Otáčení hlavičky - polštářky

22
21.6.13 22:33

otáčení hlavičky - polštářky

Zdravím, potřebovala bych poradit, sestřenka má měsíční holčičku, která otáčí hlavičku jen na jednu stranu, když se otočí aby si zvykla i na druhou tak začne ale úplně brutálně řvát :D slyšela jsem o nějakých polštářích které tu hlavičku aspoň drží v rovině aby se jí neničila páteř ale nemůžu je nikde najít. Nemáte některá zkušenost? díky Míša

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13827
21.6.13 22:35

Tak páteř by se ničit neměla, ne? Jen bude mít jednu stranu hlavy plošší. O polštáři jsem neslyšela, máma mi tam dávala mouku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
21.6.13 22:37

Mouku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
21.6.13 22:37

My takový podhlavníček měli, měli jsme od Babymoov: http://www.mall.cz/…avnicek-love . Nicméně nejde o nějaké ničení páteře, ale to, že hlavičku neotáčí na druhou stranu má nějakou příčinu a sestra ať se zmíní doktorce. Většinou to bývají zkrácené svaly na krku, kolikrát to přetrvává ještě z dělohy, jak tam bylo mimčo zkroucené. Ty polštářky jen zabraňují slehnutí hlavičky, problém jako takový to určitě neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
21.6.13 22:39

@mia 007 abych nemohla točit hlavu na stranu, tak mi vedle hlavy dala celej balík mouky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
21.6.13 22:40

Nebo ať jí položí tak, aby měla světlo na tu stranu na kterou se normálně neotáčí. Za světlem se totiž mimča otáčí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
_Kaczenkaa_
21.6.13 22:50

My jsme to měly taky tak, do konce prvního měsíce (příp. šestinedělí) je to prý celkem normální, pomáhá chodit k miminku z druhé strany, aby bylo nucené se otočit, případně otočit např. postýlku tak aby se muselo otočit za světlem… :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
79
21.6.13 22:55

Naše doktorka to bedlivě hlídá a proto jsem musela s oběma dětma cvičit vojtovku. A za pár dní bylo po problému. Protože při vstupním vyšetření na vojtovce doktorka zjistila asymetrii páteře cvičili jsme do 18 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54121
21.6.13 22:57

Nám řekla dětská, že dávat na boky a dávat na břícho a tak zapojovat víc páteř, mi malý víc otáčí hlavu na pravo a levou bojkotuje, tak mám nařízené dávat víc na levý bok a víc směrovat do leva, ale moc efekt nevidím, aj postýlku pravidelně otáčíme, už má dva měs. a začínám být celkem nervozní, že pořád se nechce odnaučit tu jednu stranu.
Za zvukem, za světlem nebo když na něj mluvíme, tak se na tu stranu otočí, ale prostě ho musí něco zaujmout, ale jak bude v klidu ležet tak automaticky ji natočí do prava, už taky začánám být nervozní, že si myslím, že se bez rehab. asi neobejde :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
tinina
21.6.13 23:09

Jmenuje se to polohovaci valecky, koupis treba ve zdr. potrebach. Urcite pohlidat a pripadne rehabilitaci

• Citovat
  • Nahlásit
6726
21.6.13 23:25

Kvůli predilekci hlavičky (+ rozvíjející se skolioze)jsem s malou chodila od jejích 6týdnů do 4měs. na RHB a bez doporučení pediatričky :roll:, díky tomu, že jsme začaly cvičit takhle brzy, vyhnuly jsme se vojtovce, stačily pouze protahovací cviky a správné polohování (stejné jako doporučuje Kiedronová). Mouka se dle RHB lékařky dávat nemá (pediatrička mi jí ovšem také radila :zed: ) protože dítě si stejně najde svou „úlevovou“ polohu a naopak násilným držením halvičky v pro ni nepřirozené pozici se jen víc provokuje ta predilekce…prostě o to víc se ta hlavička tlačí proti např. mouce.. lepší je si zajít k odborníkovi a tohle řešit. čím dříve se totiž začne, tím dříve se skončí :kytka: kdybych čekala až se pediatra probere a nevěřila svému „6.smysu“, tak bysme začaly cvičit někdy ve 3.měs. pro špatné pasení koníků a to už by na vojtovku a několikměsíční cvičení určitě bylo :? takhle už máme po problému :srdce: ještě dodatek…ta hlavička se protahovacím cvičením za týden uvolnila a po dvou týdnech už naše malá spontánně otáčela hlavičku na obě strany stejně :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
22.6.13 04:46

Taky mame tento problem, budou nam pristi vikend 2mesice a hlavicku nataci pouze do prava (ma placatejsi pravou stranu hlavicky) a na levou ji neotaci :( kdyz ji dame na druhou stranu aby se otocila za svetlet tak ne a ne. Kdyz ji polozim na sedacku tak aby hlavicku vytocila do leva tak cuci porad do sedacky - na pravo. Za hlasem a svetlem nechce otocit. Jinak ji otocit umi, ale je ji pohodlnejsi ta prava :( taky s ni nechci mit nejake trable, ale nevim jak ji naucit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
katka379
22.6.13 07:40

@ja_Lena Ahojky, buď zkusit ty polohovací válečky, nebo rehabilitaci…já jsem taky pořád čekala, až se začne točit za hračkama a za jinými podněty…a ve třech měsících měl placku jako prase :-(. Trochu se mu to pak samo spravilo, ale noslili jsme i helmičku na dotvarování hlavičky (ale to je dobrovolná záležitost…). :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
46227
22.6.13 07:41

Malej to delal taky, mel hlavicku jen na jednu stranu, na deuhou je neotocil kdyz spal, kdyz byl vzhuru nebyl problem, mel trochu slehnutou hlavicku na te jedne strane ale uz to nejde videt, nijak sem to neresila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
22.6.13 09:25

@ja_Lena holky, děti mají na těchto stranách zkrácené vazy a proto jim ta hlavička nejde volně na druhou stranu…fakt bych to řešila u odborníka!! a ne po domácku…proti sležení hlavičky mi rehbka doporučila dávat malou pravidelně spinkt na „neslehnutý“ bok a dávat u toho pozor aby ale nebyla hlavička v záklonu! ale spíš jako bradičkou blíž k hrudníčku…tohle se dá pěkně udržet v rychlozavince, nebo když se za záda a hlavu dá třeba smotanej ručník…ale v leže na zádech, bych místo „mouky“ fakt raději konzultovala s fyzioterapeutkou…protože když se nevyřeší zkrácené vazy na krku včas, tak pak logicky je i pasení koníků „šejdrem“… takže čím dřív se začne správně cvičit a protahovat, tím dřív to bude vyřešený… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat