ms na distancni výuce prac. sesity vyrabeni online s učitelkou. Takze ne neangazuje se vubec. Podle ucitelky je doma s dětmi.

Tak pokud je na OCR, je jasné, ze nepracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
3.11.20 22:15
@vokishka píše:
Tak pokud je na OCR, je jasné, ze nepracuje.

Ma 2 děti v ms a skoly zavre. Tezko rict asistenka co je ve druhé třídě se pripojuje z domova stejne jako my ostatní. Spíš to vidim na tvrdy nezájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
3.11.20 22:18

@vokishka beru to i podle nezájmu během toho co tam byla když nahodou přišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51704
3.11.20 22:21
@venulka1 píše:
Ma 2 děti v ms a skoly zavre. Tezko rict asistenka co je ve druhé třídě se pripojuje z domova stejne jako my ostatní. Spíš to vidim na tvrdy nezájem.

Nektere skoly neumi navodit spolupraci. Cetla jsem na strance pro AP, ze na spouste skolach byl prikaz, at si AP vezme OCR. A nekdo stejne musi na OCR. Nekde se pracuje dal. Takze to nemuselo byt, ze nema zajem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
3.11.20 22:32

@Kelsey rikam těžko říct. Ale vim jak funguje nefunguje když ve škole je spíš vic není. Ja teda mam zažádano o nového asistenta syn potřebuje, aby u nej nekdo byl a ne se v tom placal sam to ji nemusime mit vubec.

Ale odpoved na otázku byla, že účast je nulová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32872
4.11.20 08:28

AP, která je na OČR s vlastními dětmi, nemá žádné povinnosti vůči svěřeným dětem. U nás je AP na OČR hodně, protože jsou to často ženy po druhé nebo třetí RD a mají školáka, predskolaka a tříleté dítě v podobných kombinacích. Na druhou stranu důchodkyně, které v této situaci pracovat nechtějí a mohou zůstat doma ze dne na den.

U nás korona úplně všude, i ve školkách, třídy v karantene. Před pár týdny jsme byli nejpostizenejsi okres. I dcera měla nakažení učitelku a třídu v karantene, nakazene byly i další učitelky a několik dětí, školka má 8 tříd. Nás se to netykalo, je od začátku doma.

Asistuji speciálnímu pedagogovi na spec. předmětech a s většinou těchto dětí online pracovat nelze(ADHD na lécích, autismus někdy s MR), online hodiny navíc by je spíš vycerpavaly, pozornost neudrží.

Chápu, že se jako rodiče snažíte vybojovat si pro dítě, co mu náleží. Ale je třeba si uvědomit, že tato situace je složitá pro všechny a i mezi pracovníky ve školství jsou lidé z rizikových skupin, hodně jich má statut osoby zdravotně znevýhodněné nebo ID a ti v této situaci v práci nezůstanou. Ti ostatní musí zastat práci za všechny včetně péče o děti IZS. Všude čtete, že dítě má i teď právo na podporu, ale už si neuvědomujete, že je složité ty potřeby naplnit za současného stavu. U nás se předně řešily děti IZS, teď byly nabídnuty individuální intervence, ale nekteri rodiče mají problém dítě dopravit do školy na schůzku, která je povolena. Místo toho se ptají na návštěvy doma, což je nepřípustné.

AP, kteří zůstali v práci, se pripojuji k online výuce, pomáhají učitelům a, starají se o děti IZS. Rozsah podle svého uvazku. U nás často 0,7, 0,5,nekdy i méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.20 18:53

U nás to zatím vychytáváme. Pojedeme s asistentkou předmět, ve kterém je jinde než ostatní, obyčejně online. Ostatní online se zbytkem. Jeden na jednoho pozornost udrží, online s ostatními ne. Pořád odbíhá neposedí, začíná si hrát. Horší bude návrat do školy, kde si začínal zvykat a pojedeme nanovo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat