Opožděný vývoj kvůli řevu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marioneta21
Nováček 10 příspěvků 15.05.19 14:05
Opožděný vývoj kvůli řevu?

Ahoj. Mám 3 měsíční velmi uplakané miminko. Téměř celé dny jen houpeme, kojíme a utišujeme pláč až řev. Utišit se mi ji většinou daří, ale musím stále chovat. Což nám ale myslím dělá problém ve vývoji. Nechce sama ležet pod hrazdičkou, past na břišku, nezajímá se o hračky, nebrouka si, nekomunikuje. Maximálne kouká kolem sebe, ale ani ne vyloženě na mě… Jak mám s takovým miminkem pracovat na vývoji, když každá snaha o odložení skončí okamžitým řevem?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4830 příspěvků 15.05.19 14:08

Můj syn byl do teetiho měsíce neodložitelný, nervy mi zachránil šátek. A opožděný ve vývoji tedy není, chodit sám začal v deseti měsících. Otáčet na bříško a lézt začal později, ale rovnou si z lezení stoupnul a chodil kolem nábytku. Neřešila bych vývoj, ale důvod, proč tolik pláče.

Janli
Echt Kelišová 8854 příspěvků 15.05.19 14:08

Nechtěj po ní ve třech měsících zázraky. Dítě ti nikdy nepojede podle tabulek ať pláče nebo ne. Soustřeď se na to, aby byla spokojená.

Elessa
Kecalka 224 příspěvků 3 inzeráty 15.05.19 14:14

Zkousela jste nosit ji v satku? Miminka se v nem vetsinou velmi rychle uklidni, uspokoji se tim jejich potreba blizkosti a tepla. Syna jsme davali past koniky a cvicili jsme s nim vzdy kdyz jsme ho prebalovali. Vzhledem k tomu, ze to bylo hodne casto, napasl se jich za den dost :-D Kdyz jsem varila nebo uklizela, byl v satku, kdyz usnul, dala jsem ho do postylky. Casem plakal o dost mene. A od cca peti mesicu uz ani v satku nebo dele v naruci byt nechtel.

Anna85
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 15.05.19 14:14

Muj syn byl takhle urvanej snad 4mesice. I pak rval hodne, ale uz ho na chvili dokazaly zabavit hračky na koberci kdyz lezel na břiše. Lezet pod hrazdickou,.vuuubec. zlepsilo se to az zacal byt mobilni, tzn.az se zacal plazit a pak lezt po ctyrech. Do ty doby jsem byla zrala na prasky :D

unuděná
Echt Kelišová 7721 příspěvků 15.05.19 14:14

My jednu dobu hodně praktikovali pasení na mém břiše - lehneš si na záda, podložíš si hlavu a ramena a dítě na sebe položíš, nejlépe ještě nahaté. Tohle většinou prcky zajímá a uklidňuje a zároveň si trénují svaly. Ale jinak bych se nějakého opožděného vývoje vůbec nebála. Spíš bych se snažila přijít na příčiny neustálého pláče.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 15.05.19 14:16

Prosim Te a kde jsi cetla, ze to vsechno, co pises, ma trimesicni miminko umet? :roll: a jen tak mimochodem, past konicky muze i na Tobe ;) kdyz si lehnes na zada a prcka das na sebe, takhle jsem to delala se svym ditkem a bylo to lepsi, nez na zemi..

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 15.05.19 14:26

@Tazvesnice tipuji Rozvíjej se, děťátko… Nebo pediatra, někteří to hodně hroti :?

Marioneta21
Nováček 10 příspěvků 15.05.19 14:31

Jsem vystresla mamina prvního dítěte bez kamarádek s dětmi a podpory rodiny, takže jen trapně googluju a hledám věci na internetu a v knížkách. Vím, že to není úplně správně ale nemám jiný zdroj informací :-(… Dle MUDry je zdravotně v pořádku. Prostě ji jen trápí hodně kolika a je hodně dráždiva. I tím že se narodila o měsíc dřív… Nechci malou do ničeho nutit a tak, ale i mudra říkala, že zatím dobrý, dáme ji zatím čas a když tak později nějaké cvičení. Toho se ake už teď děsím, protože vím, že by to prořvala. V šátku nosím. I když jsem k tomu došla až časem, když jsem zjistila, že mám krajně neodlozitelne miminko

Marioneta21
Nováček 10 příspěvků 15.05.19 14:32
@Serpentini píše:
@Tazvesnice tipuji Rozvíjej se, děťátko… Nebo pediatra, někteří to hodně hroti :?

Ano přesně tak. Kniha od kiedronove. z té čerpám

pedigka
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 15.05.19 14:35

Ma miminko důvod k častému pláči? Myslím zdravotní důvod.
Ještě mě napadá, jestli mu není horko.
Můj syn to měl dost podobné:-(.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 15.05.19 14:36

@Marioneta21 vsechny jsme jednou mely prvni dite ;) ja treba vyvoj ditete nejak extra neresila a vse bylo a je stale bez problemu.. fakt to tolik nehrot a uzivej si male miminko :kytka:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 15.05.19 14:40

Mimochodem z Rozvíjej se, děťátko doporučuji využít ta cvičení (velký gymball je třeba super), využití hrazdičky dle Kiedronove taky. Tu vývojovou tabulku bych neřešila. Naše mládě se vyvíjí téměř přesně podle ní, ale napřed není v ničem. Jedno dítě v okolí už se pretaci na bříško samo a z bříška na záda samo. Taky jsem měla potřebu srovnávat, pak jsem si řekla že na to konkurenční prostředí prdim a až to bude tak to bude. Nikdy se mě nikdo neptal kdy jsem se sama pretocila na břicho. :lol:

beruska9
Extra třída :D 11184 příspěvků 15.05.19 14:44

Pracovat na vyvoji nemusis…a jestli je mala narozena o mesic driv, tak ji ten mesic, mozna I vic, musis odecist. Taky mam syna narozeneho o mesic driv a teprve tak kolem 2 mesicu mi prislo, ze teprve zacal vnimat svet, hodne veci pak delal tabulkove pozde, ale po par letech uz zadny rozdil neni videt. Zahod knizky, mimco nos, kolik potrebuje a kolik zvladas a dej mu cas si zvyknout na svet :srdce:

Marioneta21
Nováček 10 příspěvků 15.05.19 14:46
@pedigka píše:
Ma miminko důvod k častému pláči? Myslím zdravotní důvod.
Ještě mě napadá, jestli mu není horko.
Můj syn to měl dost podobné:-(.

Zdravotně prý ne. Všechno se svádí na prdiky a kolíku. Ale nevím :-(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama