Krém do dortu - Poradíte?

368
6.12.19 10:00

krém do dortu - Poradíte?

Dobrý den, synovi bude 1 rok a ráda bych na jeho narozeniny upekla dort, který budou jíst i ostatní (předpokládám, že malý spíš jen ochutná). Plánuji, že bych upekla klasický piškotový korpus, ale nevím čím promazat. :think: Myslíte, že by šla kombinace - vyšlehat tvaroh s uvařeným pudinkem, cukrem a kouskem másla? Bude to dobré? Nebo poradíte jiný krém, do kterého se nedává smetana (pár lidí v rodině ji nemůže). Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4896
6.12.19 10:03

Já od dceřiného roku dělám krém s bíleho jogurtu. Kupuji ten nejtučnější. Na normální kulatý dort tři velké jogurty. Dát přes sítko a utěrku (plínu) v lednici vykapat. Nejlépe přes noc, těch 15hod. Do druhého dne zůstané hustý zbytek. A do toho vmíchám rozmačkané asi 4 zralé banány. Luxusní krém. Jiný už nedělám. Není už třeba ani sladit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
6.12.19 10:21

Mascarpone + našlehaná smetana, ovoce, případně trošku rozpuštěné želatiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
6.12.19 10:23

Já třeba nesnáším máslové kejdy, dělám prostě jogurt, mascarpone, tvaroh, šlehačka, zkrátka co mám doma. Osladím si to podle sebe a nikomu z návštěvy to nezabetonuje žaludek.
Korpus dělám z maminčiných řezů - lehký piškot. Ty si krájím do tvaru, jaký potřebuji, napeču si jich víc, slepím, navrch ovoce - nejlepší dort. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
6.12.19 10:32

Vrstvy promažu malou vrstvou marmelády, na to vyšlehané mascarpone s nutelou, na to zakysana smetana s ovocem…celý dort potru zbytkem toho mascarpone a nasypu na něj rozmixovanou hořkou čokoládu s perníkovými sušenkami..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
6.12.19 10:39
@BigGold7 píše:
Dobrý den, synovi bude 1 rok a ráda bych na jeho narozeniny upekla dort, který budou jíst i ostatní (předpokládám, že malý spíš jen ochutná). Plánuji, že bych upekla klasický piškotový korpus, ale nevím čím promazat. :think: Myslíte, že by šla kombinace - vyšlehat tvaroh s uvařeným pudinkem, cukrem a kouskem másla? Bude to dobré? Nebo poradíte jiný krém, do kterého se nedává smetana (pár lidí v rodině ji nemůže). Díky

Já moc nerozumím tomu, že lidi nemůžou smetanu, ale můžou tvaroh nebo puding z mléka a máslo? Co tak vím, tak buď lidé mají intoleranci laktózy, nebo mají alergii na mléčnou bílkovinu. Nechceš si ještě ověřit, jak to opravdu mají, abys neudělala dort s krémem, který nemůžou jíst?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
6.12.19 11:26

Davam slehacku, tvaroh, cukr a puding, chutna jako pribinacek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
6.12.19 11:36

@BigGold7 já dělám ze sušeného mléka dáš si 500 ml vody. Vodu si rozdělis na půl v časti rozmichas puding. V druhé 40g sušeného mléka (používám pro tepelné spracování) a dáš vařit. Až to začne vařit přidáš puding. Po vychladnutí přidáš 2 másla a trochu rumoveho aroma. Nebo si kup ve zdravé výživě šlehačku Holá. Ja ji hodně ráda používám když se vysleha má hodně tuhou konzistenci vhodná i na zdobení sackem. Do šlehačky přidávám malinko cukru můžeš i marmeládu a Pláty prokládat ovocem. Já marmeládu dávala domácí a kousky rybízu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22656
6.12.19 11:40
@zrcadlo píše:
Já moc nerozumím tomu, že lidi nemůžou smetanu, ale můžou tvaroh nebo puding z mléka a máslo? Co tak vím, tak buď lidé mají intoleranci laktózy, nebo mají alergii na mléčnou bilkovinu. Nechceš si ještě ověřit, jak to opravdu mají, abys neudělala dort s krémem, který nemůžou jíst?

Tohle je rozhodne dobra rada. Nemuzou smetanu, protože je tucna, nebo protože mají intoleranci laktozy? V obou pripadech jim neudela dobře mascarpone…. A v prvním pripade bych nedělala krem maslovy, v druhem maslo za určitých okolnosti nemusi vadit, ale pudink ano, takze me krome marmelady nebo treby nutely nenapada nic. Musela bys asi pouzit nejakou nahrazku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.12.19 12:03

My teda nemusíme kalsický máslový s pudinkem. Nejraději máme právě tvarohovo-smetanový ale jestli nemůžou tu smetanu tak je ještě alternativa tvarohovo-máslový a ten je taky výborný. Dá se použít i na jiné věci než jen do dortu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
6.12.19 12:09

@zrcadlo moje sestra a neteř mají po smetaně křeče v břiše a průjem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22656
6.12.19 12:19
@BigGold7 píše:
@zrcadlo moje sestra a neteř mají po smetaně křeče v břiše a průjem

A to znamena co? To mají jen po smetane? Po masle, mleku a tvarohu, to nemaji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
6.12.19 12:47

@mroe ano, jen po smetaně, ostatní tolerují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22656
6.12.19 13:21

Tak na to bych se asi moc neohlížela, jestli mají potize se zlucnikem, daji si jen maly kousek, to jim bude vadit skoro vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
6.12.19 14:36

Naše něj je uvařený vanilkový pudink s trochou másla a korpus potřený marmeládou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat