Pařížské rohlíčky

111
6.12.19 21:38

Pařížské rohlíčky

Jak děláte pařížské rohlíčky? Jde mi o to, jak zpracujete těsto? Já jsem vyválela a vykrájela rohlíčky, dala na pečící papír na plech. Ale zdají se mi moc tenké, tak nevím, jak to dopadne. Děláte rohlíčky ručně nebo protlačujete přes nástavec mlýnku na maso jako vanilkové rohlíčky? Jakou máte zkušenost? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
384
6.12.19 21:52

@Alverita já si našla recept, kdy se rohlíčky aplikovali na plech pomocí cukrářského sáčku. Těsto nebylo tak tuhé a šlo to krásně. Mám je silně asi 1,5 cm. Nelámou se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
6.12.19 21:56

Ja je strikam pres strojek nebo sacek, babicka je dela ve formicce, ale to se mi rozpatlaly..druhe nejoblibenejsi cukrovi u nas :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
6.12.19 22:44

Já dávám přes sáček, ale mám teda recept z bílků, takže si fakt nedokážu představit, jak je v něčem tvaruji. U nás jsou vždycky první pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17138
6.12.19 23:07

@damdam můžu poprosit o recept?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
995
7.12.19 05:43

Doma jsme dělávali-tedy matka pekla, recept nemám, uvítám už něco odzkoušeného, ať peču na jistotu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
7.12.19 06:09

Záleží, co máš za recept.
Já mám dva, jedny se vykrajují, druhý se stříkají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
7.12.19 09:12
@lachtanice86 píše:
@damdam můžu poprosit o recept?

Těsto:2 celá vejce, 250 g cukru moučka, 300 g mletých ořechů.
Když je těsto tužší, přidá se máslo dle potřeby.
Vejce s cukrem šleháme do pěny. Přidáme ořechy. Cukrářským sáčkem nastříkáme těsto ve tvaru rohlíčků na vymazaný plech. Pečeme v mírné troubě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
7.12.19 09:17

Já mám podobný recept. Je tam napsáno tvarovat rohlíčky na vále, ale dělám si to řidší a stříkám sáčkem. To tvarování by byl plech na celé odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat