Ošetřovačka a práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xxxooo
Povídálka 26 příspěvků 07.10.14 09:59
osetrovacka a prace

Potřebuji radu, mám osetrovacku na malyho do 12.10. a zaměstnavatel chce, abych přišla do práce 11.10. Můžu nebo ne? :-D

Reakce:
carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 07.10.14 10:07

Můžeš

stef
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 07.10.14 10:22

Můžeš, ale za neodpracovanou dobu nedostaneš peníze za OČR. Aspoň myslím.

TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 07.10.14 10:36

Na ten papír při ukončení OČR se vyplňuje, zda zaměstnanec po dobu OČR odpracoval nějaké směny. Tak si myslím, že když to tam zaměsntavatel uveden, tak za ty odpracované dny nedostaneš dávku.

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 07.10.14 10:37

Můžeš, zaměstnavatel po ukončení ocr vypíše dny, kdy jsi byla v práci na zadní stranu lístku.

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 27.08.15 08:20

Ahoj holky, syn je nemocný, tak si musím nechat napsat ošetřovačku, placenou ji mít nebudu, protože ještě pobírám rodičák, ale k dotazu. Můžu chodit na pár hodin do práce, když bude hlídat manžel?

sagina
Echt Kelišová 7811 příspěvků 27.08.15 08:29
@Teruna000 píše:
Ahoj holky, syn je nemocný, tak si musím nechat napsat ošetřovačku, placenou ji mít nebudu, protože ještě pobírám rodičák, ale k dotazu. Můžu chodit na pár hodin do práce, když bude hlídat manžel?

pokud rodičák pobíráš ty a ne manžel, tak ošetřovačku budeš mít placenou. do práce chodit můžeš, potom na ošetřovačce vyplníš, které dny jsi OČR čerpala (= které dny jsi nepracovala) a ty budeš mít proplacené (za dny, kdy budeš pracovat, ošetřovné nedostaneš).

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 27.08.15 08:31

@sagina Aha, tak to je dobrá zpráva. Díky moc.

Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 27.08.15 10:13

@Teruna000 ano, pokud pobíráš RP ty a OČR bude psané na Tebe (jako omluvenka pro tebe do práce), tak OČR dostaneš proplacené. Zkušenost teď z léta…

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 27.08.15 10:18
@sagina píše:
pokud rodičák pobíráš ty a ne manžel, tak ošetřovačku budeš mít placenou. do práce chodit můžeš, potom na ošetřovačce vyplníš, které dny jsi OČR čerpala (= které dny jsi nepracovala) a ty budeš mít proplacené (za dny, kdy budeš pracovat, ošetřovné nedostaneš).

Jojo, do práce může, ale mám takový poct, že je problém s částí dne, že OČR umí pouze celý den :think: leda se domluvit se zaměstnavatelem a půldny vykázat jako celý.

teepe
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 27.08.15 10:58

Na očr můžeš všechno u chodit do práce ;)

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 27.08.15 14:31

@j.a.n.i1 ok děkuji. Já právě budu chodit jenom na část dne, tak se zkusím domluvit jestli mi to dají jako jeden den.
@teepe díky :-)

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 11.10.16 17:47

Ahoj. Syn je nemocny a jelikoz delam kratky/dlouhy tyden, napsala mi detska doktorka osetrovacku na st, ct. (Zitrek a pozitri).
Nakonec jsem se ale s nadrizenou domluvila, ze za me vezme ty dva dny dopoledne a ja pujdu do prace od tri (to uz bude odpolko hlidat tatinek) a ted k memu dotazu.:
1. Mam tedy osetrovacku zrusit (popr.jak?musim zavolat detske, ze na osetrovacce nakonec nebudu nebo jen proste v praci neodevzdam ten papir o osetrovacce, co jsem od detske dostala?)
2. Nebo ho muzu odevzdat v praci i kdyz pujdu oba dny na 5 hodin do prace??? Ze se mi zaplati aspon ty dopoledne po ty dva dny?…Moc děkuji predem za odpovedi. Nejsem v tom zatim moc sbehla… :oops:

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 13.10.17 14:48

@veronika6913 jak jsi to tenkrat vyresil?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 15:56

Holky,obnovuji tema.Mam dotaz obracene,asi trosku vychcankovsky,tak snad me nesezerete ;) Mam osetrovacku na syna,v praci nahlaseno s nejvyssi pravdepodobnosti do konce tydne,dle slov detske lekarky.Ovsem ta to trosku prepiskla s diagnozou a syn je po dvou dnech uz celkem fit.Premyslim,ze ve ctvrtek nebo v patek by uz mohl do skoly,ale rada bych ho vzala po obede,coz vylucuje moznost jit do prace.Jakym zpusobem tohle funguje?Ze skoly to prece nikam nehlasi,nebo ano?Anonym je snad pochopitelny ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >