Ruční parní čistič

472
27.5.09 18:22

Parní čistič

Vlastníte někdo parní čistič? Nemyslím ale ten na zem, ale spíš ten ruční. Jste s ním spokojené a co s ním všechno čistíte? Jdou tím třeba čistit i spáry od plísně? A jak to vlastně funguje, ta špína se po použití čističe pak ještě utírá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13117
27.5.09 19:23

ahoj ma ho tchyne, je to na prd, samozreejme , ze spinu musis pak utrit, ta para to jen nalhci a ohreje nic vic, proste jako kdyz neco odmacis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
27.5.09 19:27

Ahoj Pet,
já mám takový jako lux, ale žádné velké nadšení to nebylo. Všechno je potom strašně mokré, takže podlahu vezmu občas a spotřebuju spoustu hadrů na utření. Na plíseň to podle mne nepomáhá. Pravidelně ho používám na mytí oken a topení, to mi přijde dobré.
Chystám se na dveře, ale bojím se, co to udělá s lakem, takže také uvítám jakékoli zkušenosti.

Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
27.5.09 21:58

Na dřevo a rozhodně na lakovaný dřevo se to nesmí používat! Nátěr se párou zničí a celkově to pak vypadá flekatě a musí se to natřít znovu nebo nějak povrchově ošetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
27.5.09 22:33

Toho jsem se bála.
Tak díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.09 23:00

Ahoj.Koupila jsem si ten do ruky-takovej větší rozprašovač.Stál myslím 2000-parní kachna a musim říct že horší vynález jsem teda nenašla :roll: .Po čištění cca 5 minut jsem byla stahaná jak pes a výsledek teda víc pracnej a skoro k ničemu.
Tet jsem si koupila CIF AKTIVIZING-ŠPÍNA VYŠUMÍ takovej roztřikovač a kam se na to náký takové vynálezou ..... :lol: nastříkáš a za 5 minut setřeš takovou špínu která léty zustala nepovšimnutá a pro mě neostranitelná takže doporučuji tohle :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
28.5.09 11:33

Ahoj. Já jsem si v záchvatu té největší blbosti koupila Solac asi za 1500Kč. Má asi milion příslušenství dokonce i nástavec na podlahu a hlavně oproti jiným kachnám měl tlak 4 bary. Jenže:

• než to sestavím a vykrámuju, trvá to dost dlouho
  • můžu s tím „řádit“ jen několik minut, pak se musí čekat, než se zas nahřeje
  • když dojde voda, nesmí se hned otevřít a doplnit - hrozí nebezpečí opaření
  • plíseň v koupelně to nezničí
  • podlaha se tím pouze rozšmudlá
  • když se tím špína nahřeje, je to OK, ale stejně se to musí pak setřít obyč hadrem
  • rozhodně nepoužívat na čištění koberců (krabatění) matrací (budou vlhké a dlouho schnou) a elektroniky (to jsem neudělala ale jistý prodejce mne k tomu nabádal)
  • jediné na co to používám je čištění ptačí klece. Papouch vždycky tu klec tak oslintá a rozpatlá po drátkách a hračkách ovoce, to tam zaschne a je třeba to nahřát a pak teprv utřít
    Vše ostatní uklízím klasicky - hadrem a chemií - je to rychlejší a účinnější :wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
28.5.09 13:16

Pett1, já jsem si koupila parní čistič, který vypadá jako vysavač - http://2324.elektrocoleti.cz/…528+dp36413/

a jsem z něj taková na rozpacích. Pořád jsem nevěděla, co si o něm mám myslet a teď mi neskutečně chybí. Pokazil se mi a musím jej vyreklamovat, protože najednou zaskočila pojistka a prostě nejde spustit páru. Pořád jsem nad tím bádala a bloumala, ale v podstatě si jej nemohu vynachválit na:

• utírání lina v kuchyni (zaschlé všechno možné)
  • čištění sedačky (taky zaschlé všechno možné, co rozpatlala malá)
  • čištění koberce v dětském pokojíčku

Má různé nádstavce a dá se používat i na okna, koupelnu atd., ale to jsem nezkoušela. Štve mě to nahřívání, ale většinou si už rozvrhnu práci tak, že mi to nevadí, stejně myji podlahu postupně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
21.6.09 12:26

parní čistič

ahojky, já měla možnost vyzkoušet a je to fakt k ničemu, dokonce jsem se toho trochu bála :lol: , ale ten na podlahu se mi fakt osvědčil, měla jsem ho půjčený a chystám si ho koupit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama