Otěhotnění ve služebním poměru u policie

4
13.6.21 11:18

Otěhotnění u PCR

Zdravím :mavam:
Ráda bych zkusila, jestli tu náhodou nebudu mít nějakou kolegyni ve služebním poměru u PCR, která řešila obdobný problém.
S mužem bychom rádi začali pracovat na miminku, ale já jsem ve služebním poměru pouze dva roky, tudíž nemám služební zkoušku a pracovní smlouvu mám na dobu 3 let. Kdyby se nám zadařilo hned a já odešla na mateřskou před složením zkoušky a tedy bych stále měla smlouvu na 3 roky, tak po jejím skončení, by byl můj služebni poměr ukončen?
Děkuji moc za odpověď :palec: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5163
13.6.21 11:35

Kolik ti je?? že nemůžeš ten rok počkat a vydržet?
kolegové se na tebe dobře dívat nebudou, je opravdu lepší nechat projít systémem sl. zkoušku a pak můžeš v klidu těhotnět jak chceš… co tě tak pudí, abys rok nevydržela?
jinak v zákoně 361/2003 máš vše detailně vysvětleno..
obecně opravdu nedoporučuju být hned za tu, co po dvou letech leze hned na mateřskou a často pak ještě navazuje další mateřská a kolegyni nikdo nevidí třeba šest let..

§ 11
Služební poměr na dobu neurčitou
(1) Do služebního poměru na dobu neurčitou se zařadí příslušník dnem, který následuje po uplynutí služebního poměru na dobu určitou, jestliže úspěšně vykonal služební zkoušku a podle závěru služebního hodnocení dosahuje alespoň dobrých výsledků ve výkonu služby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12286
13.6.21 11:54

Sluzebni zkousku vykonas az se vratis z rodicaku, nebo ji muzes vykonat az budes cerpat materskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
13.6.21 12:13

@Lucy75 hele já právě se snažím být trošku ohleduplna. Naborovala jsem se NE na obvod ale jinam, kam to radeji nechci zmiňovat. Každopádně vedení tam je hrozné, přístup k práci a k „věcem“, co jsou nám svěřené jsou příšerne a celkově tam prostě nechci zůstat. Navíc pokud odpadnu (ať již mateřskou nebo přestupem) tak opravdu kolegům ani výkonu nijak nepritizim. A jedina varianta je přestup na obvod. Jenže jsem ve věku kdy bych do roka/dvou určitě chtěla otěhotnět, protože pak už by mohl být třeba problém a je mi hloupé přestoupit na obvod a být tam rok a pak odejít, když semnou budou pocitat. Proto zvažuji, jestli neni lepší si tu mateřskou „odbýt“ teď a pak jít na obvod az už budu vědět že tam nějakých pár let budu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
13.6.21 12:17

@iiiv Je děkuji moc. Já to právě v zákonu nenašla úplně jednoznačně, tak jsem se chtěla raději zeptat o zkušenost z praxe. Děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2228
13.6.21 12:35

@Lucy75 je to snad jeji zivot, rodina, rozhodnoti. Jestli se chteji snazit o dite ted, tak proc by nemohla. Proc by meli lidi porad brat ohled na zamestnavatele, kolegy, a ne myslet na sebe, a svoji rodinu? Copak zamestnavatele mysli v prvni rade na zamestnance?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12286
13.6.21 14:00
@Marvel15 píše:
@iiiv Je děkuji moc. Já to právě v zákonu nenašla úplně jednoznačně, tak jsem se chtěla raději zeptat o zkušenost z praxe. Děkuji 😊

sluzebni zkousku muzes vykonat nejdrive 6 mesicu pred uplynutim 3 lete lhuty. Takze treba to stihnes jeste pred odchodem.

ja tedy nejsem u PCR, ale u CS a sluzebni zkousku jsem delala po navratu z rodicaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5163
13.6.21 14:23
@hani28 píše:
@Lucy75 je to snad jeji zivot, rodina, rozhodnoti. Jestli se chteji snazit o dite ted, tak proc by nemohla. Proc by meli lidi porad brat ohled na zamestnavatele, kolegy, a ne myslet na sebe, a svoji rodinu? Copak zamestnavatele mysli v prvni rade na zamestnance?

samozřejmě, že je to její rozhodnutí..
akorát si to tím rokem zbytečně komplikuje. Mohla mít v klidu po zkoušce, služební poměr na dobu neurčitou, čistá hlava…
A pokud si, zakladatelko, myslíš, že obvod je nějaká výhra, tak není..
No uvidíš, ono ani to otěhotnění nemusí vyjít na první dobrou, tak prostě uvidíš, jak to bude vycházet, §12 sis jistě načetla…
a nevím, kam to dotáhly ve svém profesním životě ty, které doporučují „žádné ohledy, zaměstnavatel je také nemá“ - na takové rady bych osobně byla dost opatrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.6.21 14:24

Čauky,

Jsem u PČR od roku 2019 ( rok škola Praha-Brno-ČB( Lišov)) a pak jen 4 měsíce služebně na obvodě. Bum, těhotenství, v 10. týdnu odchod na riziko a čus :D
Normálně jsem šla na neschopenku, pak mateřská, teď zacatek rodičovské. Dobu určitou mi prodloužili automaticky na dobu neurčitou s tím, ze služební zkoušku vykonám po návratu z rodičáku. Z personálního tě během mateřské osloví a jen napíšeš žádost o prodloužení služebního poměru na dobu neurčitou - tu ti schválí bez potíží ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
14.6.21 09:05

@BERENIKA AA
Děkuji moc, přesně tuhle zkušenost jsem potřebovala. 😊 Měj se krásně a děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 10:12

Anonym. Já jsem si po důrazném doporučení zkušenějších kolegů jooo sakra ohlídala, abych šla na MD až po podepsání smlouvy na dobu neurčitou. Možné je, že dneska, jak má PČR podstav, jsou rádi za každou ovečku a je to benevolentnější.

Ale něco ti řeknu: Štve mě, jakým stylem tahle firma funguje. Že se vůbec nezapočítává do výsluhy ani den na RD (kvůli zneužívání systému v minulosti) + dalších xxx věcí, které prostě nefungují, ale tvůj styl uvažování… no nevím. Takových bylo, co viděli trávu u sousedů vždy zelenější, i já nadávám, jak je to u nás nefér a tak, ale tahle firma prostě není moc normální, bych si to jinde nemalovala… abys nebyla překvapená.

• Citovat
  • Nahlásit
14.6.21 10:26

Neviděla bych to tak dramaticky 8) s výsluhou je to na prd, ale co čekat - můžeš si nasekat 3 děti za sebou, užívat si čas doma, pak si par let dokroutit a hurá, zatímco jiný kolega má čistě vydřeno, aby na ni dosáhl.
Navíc v každé firmě asi očekávají, že ženská v produktivním věku ty děti mít pravděpodobně bude, většinou chce asi dvě ( neříkám všechny! ) tudíž odchod na mateřskou i krátce po nástupu do práce není problém. Nikdo z vedení nebude konkrétně řešit tebe, jak jsi si dovolila odejít hned v začátku, že to byl tvuj plán atd :lol:. A vůbec, nikomu nemusíš říkat, že to bylo plánované. Je to všechno tvoje věc, mysli hlavně na sebe a na svou rodinu, obecně odkládat mateřství v dnešní době není úplně jen tak, kariéra za to nestojí. To ovšem říkám z pohledu člověka, který nějakou velikou kariéru v plánu nemá, nebo minimálně ne teď. Na práci času dost 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat