Parní trouba?

452
2.10.08 22:51

Parní trouba?

Ahoj.
Máte někdo zkušenosti s parní troubou. Někde jsem četla, že se v ní dá ohřívat jídlo. A vzhledem k tomu, že bych chtěla odbourat mikrovlnku, přijde mi to jako řešení.
Moc díky za každou radu a postřeh. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.10.08 13:52

zrovna vcera jsme videla v Jste to, co jite nejakou multifunkcni mikrovlnku, ktera krom klasicke fce mikrovlnky ma jeste vareni v pare, peceni a snad i gril a vypadalo to jak klasicka mikrovlnka.
Bylo to od Whirlpoolu a dost mne to zaujalo, protoze planujeme vymenu MW a chci neco multifunkcnejsiho…

Klasicka parni trouba vypada jako normalni trouba (vetsinou jsou nad sebou), ale financne je to zalezitost nad 20 tisic (hodne je to videt v designovych kuchynskych studiich).

Neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
253
4.10.08 21:32

Ahojky, my máme parní troubu od Siemens a ano, dá se v ní i ohřívat, péct, rozmrazovat..... Jídlo z ní chutná jinak, mě například zelenina v páře nechutná (i když normálně zeleninu jím), zato maso je super, poprvé jsme na zkoušku prubli kuřecí prsa v páře, bez soli, jen tak a málem jsme se o poslední kousek porvali :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
5.10.08 19:57

Děkuji. Asi se budu ptát hloupě, ale dá se parní troubou nahradit trouba normální? A plně nahradit mikrovlnka k ohřívání. ? A ještě, jestli můžu poprosit o typ trouby. Moc děkuji. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
6.10.08 09:02

Petricka , my máme Siemens HB 26D550, ještě jsme nevyzkoušeli všechny funkce, ale podle mě se parní troubou ta klasická nahradit nedá, třeba koláč se v ní péct nemůže - je tam ta pára. Myslím, že to chce pořádně zvážit, u nás si ji koupil více méně manžel, já osobně bych se bez ní i obešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
10.10.08 09:54

Zdravím, také uvažuji o koupi parní trouby a zaujala mě ta, kterou nabízí Tchibo, za 5500kč nevypadá špatně, ale zajímaly by mě praktické zkušenosti někoho, kdo jí vlastní, k této značce nechovám zrovna velkou důvěru. A hlavně by mě zajímalo, zda již není lepší si připlatit a koupit troubu, kterou dávají jako dárek v pořadu „Jste to co jíte“, je to Whirlpool JT 369, tady se ale zase bojím, že to bude klasická mikrovlnka a ta pára je tam jen jaksi navíc. Tak pokud někdo vlastníte jeden z těchto výrobků, podělte se s námi o zkušenosti. Díky.

Tchibo: http://www.tchibo.cz/…uj3YDyk19Rk=?…

Whirlpool: http://www.whirlpool.cz/index.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
11.10.08 20:21

Ahoj kuchařinky, já sice parní troubu nemám, ale vařím víc, než dost… Dívala jsem se na oba typy a osobně bych si asi vybrala tu WHIRLPOOLKU. U toho TCHIBA jsou takový prodejní kecy, ale prd prd cililink. U té whirlpoolky je srozumitelný a jasný, co vlastně umí. Jinak parní trouba je takový domácí konvektomat, dá se píct jak v páře, tak bez ní. Jo a pochybuju, že to bude mít přímý přívod vody. Neviděla jsem to, ale myslím, že to bude mít zásobník na vodu a taky nějaký výparník. To by mně taky zajímalo, pač máme tvrdou vodu a zničili jsme si kávovar, tak máme filtr… Pokud to jde přes nějaký ohřívač, tak je to usazování kamene rychlejší, ale jak říkám, to chce zjistit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
9.11.08 20:24

Ahojte, taky nad tou Whirpoolkou přemýšlím :o , už jste si jí některá koupila a máte jí vyzkoušenou? :?: :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
15.12.08 14:16

Reaguji ještě jednou na dotazy ohledně páry… Ani jsem netušila, že manžel objednal ,,mikrovlnku" a ona před dvěma týdny přišla. Je to ta Whirlpoolka JT 369. V první řadě chci upozornit zájemce, že je veeeeeeeelká a má 30 kg. Otvírá se ne do boku, ale dolů a tudíž se nehodí a výrobce ani nedoporučuje,dávat ji výš, než na pracovní desku. Jinak skýtá 6. smysl úplně na všechny funkce. Tzn. normální ohřev + 6. smysl ohřev, normál gril + 6. smysl gril.
Griluje, peče dokřupava, vaří, napařuje, ohřívá…
Jak už se někdo ptal, dá se v ní udělat skoro všechno, ale jako plnohodnotná náhrada trouby to PODLE MNE není. Je sice super, ale troubu bych kvůli ní prostě nelikvidovala. Jinak dostanete k ní 2 rošty na gril a pečení, 1 pečící plech, pizza plech s úchytkou, pokličku na ohřívání a napařovák. To je vlastně to, co chcete všichni vědět. Je to klasickej 3 dílnej kutchánek s napařovací mřížkou. Dolů dáte vodu, na mřížku jídlo, zakrejete a vaříte. Brambory pro 3 lidi jsou hotový za 7 minut. Je třeba trochu trpělivosti, protože se jedná o polopočítač a některý funkce jsou fakt na dlouho… :lol: Už mně nic nenapadá, ale pokud by Vás něco zajímalo, tak písejte, já to půjdu zjistit do kuchyně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.6.09 07:14

parní trouba

Parní troubou se dá zcela nahradit klasická trouba i mikrovlnka, protože většina z nich umí péct i bez vody - klasicky teplým vzduchem. Máme Electrolux Competence, vestavnou a je to velká změna. Voda se tam lije korýtkem v zásuvném tlačítku, má teplotní sondu na pečení masa apod. Neohříváme v ní, protože to trvá podstatně déle než v mikrovlnce. Jinak maso pečené s párou oproti tomu klasickému je fakt 1000% rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
Clexanie
19.2.13 10:35

Parní trouba - recepty ?!?!?

Znáte někdo odkaz na recepty s parní troubou nebo kuchařku? Díky

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie