Pásový opar v uchu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 12.06.12 12:02
pásový opar v uchu

Ahoj minulý týden mi na ušním řekli, že mám pásový opar v uchu - dostala jsem kapky a antivirotika, mám tuhle nemoc poprvý a doufám že naposledy :x je to dost bolestivý sotva lezu furt bych jen spala, muže mám v práci a má tolik pracovních závazků, že si nemůže vzít dovolenou ani ošetřování a doma 21 měsíčního syna, který vyžaduje vycházky atd. Chtěla bych se zeptat nevíte jak dlouho se pásový opar léčí a kdy už to konečně přestane bolet, svědit píchat - děkuji
a nevíte někdo jaké vitamíny jsou dobrou pro urychlení léčby :?: někde sjem četla, že B a C, ale nejsem si jistá

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 12.06.12 12:11

Ahoj, soucítím, pásový opar jsem měla před 5 lety :zed: Bolelo mě to fest asi týden, pokud si dobře vzpomínám. Pak občasné pobolívání ještě někoilik týdnů, ale to byla fakt už procházka růžovým sadem. Vitamín B určitě užívat můžeš, je vhodný a „céčkem“ taky nic nezkazíš.
Přeju brzké uzdravení :kytka:

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 12.06.12 12:13

Vitamín B, C a L-Lysin. Bolest ti nezávidím, jedině se dopovat ibalginem apod.

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 12.06.12 12:15
@MarketaJ píše:
Vitamín B, C a L-Lysin. Bolest ti nezávidím, jedině se dopovat ibalginem apod.

ibalgin je můj nejvěrněší práše - mmch beru ho poprvý v životě

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 12.06.12 12:17

Přesně tak, tolik ibalginu jsem v životě nesnědla :?

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 12.06.12 12:31

Pásový opar je mrcha, bolí jako prase a bolest se občas vrací i po vyléčení. Z vitamínů hlavně b12, celkově béčka, ani ostatníma nic nezkazíš. Na bolest mi ibalgin moc nepomáhal, doktor mi pak napsal Aulin, byl lepší, šetrnější k žaludku. Jo a nechci strašit, mě se vrací pásovej opar každý rok na stejný místo (u mě je to obličej od oka přes nos a ústa až na bradu včetně sliznice nosu a úst - lahůdka), střídá se mi silnější a slabší průběh. A máš pravdu, člověk sotva leze, já se cítila jak při těžké chřipce. Zkus co nejvíc odpočívat (dobře se to radí :D), dopuj se vitamínama a snad to bude brzo pryč.

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 12.06.12 12:42

cože vrací 8o nestraš !! tak naběhnu do lékárny pro vitamín B - dík za radu a nevítě někdo v jakým ovoci nebo zelenině je vitamín B :oops:

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 12.06.12 12:59

Někde psali jako prevenci vitamín E. A je to pravda, že to hodně souvisí s imunitou, takže snažit se co nejvíc imunitu podoporovat. Ono se to právě při zvýšený zátěži, stresu nebo oslabený imunitě může vracet.

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 12.06.12 13:05
@tetma píše:
a nevítě někdo v jakým ovoci nebo zelenině je vitamín B :oops:

B vitamíny se nacházejí nejhojněji v celém zrnu, v semenech, ořechách, vaječném žloutku, otrubách, pšeničných klíčcích, pivovarských kvasnicích, v čočce, fazolích, sojových bobech a zelené listové zelenině.

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 12.06.12 13:14

@tetma mě se to vrací v době, kdy ostatní kolem mě mají chřipky. Já chřipku nedostanu, ale začne mě brnět obličej, objeví se naprostá a totální únava (vstát z postele a dojít si na wc je výkon, po kterém dvě hodiny spím), vyskočí mi horečky ke 40 stupňům a cítím se jak kdyby mě někdo zmlátil. Druhý den se pak začnou objevovat puchýřky a přidá se BOLEST. Tak týden jsem nepoužitelná, horečky, bolesti, únava. U mě se střídá že jeden rok mám opar s těžkým průběhem (už jsem ležela i v nemocnici 2×), hodně puchýřků, horečky. A druhý rok jen slabý průběh. Jinak nejsme za celej rok nemocná, jen prostě v únoru/březnu vím, že bude pásový opar. A to se můžu předtím ládovat vitamínama jak chci, budovat imunitu atd. a stejně se mrcha vrátí.
Kup si B-komplex FORTE, ten beru pokaždý.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25222 příspěvků 12.06.12 13:20

Wobenzyn- koňský dávky a byla jsem z toho za týden venku.

Gjoa
Kecalka 232 příspěvků 12.06.12 13:29

ahoj, asi tě vyděsím, ale měla jsem pásový opar v uchu a způsobil mi ochrnutí lícního nervu…(herpetická obrna lícního nervu) on je ten výsev puchýřků právě v uchu, protože tudy vede lícní nerv na tvář… pokud vir postupuje, tak nerv oteče a skřípne se v kostěném kanálku a ochrne - obrna trvala asi 2-3 týdny, pak poctivými rehabilitacemi a odpočinkem ustoupila téměř bez následků… bolelo to jako prase, ale šlo to současně - defakto jsem si všimla dřív obrny a řešila jsem jí a nevšimla jsem si, že už mám v uchu jeden puchýřek…(i když ucho bolelo strašně), tím se to trošku zanedbalo, léčili mě 2 dny na tu obrnu (můžeš mít třeba jen z klimatizace…) a nedostala jsem antivirotika… tím se plně rozjel herpes a do několika dnů už jsem měla z ucha jeden velký puchýř… pak až antivirotika, ale to už bylo pozdě… zkusila jsem si dost, dávala jsem se dohromady asi měsíc

vevnitř v uchu mě to na dotek, rýpnutí nehtem, bolí jako prase i po roce… taky mě bolí, když si masíruji obličej, ten nerv kudy vede po tváři…

takže herpes v uchu může být jen začátek… pozor příznak obrny lícního nervu je ztráta chuti na polovině jazyka (strana, kde je opar) - měla jsem ráno spolu se strašnou únavou, ale nebrala jsem to vážně,,, druhý den jsem se probudila s obrnou a bolestmi ucha

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 12.06.12 13:43
@Gjoa píše:
ahoj, asi tě vyděsím, ale měla jsem pásový opar v uchu a způsobil mi ochrnutí lícního nervu…(herpetická obrna lícního nervu) on je ten výsev puchýřků právě v uchu, protože tudy vede lícní nerv na tvář… pokud vir postupuje, tak nerv oteče a skřípne se v kostěném kanálku a ochrne - obrna trvala asi 2-3 týdny, pak poctivými rehabilitacemi a odpočinkem ustoupila téměř bez následků… bolelo to jako prase, ale šlo to současně - defakto jsem si všimla dřív obrny a řešila jsem jí a nevšimla jsem si, že už mám v uchu jeden puchýřek…(i když ucho bolelo strašně), tím se to trošku zanedbalo, léčili mě 2 dny na tu obrnu (můžeš mít třeba jen z klimatizace…) a nedostala jsem antivirotika… tím se plně rozjel herpes a do několika dnů už jsem měla z ucha jeden velký puchýř… pak až antivirotika, ale to už bylo pozdě… zkusila jsem si dost, dávala jsem se dohromady asi měsíc

vevnitř v uchu mě to na dotek, rýpnutí nehtem, bolí jako prase i po roce… taky mě bolí, když si masíruji obličej, ten nerv kudy vede po tváři…

takže herpes v uchu může být jen začátek… pozor příznak obrny lícního nervu je ztráta chuti na polovině jazyka (strana, kde je opar) - měla jsem ráno spolu se strašnou únavou, ale nebrala jsem to vážně,,, druhý den jsem se probudila s obrnou a bolestmi ucha

no moc ti děkuji :,( dám si na to bacha on právě ten pásový opar vevnitř v uch je prej pěkná sviňa…
Jinak ta únava je děsná, normálně si hraju s malým a u toho usínám, dneska zkusím zavolat bráchovi ať přijede zítra hlídat, měl by se sice učit na bakalářku, ale aspoň dopoledne by pomohlo, já si prostě musím odpočinout nebo chcípnu :zed:
Nechci vám tady holky fňukat, jen jsem na pokraji sil i když od víkendu se cítím malinko líp, jen bych potřebovala spát nebo jen tak ležet - a to malý stvoření to ne a ne pochopit :mrgreen:

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 12.06.12 13:44

A to mě čeká teď s malým rpocházka, půjdeme tak na hodinku, ale on ven prostě musí a muž dorazí někdy večer, tak malýho akorát vykoupe a a dá spát

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 12.06.12 13:47

@tetma nemohl by vzít malého ven někdo jiný? Babička, kamarádka? Ty by sis odpočinula a kluk se dostal ven :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >