Otočení před porodem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
29.12.21 16:59

Otočení před porodem

Ahoj mamky,
Termín mám 6.1 A miminko bylo celou dobu hlavičkou dolů ale včera večer se pacholek otočil (schodou okolností jsem jela na kontrolu) tak mi paní doktorka řekla že nejspíš císař. V pondělí 3.1 jedu na kontrolu a pak mě prý pošle do Nemocnice že tam se na všem domluví. Jde mi o to že když mám termín ve Čtvrtek jestli mě vezmou ve čtvrtek na ten zákrok nebo to posunou třeba až na pondělí? Nemá někdo podobnou zkušenost? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1523
29.12.21 17:04

Asi to posunou tak, aby měli volno na sále, ale já být tebou, tak dělám ještě všechno možné pro to, aby se otočil zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
29.12.21 17:08

@Malineka to samozřejmě dělám, vůbec nechápu jak se mu to povedlo:) bolest to byla ale nečekaná:) děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.21 17:08

Mně se dítě otočilo až na porodním sále. Prý to nikdy neviděli. Tak neplaš, třeba se ještě přetočí zpátky.

• Citovat
  • Nahlásit
7
29.12.21 17:17

Jde mi vlastně jen o tom aby mě nenechávali přenášet:/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5145
29.12.21 17:41
@Bobelix píše:

Hlavně klid. V pondělí se s nima domluvíš a uvidíš. Tady ti nikdo neporadí. Je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
29.12.21 17:44
@Bobelix píše:

Nenechají, minimálně ne o moc. Pokud je nežádoucí rodit přirozeně kp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1628
29.12.21 17:45

Sestřenka měla plánovaný cisar a nechávali ji jestli se porod nerozbehne sam a až pak by udělali řez..že je to tak přirozenější, protože se vyplaví hormony..lépe se tvoří mléko a lépe se stahuje děloha atd. S tím že když to nepůjde samo do termínu tak v den termínu nastoupí udělají ho druhý den… já sem taktéž měla plánovaného císaře (ale malá byla hlavou nahoru celou dobu) s tím že můj gyndar do porodnice zavolal nahlásil mě a oni mi pak volali kdy mám přijít k nim do poradny a kdy budu nastupovat na odd (což mělo být den předem) termín císaře byl týden před termínem porodu… Myslím že přenášet té nenechají toho bych se nebála…max třeba den dva aby měli místo na sále nebo na jipce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.12.21 18:02
@Bobelix píše:
Ahoj mamky,
Termín mám 6.1 A miminko bylo celou dobu hlavičkou dolů ale včera večer se pacholek otočil (schodou okolností jsem jela na kontrolu) tak mi paní doktorka řekla že nejspíš císař. V pondělí 3.1 jedu na kontrolu a pak mě prý pošle do Nemocnice že tam se na všem domluví. Jde mi o to že když mám termín ve Čtvrtek jestli mě vezmou ve čtvrtek na ten zákrok nebo to posunou třeba až na pondělí? Nemá někdo podobnou zkušenost? Děkuji

Měla jsem mimi otočené na šířku - horizontální poloha a pan doktor mi doporučil cvičit obyčejný kočičí hřbet. No, a dcera se otočila hlavičkou dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
29.12.21 18:58
@Malineka píše:
Asi to posunou tak, aby měli volno na sále, ale já být tebou, tak dělám ještě všechno možné pro to, aby se otočil zpět.

To se da ovlivnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
748
29.12.21 19:22

Me stacilo si kleknout na vsechny 4 a zvednout se a hned se otocil. Ale teda jak uz byl velky tak to pekne bolelo. Byla jsem nejak ve 32tydnu teda jen..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
29.12.21 19:33

@Dendiss ano dá. Já teda osobní zkušenost nemám, ale i šikovná porodní asistentka (nebo dula či co) tomu může pomoct třeba rebozo šátek. Ženy s tím mají dobré zkušenosti, jen to chce najít někoho, kdo se tomu věnuje a zbytečně se třeba nenechat natlačit do císaře.
Jinak já bych se ani nebála porodu koncem pánevní, vždyť se to dnes už taky běžně dělá, jen je potřeba najít nemocnici, která má zkušenosti. Nechápu, kam ti doktoři vždy tak spěchají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
30.12.21 08:32

@Malineka p To jakou myslíte vážně? Nezlobte se ale to můžu jako prvorodička rovnou rodit doma do Vany a k tomu ještě zadečkem napřed. Jakožto zodpovědný rodič udělám přece maximum proto abych zajistila min. riziko. Samozřejmě děkuji za názor/radu.
Hlavu si ale hrubou moukou nemeju takže dám na lékařský názor ve 21. Století.
Nemyslím si že doktoři/doktorky na dopoledne u kafe řeší : hele co s tou Novákovou? „Já nevím tak třeba císař“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
30.12.21 09:42

@Bobelix To trošku přeháníš. Já jsem jenom řekla, že jsou možnosti a že někdy není potřeba spěchat. Z okolí vím, že doktoři někdy opravdu spěchají. Miminko opravdu otočit jde (samozřejmě za určitých podmínek, abys zase nechytala za slovo) a myslím, že by doktor měl prvně vyzkoušet nějaké možnosti, než hned doporučit císaře. K tomu právě mohou pomoct věci, které jsem zmiňovala.
Já bych to alespoň vyzkoušela, protože císař je velký zásah do těla a jsou s ním spojené další a další problémy. A ano, dá se rodit i koncem pánevním bez rizika.
Nechápu, proč z toho děláš extrém a proč se čertíš nad jiným názorem, který se ti nelíbí. On né každý doktor musí mít pravdu a přehled z toho 21. století.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1628
30.12.21 11:34

@Malineka já teda nevím jak jinde ale rodila jsem v Písku. Od cca 30 týdne kdy malá byla pořád hlavou nahoře jsme s mým gyndarem (je mu kolem 50) řešili jestli císař ano nebo ne, doporucil mi nějaké ty cviky a polohy které by mohli pomoct otoceni..mluvil i o tom že by mohli zkusit přetočit mimčo nějakými hmaty přes břicho. vše mi vysvětlil říkal pro i proti, že on by mi doporučil císaře ale že je to na mě..že mám širokou pánev a že by to neměl být problém kdybych chtěla rodit spodem a že konečný rozhodnutí můžu udělat i až těsně před i podle velikosti mimca. V porodnici se mě taky ptali, a sice se přikláněli k císaři, že je to první porod a malá měla váhový odhad přes 3,5 kg ale vždycky to zakončili tím že je to na mě a že kdyby to nešlo tak že císaře můžou udělat vždycky…já sem byla tedy pevné rozhodnutá pro císare a jediný co sem řešila tak celkovou nebo epidural…
Co z toho vyplývá? Asi jak kde…ale mě opravdu nikdo do ničeho nenutil a dávali mi dost času na rozmyšlenou..ještě když sem přijela do porodnice několik dní před plánovaným terminem s tím že mi odtekla voda tak se mě znova ptali jestli teda toho císaře nebo jestli to chci zkusit normálně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat