Partner a jeho péče o dítě

Anonymní
1.7.20 09:47

Partner a jeho péče o dítě

Ahoj chci se zeptat. Jsme novopeceni rodice, synovi je 7 měsicu. Je velmi vnimavy, akcni, ale hodne mimino. Prakticky se neustale smeje, ale uz samozrejme zacina vyzadovat vic pozornosti, chce si hrat, povidam, zkoumat, sam si hrat vydrzi, ale po chvili ho to nebavi a knoura. Uz se dokaze extremne rychle plazit, kleka a hopsa na kolena, takze se musi hlidat o to vic. No a muj partner jezdi kamionem, praci chtel delat a jezdi zhruba 2 roky. Jsme spolu 8 let. Kazdopadne zlenivel a to zpusobem, ze doma kdyz nechce neudela vubec nic. A to ani kdyz ho poprosim nebo to slibi. Nejradeji by v kazdem volnem case sjel kamarady na kafčo, vratil se a jedine co udela je si se synem hrat, ale tak, ze se u toho válí, kouka na telku, na videa v mobilu a to prcka fakt nebavi a knoura. Obcas se postesti, ze mu reknu at ho vykoupe, prevlekne, prebali tak jde, ale jsou dny kdy rekne me se nechce a nehnu s nim. Vi, ze to udelam. Uz ho muze krmit - ono mu ty prikrmy ale prej smrdí a kdyz ho donutim syna nekrmi jen co mu maly vezme lzicku uz to vzdava a tak musim jit ja neb si se maly nenajedl. A je mu fuk, ze treba varim, uklizim… Vcera treba prijel rano domu, cely den byl doma, chapu, ze dojel rano a byl unaveny jak mi tvrdil. Rekl, ze zajede za kamosem, jestli mi to nevadi a az prijede tak uklidi. Prijel a byl chudatko tak unaveny, ze nic neudelal, jeste me sprdnul, ze domu jezdit v tydnu nebude, ze porad neco chci. Zacal na me s tim, ze nevim jaky to je jezdit a vubec pracovat, ze jsem delala chvili jen do matersky atd. Pak se omluvil, ze to prehnal, ale ze nic delat proste nebude, ze je unaveny. Ve finale sedel skoro do noci u televize a to jeste prijel kamos pro neco a kecali spolu asi hodinu. Tak jsem se vytocila a ani nemam chut s nim mluvit. Kdyz se osocim, ze chci jen pomoct, ze unavena nejsem, tak vyjede s tim at neuklizim, ze to neutece 8o ze mam s malym klidne spat, kdyz jde on. Na otazku a kdo ti pradlo srovna a vyzehli odpovi, ze to jsou vymluvy. Na odpoved, ze spat a malym odpoledne nejdu, ze me pak boli hlava a jsem cela malatna neodpovi. A hlavne ani nejsem unavena, jen mi staci pomoc a to bud uklidit nebo pohlidat prcka. Maleho do kocaru sam beze me nevezme, musel by chodit a nema vytrvalost, nez usne. P
Takze ve finale prijel v tydnu na den domu, udelal jeste vetsi bordel a to maslo rozpatlany na lince, toustak vytahanej, hadry nahazel k pracce a druhy den odjel. O vikendu za mnou chodi, ze jede za kamosem neco privydelat, ze ho to doma proste nebavi. Ja ho chapu, me to taky nebavi porad dokola, ale nebavi me byt tu vecne s malym sama, ale on kdyz je doma stejne se prckovi nevenuje, parkrat s nim zablbne a tot vse. Pak tu sedi a cumi jak se nudi tak mu reknu at teda jede a takhle furt dokola. Naopak si myslim jak jsem vstricna. At si jede, chapu, ze ho to nebavi, tak prijede odpoledne, ale vubec mi to neoplaci. Spise naopak jsem se spalila. Naoplatku by jsem cekala pomoc a vstricne chovani, ale vubec. Uz me to nebavi a vlastne krom penez pro nas nema zadny prinos. Ale to, ze si muzeme koupit co chceme neni proste vsechno. Teda aspon pro me ne. Pro nej asi ano. Jen me mrzi, ze to vse zacalo az s touhle prací. Za ty roky co jsme spolu byl vstricny, hodny a obetavy. Ten se z nej stal liný sobec. Je zvykly na svuj klid jinak si to nedokazu vysvetlit. Naopak si mi porad ztezuje, ze zmeni praci, aby byl vic doma, ze to jezdeni ho nebavi, ale na druhou stranu skoro vysiluje, kdyz ma s necim pomoct. Tech dnu, kdy je vse fajn je zatím víc. Ale nechapu, proc se druhy den snazi delat, ze se nic nedeje. Clovek by rekl, ze ho nezajimame, ale to tatrka ne. Volá nám z cest, doma komunikujeme, rekne, ze se mu styská apod.. ale bohuzel chce delat jen co ho baví. Zadne povinnosti. A to proste dohromady s rodinou prece nejde. Ale zadny kompromis, domluva proste nic s nim vykomunikovat nejde. Nechce tak nebude. S donucení to udela akorat nasranej a padaj slova, který ani rict nechce a omluvy, to me taky uz nebavi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3191
1.7.20 09:54

Tak pořídila jsis dítě s lenochem, sama píšeš že líný byl už předtím. Těžko něco poradit, pochybuju ze se změni. Já bych se ho na nějaký vožení v kočárku neptala, proste tady máš a jed. Dítě přece není jen tvoje.. :nevim: Hlavně jemu samotnýmu by mělo být líto že s malým netráví čas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24532
1.7.20 09:58

„ze mam s malym klidne spat, kdyz jde on. Na otazku a kdo ti pradlo srovna a vyzehli odpovi, ze to jsou vymluvy.“
A on to vyžaduje mít do kamionu vyžehlený, to vyper pověs a nazdar, žehlení zbytečný :nevim: snaž si to ulehčit, ono se to fakt nepoto. A že si sním hraje a kouká na televizi? Jestli ty máš klid neřeš to :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
1.7.20 10:03

Zase dalsi dlouhej elaborat o linem chlapovi :nevim: Temi se to tu posledni dobou jen hemzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9269
1.7.20 10:07

Začni se chovat, tak jak ti říká, když jde malý spát, jdi taky, prádlo neuteče a to ostatní taky ne. Tvůj chlap je další z těch, co žijou tím, že dítě se jen udělá a pak se o nic starat nemusí. Vždytˇchodí do práce, tak co se bude doma namáhat, když ty seš celé dny doma žejo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21897
1.7.20 10:19

No, kdyby ses s nim rozesla, tak mas min penez, min pomoci a ty hezke dny taky nejsou. On si clovek od tech povinnosti odvykne a pak ma pocit, ze kdyz prijede, tak ma PRAVO si odpocinout. Je blby, ze s nim nejde ven, hlavne pro nej, jestli porad sedi nebo lezi, tak bude mit silene hemoroidy, to by si mel uvedomit. Ty s tim moc neudelas, on kdyz se bude trochu hybat, bude mit vic energie :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
1.7.20 10:20

Včera tu bylo téměř to samé…v podstatě si to děláš sama… uklid opravdu neuteče, nejseš unavená, tak proč po něm proboha chceš, aby když přijede ráno z práce ještě uklízel? on se potřebuje odreagovat a ty bys to občas potřebovala taky ;)

Ona ta konverzace s kámošem nejspíš nabíjí, když to uklid úplně vybíjí energii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
1.7.20 10:23

Hele, co si budeme…začít jezdit s kamionem, když je dítě na cestě, je podle mě pěkná pitomost. Jsem s mužem přes deset let a jezdil celou dobu, aby jsme našetřili. To že se nevidíme my dva, se dá vydržet a byli jsme si o to vzácnější. Jak jsme se začali snažit o dítě, začal se rozhlížet po jiné práci a přes porodem ji změnil. Teď je s námi denně doma, peníze pořád pěkný a s dětmi mi pomáhá, někdy uvaří, úklid po něm nechci. Je vidět, že ho to s dětmi fakt baví, má čas i na své koníčky a i když máme neshody, tak představa, že jezdí a nevidí děcka růst, mi trhá srdce. Ten tvůj je sobec a z tvého popisu se mi tedy nezdá, že by byl z rodinného života nějaký šťastný a spokojený. Mě to přijde, že ho víc zajimaji nějací kámoši než vlastní žena a syn. Tak snad až ti malej povyroste, tak ho to začne víc bavit. Bude s ním pak zábava jako s parťákem a snad i práci časem zase změní. Někteří na mimina nejsou. Kdyby můj muž radši trávil čas s kamarády než s dítětem a ještě mi na férovku řekl, že ho to s námi nebaví, tak bych zvažovala, jak s tímto vztahem dál. Každopádně ti držím palce, at se to časem zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54617
1.7.20 10:26

Nechala bych ho být, trvala bych na občasném pohlídání dítěte a vypadla pryč.
sama na tom budeš hůř a jetě s méně penezi. Nedělej mu maninku a pořád neukoluj a netlač, snaž se to zařídit tak, aby jste chyběli vy jemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 10:26

Prave ze nebyl linej. Kdyz delal manualni praci a netocil volantem byl jiny, ted je to klubicko nervů a vse ho nastve. Taky dostat do na prochazku je pro me neco za neco, ale to mi az tak nevadi. Vadi mi, ze neni schopny trochu pomoct, naopak spis pridelava bordel, odjede a ja to uklidim, protoze to nesnesu.
Ja to chapu vrazit kocar, ale on s nim pojede kousek, pak se vrati se slovy, ze spat nechce (jako kdyby mel usnout jen co vyjede) necha ho pak na dvorku v kocaru knourat ku prikladu asi vi, ze ho nenecham trapit se a vezmu si ho. Podle nej at si rve, on prestane. :zed: a u te televize, maleho to nebavi a knoura, knika a to zase vadi me a nic v klidu neudelam. Nevim proc, ale jeho nespokojenost ve me vyvolava neklid. A to staci treba mu jen ukazovat obrazky v knizce a je zase happy a ani to on neumi a kdyz mu to jakoby nakazu tak je akorat protivnej, ze neco musí. Prijde mi, ze s klukem ziju sama, kdyz teda pominu, ze zaplati ty provozni vydaje a jidlo a občas nejaky ten sex. Ošacení a drogerii platím já, jsme tak domluvení. A treba chci hodne, ja nevim, ale neprijde mi to. Naopak treba at si jede za kamosem, baví ho to, vydela par stovek to beru, ale dela to jako hobby (opravuji auta) nebo mu sem tam pomuze jako melouch na neco. Ty penize vyuzije kdyz jede na jidlo po benzinach, motorestech, takze nesahne do vyplaty a uspor. To si na nem cenim, ale obcas si jede zase jen na kafe, prijede a beztak nic neudela, kdyz nechce a to mame dům. Uplne me irituje jak pri kazde hadce nadava, ze jsem neustale u matky a on nesmi nikam aniz by jsem nemela reci, ale ja tam jezdim, kdyz neni doma a hlavne mamka si ho bere a ja si odpocinu. Na to mi ani neodpoví. Parkrat se stalo, ze se stihl vratit v tydnu a my nebyli doma, pak mi to pri konfliktu vycital. Ale kdyz je mu blbý zase jet za kamosem, tak mi nabidne, ze me hodi k mamce a pak me vyzvedne. :zed: mame to k sobe asi 4 km tak tam jezdim cca 2× tydne no, ale protoze jsem doma sama. Take ji ho davam hlidat, kdyz jedu nakoupit a to mu zahadne nevadi. Nevim, prijde mi, ze resi absolutni blbosti jen aby vysel jako chudacek. Ale ze on me o vikendu nechava doma zase s malym samotnou to spatne neni on totiz vydelava dle jeho slov. :zed:
Zmenil se. A je tomu zhruba rok. Vlastne co sedl do kamionu. Jestli ho flustruje ta prace, nevim, rozhodne to neni jednoduche ja mu verim.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.7.20 10:32

Kdyz se mu neozvu, zacne volat a psat jak se mu styska. Nerekne, ze ho to nebavi s nami, ale ze ho nebavi doma sedet. Ja mu rozumim, protoze s malym jeste zas tak veci podnikat nejde a porad je to plena dolu, prevlect, spat, nakrmit. Ale to je odbdobi jeste tak na dalsi pul rok. Take jsem premyslela jak asi mu dat najevo, ze by mel zacit se o nas zajimat, ale netusim jak. Protoze jsme porad doma no, jedina aktivita je prochazka nebo ze jedu k mamce, obcas za kamaradkou. A nezvedat mu telefony a delat nezajem z toho uz jsem vyrostla.

• Nahlásit
  • Citovat
838
1.7.20 10:32

A jaké to bylo před narozením syna, během těhotenství? Takový rapidní obrat ve mě vyvolává obavu, jestli se při tom ježděním nestavuje ještě někde, kde ho nečeká žena, co po něm chce uklízet a podílet se na domácnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 10:35

Ne to ne. :D to by jsem poznala. Nehledejme zase to nejhorsi.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.7.20 10:42

Tak behem tehotenstvi byl hlavne nervozni, ale zase ac byl v Madarsku, hnal se na screening. Zastavil cestou na benzince, ja pro nej ke kamionu dojela. :)
U porodu byl, pobrecel si. Prijel domu, oslavoval, uklidil… ono i ted je to takovy na houpacce. Jednou jde, vykoupe, podruhe zase div nenadava. Ale takovy pristup, kdyby jsem mela i já tak jak by malej asi dopadl. Jednou nakrmi, podruhý zase remcá. :nevim: nekdy mi vypraví neco a u toho uklidí celou kuchyn, potom zase je den kdy lezi a je protivnej, ze to svet nevidel. Je horsi jako zenska pri menstruaci. Na praci si porad ztezuje. Tak hadam, ze nejspis je to pricina, akorat skoda, ze to odnasime vsichni.

• Nahlásit
  • Citovat
14274
1.7.20 10:50
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat. Jsme novopeceni rodice, synovi je 7 měsicu. Je velmi vnimavy, akcni, ale hodne mimino. Prakticky se neustale smeje, ale uz samozrejme zacina vyzadovat vic pozornosti, chce si hrat, povidam, zkoumat, sam si hrat vydrzi, ale po chvili ho to nebavi a knoura. Uz se dokaze extremne rychle plazit, kleka a hopsa na kolena, takze se musi hlidat o to vic. No a muj partner jezdi kamionem, praci chtel delat a jezdi zhruba 2 roky. Jsme spolu 8 let. Kazdopadne zlenivel a to zpusobem, ze doma kdyz nechce neudela vubec nic. A to ani kdyz ho poprosim nebo to slibi. Nejradeji by v kazdem volnem case sjel kamarady na kafčo, vratil se a jedine co udela je si se synem hrat, ale tak, ze se u toho válí, kouka na telku, na videa v mobilu a to prcka fakt nebavi a knoura. Obcas se postesti, ze mu reknu at ho vykoupe, prevlekne, prebali tak jde, ale jsou dny kdy rekne me se nechce a nehnu s nim. Vi, ze to udelam. Uz ho muze krmit - ono mu ty prikrmy ale prej smrdí a kdyz ho donutim syna nekrmi jen co mu maly vezme lzicku uz to vzdava a tak musim jit ja neb si se maly nenajedl. A je mu fuk, ze treba varim, uklizim… Vcera treba prijel rano domu, cely den byl doma, chapu, ze dojel rano a byl unaveny jak mi tvrdil. Rekl, ze zajede za kamosem, jestli mi to nevadi a az prijede tak uklidi. Prijel a byl chudatko tak unaveny, ze nic neudelal, jeste me sprdnul, ze domu jezdit v tydnu nebude, ze porad neco chci. Zacal na me s tim, ze nevim jaky to je jezdit a vubec pracovat, ze jsem delala chvili jen do matersky atd. Pak se omluvil, ze to prehnal, ale ze nic delat proste nebude, ze je unaveny. Ve finale sedel skoro do noci u televize a to jeste prijel kamos pro neco a kecali spolu asi hodinu. Tak jsem se vytocila a ani nemam chut s nim mluvit. Kdyz se osocim, ze chci jen pomoct, ze unavena nejsem, tak vyjede s tim at neuklizim, ze to neutece 8o ze mam s malym klidne spat, kdyz jde on. Na otazku a kdo ti pradlo srovna a vyzehli odpovi, ze to jsou vymluvy. Na odpoved, ze spat a malym odpoledne nejdu, ze me pak boli hlava a jsem cela malatna neodpovi. A hlavne ani nejsem unavena, jen mi staci pomoc a to bud uklidit nebo pohlidat prcka. Maleho do kocaru sam beze me nevezme, musel by chodit a nema vytrvalost, nez usne. P
Takze ve finale prijel v tydnu na den domu, udelal jeste vetsi bordel a to maslo rozpatlany na lince, toustak vytahanej, hadry nahazel k pracce a druhy den odjel. O vikendu za mnou chodi, ze jede za kamosem neco privydelat, ze ho to doma proste nebavi. Ja ho chapu, me to taky nebavi porad dokola, ale nebavi me byt tu vecne s malym sama, ale on kdyz je doma stejne se prckovi nevenuje, parkrat s nim zablbne a tot vse. Pak tu sedi a cumi jak se nudi tak mu reknu at teda jede a takhle furt dokola. Naopak si myslim jak jsem vstricna. At si jede, chapu, ze ho to nebavi, tak prijede odpoledne, ale vubec mi to neoplaci. Spise naopak jsem se spalila. Naoplatku by jsem cekala pomoc a vstricne chovani, ale vubec. Uz me to nebavi a vlastne krom penez pro nas nema zadny prinos. Ale to, ze si muzeme koupit co chceme neni proste vsechno. Teda aspon pro me ne. Pro nej asi ano. Jen me mrzi, ze to vse zacalo az s touhle prací. Za ty roky co jsme spolu byl vstricny, hodny a obetavy. Ten se z nej stal liný sobec. Je zvykly na svuj klid jinak si to nedokazu vysvetlit. Naopak si mi porad ztezuje, ze zmeni praci, aby byl vic doma, ze to jezdeni ho nebavi, ale na druhou stranu skoro vysiluje, kdyz ma s necim pomoct. Tech dnu, kdy je vse fajn je zatím víc. Ale nechapu, proc se druhy den snazi delat, ze se nic nedeje. Clovek by rekl, ze ho nezajimame, ale to tatrka ne. Volá nám z cest, doma komunikujeme, rekne, ze se mu styská apod.. ale bohuzel chce delat jen co ho baví. Zadne povinnosti. A to proste dohromady s rodinou prece nejde. Ale zadny kompromis, domluva proste nic s nim vykomunikovat nejde. Nechce tak nebude. S donucení to udela akorat nasranej a padaj slova, který ani rict nechce a omluvy, to me taky uz nebavi.

Nedočetl jsem, debil, idiot, buď ráda, že nesmrdí doma furt, nadšeně bych mu posvětila víc práce a doma měla konečně klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama