Pálení v nohou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12
30.4.22 12:23

pálení v nohou

Ahojky, chci se zeptat, jestli někdo z vás nezažil pálení nohou? Celou zimu jsem si je nemohla pořádně zahřát, pořád byly studené, trochu mi v nich i brnělo a od včera mě pálí. Pálí mě prsty, kotník, stehno a koleno na jedné a velký palec a koleno na druhé. Navíc je mám úplně bledé :nevim:… Je možné že by se mi nedokrvovaly? Nemáte na tohle nějaký fígl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
463
30.4.22 12:40

To co popisujes, mohou byt priznaky neuropatie dolnich koncetin nebo chronicke zilni nedostatecnosti a zasla bych s tim za praktikem, ktery te pripadne posle za odbornikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19927
30.4.22 13:40

K lekari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3854
30.4.22 13:41
@Marki24 píše:
Ahojky, chci se zeptat, jestli někdo z vás nezažil pálení nohou? Celou zimu jsem si je nemohla pořádně zahřát, pořád byly studené, trochu mi v nich i brnělo a od včera mě pálí. Pálí mě prsty, kotník, stehno a koleno na jedné a velký palec a koleno na druhé. Navíc je mám úplně bledé :nevim:… Je možné že by se mi nedokrvovaly? Nemáte na tohle nějaký fígl?

Mám neuropatii a kromě té bledosti to znám moc dobře. Máš ty pocity hlavně v noci a nedovolí ti spát? A ten pocit studených nohou, jsou nohy opravdu studené na dotyk nebo je to jen pocit a na dotyk jsou normálně teplé?
Určitě to chce k praktikovi a on tě, s největší pravděpodobností, pošle na neurologii. Pokud je to fakt neuropatie, tak na ní moc fíglů není. Můžeš zkusit brát hořčík a b-komplex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
30.4.22 14:19
@Murka píše:
Mám neuropatii a kromě té bledosti to znám moc dobře. Máš ty pocity hlavně v noci a nedovolí ti spát? A ten pocit studených nohou, jsou nohy opravdu studené na dotyk nebo je to jen pocit a na dotyk jsou normálně teplé?
Určitě to chce k praktikovi a on tě, s největší pravděpodobností, pošle na neurologii. Pokud je to fakt neuropatie, tak na ní moc fíglů není. Můžeš zkusit brát hořčík a b-komplex.

Jeste milgamma, revitanerv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
30.4.22 14:47

@Murka a prosimte co to neuropatie je? Jak se ti jeste jinak projevuje? K neurologovi jdu za týden na kontrolu, tak mu to řeknu. Zacalo mi to vcera a ruzne se to strida, ale je pravda ze v noci me to palilo hodne az sem se probudila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
30.4.22 15:14
@Marki24 píše:
@Murka a prosimte co to neuropatie je? Jak se ti jeste jinak projevuje? K neurologovi jdu za týden na kontrolu, tak mu to řeknu. Zacalo mi to vcera a ruzne se to strida, ale je pravda ze v noci me to palilo hodne az sem se probudila :nevim:

Marki, zadej si to do google.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3854
30.4.22 15:24

@Marki24 hodně zjednodušeně: je to poškození nervů, které může mít různé příčiny (cukrovka, alkohol…). Pak například nerv hlásí bolest i když vlastně žádná není, třeba ty noční bolestí nohou. Nebo naopak, bolest nehlásí, to třeba když se dostane do boty kamínek a člověk to zjistí až když doma vytáhne z boty zkrvavenou nohu. Ty projevy jsou různé, podle toho, které periferní nervy jsou zasažené.
U mě se to projevilo nesnesitelnou noční bolestí nohou, pocitem chladu (měla jsem pocit, že mi nohy umrznou, ale na dotek byli normálně teplé), snížením citlivosti (ten kamínek v botě). Později se přidalo to samé na rukou. Pak lehká nejistota při chůzi, hlavně na nerovném povrchu. Mám teď nasazené léky, které pomohly a všechny ty problémy už jsou jen mírné. U neuropatie je průser v tom, že se dá průběh jen zpomalit, ale zlepšení stavu není možné, nerv se nedá „opravit“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat