Otázka pro lékaře

Anonymní
16.11.15 13:58

Otázka pro lékaře

Chtěla bych poprosit o radu zdejší lékaře.

Mám problém, který trvá už asi 20 let. Někdy se mi to nestane třeba půl roku, jindy i několikrát za den.

Při jídle, když polknu, tak se mi polknuté sousto zastaví kdesi v jícnu. Pravděpodobně. Někde za hrudní kostí to nepříjemně tlačí. Dýchat můžu bez problému. Ale to sousto tam někde drží. Mám pocit, jakoby pomalilinku vzlínalo. Nemůžu polykat ani sliny, nemají kudy porojít dolu. Nejde to zapít. Když se napiju a tekutinu polknu, okamžitě se vrátí a vylítne ven pusou, nosem. Prostě jícen je jakoby ucpaný.
Po nějaké době to odezní samo - najednou se v tom jícnu začne navyšovat tlak až skoro k bolesti a pak cítím, jak už to sousto jede dolů. Ale to někdy trvá i 2 hodiny. urychlit to jde, když se to snažím jakoby vykašlat.

Byla jsems tím u lékařky. Poslala mě na rentgen jícnu a pak na krční. Nikde mi nic nenašli. Na krčním mi řekli, že je to z nervů a napsali mi na měsíc elenium.

Když jsem ty prášky brala, tak se mi to nestalo. Ale to klidně mohlo být i ibdobí, že by se mi to nestalo i bez prášků.

Jinak mám vysledováno, že nejvíc riziková potravina je rýže a jablko. Ale už se mi to stalo i s vodou. Prostě jsem se napila a zůstalo to tam někde viset. Cítila jsem tu studenou vodu, jak mě tam někde chladí a nejde dolů. A to teda jsem se i bála, abych tu vodu nevdechla.

Poraďte, jaký vyšetření si třeba ještě vyžádat? Doktorka to bere s těma nervama jako uzavřený.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5756
16.11.15 14:01

:think: taky se mi to občas stane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
16.11.15 14:04

Hm, tak jícen podrobně prohlédnou na gastroenterologii - praktická lékařka by ti měla dát žádanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9433
16.11.15 14:08

Mě se to občas stane, je to takový jakoby křeč - ale trvá to maximálně 10 vteřin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1834
16.11.15 14:38

Tak jícen vyšetří na gastroenterologii. Udělají gastroskopii. Jinak podle popisu to může být nějaká funkční porucha jícnu - difůzní spasmus jícnu třeba. Nebo by se mohlo jednat o divertikl jícnu (takovou výchlipku v tom jícnu, ale ta by byla nejspíše vidět na rentgenu - pokud byl teda s kontrastní látkou)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.18 14:53

Lekař pro dospelé

Dobrý deň. Môžem sa prosím spýtať? Mam v ruke take jemne mravenčení…Jemná nevoľnosť a trpnuťí..je to všetko teda len v ľavej ruke, no a už druhy ďeň ma bolia klby na pravej strane…ide to od bedier do kolena a s kolena až dolu do nohy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama