Ošetřovatel x pracovnice v sociálních službách

DenisaDen
7.4.16 21:18

Ošetřovatel x Pracovnice v soc.službách

Hezký den slečny.. :D

Měla bych pár otázek ohledně kurzů Pracovnice v sociálních službách a Ošetřovatelky. :roll:
Nevíte někdo, jaký je v těchto dvou kurzech rozdíl, popř. jaký je potom rozdím v pracích, kterou vykonávají?
Chci si dělat jeden z těchto kurzů a nevím, jaký by byl lepší.
Bohužel nemám maturitu, jenom výuční list a slyšela jsem, že na Pracovníka v soc. službách být maturita musí. Je to pravda? :think:
Potom bych se chtěla zeptat, jestli je lepší se pak zaměřit spíš na domovy důchodců apod…, nebo nemocnice?..kde jsou lepší podmínky (i platové?)

Moc díky za rady. :P Zatím jenom zjištuji informace, tak se možná ptám na základní věci, ale opravdu o tim nic nevím.. :roll:

Mějte se.. :mavam: :D :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4472
7.4.16 21:27

Na pss určitě být maturita nemusí (většinou dělají v domovech), ošetřovatelé (dřív to byl sanitářský kurz myslím) se pohybují víc v nemocnici. Každé má svoje, posle mě není domov jako domov a není nemocnice jako nemocnice (a taky záleží na oddělení). :nevim: poptej se asi přímo ve svém okolí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.16 21:36

Mám kurz pps, maturita být nemusí, můžeš pak pracovat v domech pro seniory a v ústavech pro postizené

• Nahlásit
  • Citovat
7159
7.4.16 21:39

Taky mám kurz PSS, maturitu sice mám, ale určitě není podmínkou, pracuju v ústavu pro postižené a mám kolegyně i se základkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1907
7.4.16 21:46

Nastuduj si zákon o sociálních službách, tam je vše, co potřebuješ k pracovníkovi v sociálních službách, jsou tam vypsaná i zařízení, kde pak můžeš pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
DenisaDen
7.4.16 21:54

Tak to jsem moc rada:)
Diky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
825
7.4.16 22:54

Lepší je kurz ošetřovatele, protože s tím můžeš pracovat jak v nemocnici, tak v zařízeních sociálních služeb. Ošetřovatel, zdravotnický asistent, absolovent oboru sociální práce mají vyjímku ze zákona a kurz do sociálních služeb mít nemusí, uznává se jim jejich vzdělání. Jinak ošetřovatel nebyl dřív sanitář. Sanitář je prostě sanitář se 150ti hodinovým kurzem a ošetřovatel je učební obor a nebo kurz, který má ale o dost delší časovou dotaci než kurz sanitáře. Maturitu mít nemusíš ani na jeden z těchto kurzů. Takže za mě určitě kurz ošetřovatele - můžeš pak pracovat v nemocnici, LDN, ve všech zařízeních soc. péče nebo jako osobní asistent či terénní pečovatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama