Reklama

Otec s miminem (císař v úplné anestesii)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 21.02.11 10:19
Otec s miminem (císař v úplné anest.)

Ahoj holky
zajímá mě, jak je to s otcem dítěte, jak dlouho může být v případě, že mimi bude zcela ok a já po císaři v celk. narkoze na JIP. Může s ním být delší dobu? Může klokánkovat?? Ráda bych, aby si mimi užilo tatínka co nejvíc, on ten skok z břicha do světa asi nic moc
dík za info

Reklama

Reakce:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 21.02.11 10:24

No teoreticky je otec rovnoprávný s matkou, takže pokud je matka indisponovaná, tak má nárok být hospitalizovaný s dítětem tam, kde by byla i matka.
Prakticky - co si nevydupe, to nemá :-( Takže bych se pokusila domluvit v porodnici, byla vstřícná, milá a říkala slova jako bonding, podpora sacího reflexu (tatínek může suplovat malíčkem v pusince) a tak.
Pro porodnici to bude výjmečná situace, kterou se budou zřejmě snažit řešit tím, že jí budou chtít zabránit, ale máte na to právo a po překonání prvotního odporu bude mít podle mě tatínek pozornost a podporu celého oddělení, protože otec s malým miminkem je přece k sežrání :wink:

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 21.02.11 10:25

jsme skromný, brali bychom i hodinu :-D

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 21.02.11 10:29

Vim, že u některých porodnic je psaný, že tohle tolerujou, když je matka na JIP, tak že otec je s miminkem a stará se o něho.

andrejka87 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.11 10:32

Teda já nevím,ale když jsem v olomouci rodila císařem dvojčata (částečná an.) kluky mi odvezli na kojenecký a manžel byl celou dobu s nima nikam nešel nechali ho u nich snad tak dvě hodiny pak mu dali kočárek a jel s nima zamnou na JIPku a pak s nima byl zase choval si je dokud nebyla tma a nevyhodili ho :-)…Já bych si to teda vydupala aby mohl být s mimčem je to přece táta že :-)

gorina
Neúnavná pisatelka 19692 příspěvků 21.02.11 11:01
andrejka87 píše:
Teda já nevím,ale když jsem v olomouci rodila císařem dvojčata (částečná an.) kluky mi odvezli na kojenecký a manžel byl celou dobu s nima nikam nešel nechali ho u nich snad tak dvě hodiny pak mu dali kočárek a jel s nima zamnou na JIPku a pak s nima byl zase choval si je dokud nebyla tma a nevyhodili ho :-)…Já bych si to teda vydupala aby mohl být s mimčem je to přece táta že :-)

Tedka jak to ctu tak mi je uplne lito :cry: ,ze jsem to nevedela,kdyz jsem byla ja po cisari,ze neco takoveho jde.Maleho mi sice dovezli ukazat na JIP,ale pak jsem ho videla az za 4 dny :-( :-( :-( .

nepřihlášená majdina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.11 11:07

Ahoj Jizvíku,

tak můj manžel tvrdí, že ho s malou nechali hrozně dlouho, hodinu určitě, já myslím, že vyprávěl o několika hodinách (4), ale je na jednání, tak se ho nemůžu zeptat přesně. Měli tam strašný fofr a asi na něj zapomněli a ona spinkala a vůbec neplakala, tak on choval a něco jí vykladádal, chudák, taky byl asi vyděšenej :-)
Takže, co vím jistě - jde to :-)
A myslím, že je možné i s tím miminem nakouknout na jipku, ale dovnitř jít ne, no nám to nikdo neporadil, takže jsem malou viděla až asi 11 hodin po porodu, přestože jsem byla celou dobu vzhůru

Martysek
Nadpozemská drbna 26843 příspěvků 21.02.11 11:14

Tak to mě je taky líto, jak to čtu, že nás to nenapadlo si to zařídit. Já měla císaře neplánovanýho kvůli nepostupujícímu porodu, taky v celkový narkoze. Taťka malýho viděl hned po porodu, udělali mu pár fotek a pak ho hned brali na novorozenecký. Já malýho viděla až 12 hodin po císaři, což co se ptám, tak všichni měli mnohem dřív. Tak si to příště taky zkusíme domluvit jinak.

vitecek
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 21.02.11 11:31

Chlapeček se nám narodil císařem kolem 10.dopoledne (v celk.anest.)a tatínek s ním byl pak po celou dobu.Mně převezli na pokoj kolem 12.hod.a hned na to přijel i přítel s postýlkou :-) ,takže i když mně kapaly transfuze,strávili jsme odpoledne všichni pohromadě.Večer už jsem vstávala a od následujícího rána měla chlapečka pořád u sebe,což jsem s dcerou po šíleném spontánním porodu nezažila několik dnů:-(

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 21.02.11 11:39
Martysek píše:
Tak to mě je taky líto, jak to čtu, že nás to nenapadlo si to zařídit. Já měla císaře neplánovanýho kvůli nepostupujícímu porodu, taky v celkový narkoze. Taťka malýho viděl hned po porodu, udělali mu pár fotek a pak ho hned brali na novorozenecký. Já malýho viděla až 12 hodin po císaři, což co se ptám, tak všichni měli mnohem dřív. Tak si to příště taky zkusíme domluvit jinak.

ja videla dvojky po 25hod

andrejka87 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.11 13:03
jizvíková píše:
Martysek píše:
Tak to mě je taky líto, jak to čtu, že nás to nenapadlo si to zařídit. Já měla císaře neplánovanýho kvůli nepostupujícímu porodu, taky v celkový narkoze. Taťka malýho viděl hned po porodu, udělali mu pár fotek a pak ho hned brali na novorozenecký. Já malýho viděla až 12 hodin po císaři, což co se ptám, tak všichni měli mnohem dřív. Tak si to příště taky zkusíme domluvit jinak.

Až za tak dlouho? a to jsi měla celkovou anest.? Mě s nima byl manžel celý den a mě je dovezli asi třikrát na jip jen tak přiložit na prsa,druhý den už jsem je měla napokoji nonstop

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 21.02.11 14:00

Já jsem měla celkovou anestezii a malou po ošetření atd. hned dali manželovi, taky ji měl snad dvě hodiny - a to se ho ani moc neptali. :-D Pak mi říkal, že z toho byl celkem v šoku, navíc mu v každé kapse vyzváněl mobil (v jedné můj a ve druhé jeho) a on to ani nebral, protože měl strach miminko položit… :lol: Ale zpětně vím, že byl rád. A já taky - ani nás nenapadlo se na tuto možnost zeptat.
Jinak po těch dvou hodinách mne vezli ze sálu přímo na normální oddělení šestinedělí, miminko mi přinesli asi za 6 hodin.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 21.02.11 14:27
andrejka87 píše:
jizvíková píše:
Martysek píše:
Až za tak dlouho? a to jsi měla celkovou anest.? Mě s nima byl manžel celý den a mě je dovezli asi třikrát na jip jen tak přiložit na prsa,druhý den už jsem je měla napokoji nonstop

mela jsem celkovou, byla jsem do ruheho dne na jip, kluci byli na jip v inkubatorech

monikanov
Povídálka 42 příspěvků 07.06.11 09:57

já to teď budu řešit jdu na plánovaný císařský řez v celkové narkoze ,ale chtěla bych tam manžela ,ale nic o tom nevím :-(

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 07.06.11 10:03
monikanov píše:
já to teď budu řešit jdu na plánovaný císařský řez v celkové narkoze ,ale chtěla bych tam manžela ,ale nic o tom nevím :-(

Asi by bylo nejlepší, kdybys zašla do porodnice, kde je ten SC plánovaný a domluvila se přímo tam- podmínky a zvyklosti bývají všude jiné.
Přeju hodně štěstí! :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >