Operace šilhání u dospělých

6068
7.3.14 12:58

operace šilhání u dospělých

Dobrý den prosím je tu někdo kdo byl na operaci šilhání, uvažuji o tom už dlouho jen by mne zajimalo na jaké jste byly klinice.zda v nemocnici a hradila to pojištovna, nebo na soukromé a hradily jste to vy. A také zda operace dopadla dobře, jak jste spokojeni atd…zda jste byly na operaci posuvných stehů a nebo napevno později bez ůpravy.
Trápí mne tohle od dětství na jednom oku šilhám a je to dost vidět, brýle nenosím a vidím dobře.,všude jsem našla téma operace u dětí ale o operaci o dospělých jsem toho moc nevyčetla, jen že se operace provádí i v dospělosti.
je mi 33 let
snad se tu někdo najde. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
myshatko
7.3.14 13:13

@irca11 zdravim byla jsem… celkem trikrat - neslo to udelat najednou… nejdrive na stred pak stahnui dolu…delali mi to v nemocnici nemusela se platit nic… jeden den prijem druhy den operace treti den propusteni… pak mesic nic tezkeho netahat vykapavat oko.. oko boli je krvave… a poboperaci je to dost neprijemne ://

Příspěvek upraven 26.03.14 v 15:14

• Citovat
  • Nahlásit
myshatko
7.3.14 13:16

@irca11 jinak… po prvni operacinjsem byla zklamana… cekala jsem ze po prni operaci bude vse " ruzove" bohuzel.. mi nerekli ze se to dela na vickrat… a pak pulroku cekani na zahojeni… a dalsi operace ale ted sem stastna nikdo nic nepozna… a za ty utrapy v detstvi kdy me sikanovali a kdy sem se strasne trapila… sem ted stastna… nikdo nic nevi..a je to videt minimalne pri urcitem uhlu…ale nikdonuz nema blby reci… blbe necivi..

• Citovat
  • Nahlásit
6068
7.3.14 13:17

@myshatko mě jedno oko ujiždi směrem ven ja myslela že to jde najednou že stači 1× a ted to máš dobré? vidíš stejně jako před operací?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6068
7.3.14 13:19

@myshatko to určitě v dětství jsem si zažila své a i v dspělosti a třeba i v práci prostě blbé narážky ča od času…chci mít už také klid mam dvě děti taks e ted na to chystám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6068
7.3.14 13:20
@irca11 píše:
@myshatko to určitě v dětství jsem si zažila své a i v dspělosti a třeba i v práci prostě blbé narážky ča od času…chci mít už také klid mam dvě děti taks e ted na to chystám.a nemluvim o tom jak vypadám na fotkách jak to šilhání kazí i třeba rodinou krásnou fotku…a celkově když s někým mluvim raději u moc do očí nekoukam..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
myshatko
7.3.14 13:22
@irca11 píše:
@myshatko mě jedno oko ujiždi směrem ven ja myslela že to jde najednou že stači 1× a ted to máš dobré? vidíš stejně jako před operací?

zalezi jak moc " to ujizdi.. ja to mela dovnitr a nahoru… takze mi nejdrive „utahovali“ svaly doprostred…a pak stahovali oko dolu… bohuzel mi to zapomneli predtim rict…kazdopadne mi doktor rekl ze se to jednou povoli… ze to jsou svaly… a ze ma strach ze se to jednou zhorsi a nebude moct nic delat - ze mam na tech svalech jizvy… ale buhvi jak to bude.. doufam ze se to nestane a kdyz ano ze me odoperuji jeste…a jinak ja na nej nevidim… takze s tim neporadim…

• Citovat
  • Nahlásit
myshatko
7.3.14 13:27

@irca11 ja to znam… nesnasela sem jako mala foceni…propadala sem hysterii… nejhorsi bylo tu fotku pak videt a uvedomit si jak vypadam… jdi do toho strasne se ti ulevi je to „bolest“ po operaci ale ten stav kdyz se to povede je skvelej… ja se schovavala za cernou barvu vlasu… do oci sem se nedivala… kecy typu kam koukas… me nicily.. a ted.. sem blond lidem koukam jedine do oci a sem stastna.. :) muzu sse zeptat deti mas ok? my cekame a ja se modlim at maly nesilha protoze vim ze by mel strasnY DETSTVI…

• Citovat
  • Nahlásit
6068
7.3.14 13:53

@myshatko mma dvě holky 5ti letou a skoro dvouletou a v pořádku nešilhaji, u mladši jsem se bála protože byly předčasně narozena a v inkubatoru a je v pořádku a oči má v pořádku také a nešilhá já to mam asi vrozene mam to od dětstvi také jsem byla narozena předčasně.
ale v dnešní době čtu že na tyhle operace jsou už uplně malé dětičky i miminka a je klid nemají potom takové dětství jako my.
právě snad odpoví nškdo kdo na operaci byl a vidí, zda vidí stále stejně píše se dost o tom riziku dvojitého vidění…
To je dobře že mužeš už kukat hezky do očí…já měla takovou depku od dětství jsemsi myslela že se ani nevdám…a nakonec si mne manžel vzal i s tim čilhacím okem, jemu to prý nevadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6068
7.3.14 13:54

@myshatko a druhé oko máš v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6068
7.3.14 13:55

Ještě mi tu nedávno psal jedna paní že byla na operaci a operovaly ji obě oči součastně a dopadlo to prý dobře také je spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
myshatko
7.3.14 13:58

@irca11 ano mam.. ja mela vrozeny sedy zakal..a jelikoz v ty dobe brali cocku.. a nedavali jinou tak se oko nemohlo vyvijet.. jinak tos me potesila ze je vse v poradku u holcicek :)) jinak moc tomu nerozumim ze to operuji u malych deti.. me to odmitli udelat, zepry jak sem ve vyvinu a telo se vyvyiji stehy by se povolovali a musela bych na uoperaci hodnekrat… takze me operovali az ve 20.. jinak.. taky sem se vzdycky „bala“ ale nikdy sem s chlapama nemela problem… take sem to asi hrotila vic.. kazdopadne hodne to zvaz za me do toho urcite jdi:))

• Citovat
  • Nahlásit
6068
7.3.14 14:05

@myshatko ja se o tom bavila právě přímo s dětským očním když byla mala v inkubatoru tak jsme pak musely na pravidelne kontroly a on mi řikal i kdyby šilhala nebo začala šilhat později že se to dnes operuje u dětí než jdou do školy a to je tedy bezva. také jsme viděla několik miminek po operaci očí jedno bylo i po operaci šilhání ale mělo oko ještě zalepené a ostatni byly po operaci s jinou vadou tak řikal dr. že operuje i hodně miminek a dětí co chodí do školky. škoda že je jen dětský že neoperuje i dospělé, hned bych k němu šla, byl fajn.
děkuji a určitě se k operaci chystám jen musím najit nějakého dobrého očního nejlépe někoho dr. kdo to přímo i operuje kdo ses tím setkal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6068
7.3.14 14:10
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6068
8.3.14 11:45

Nikdo další???

• Citovat