Pátá nemoc - možnost nákazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.15 21:49
pátá nemoc možnost nakazy

Ahoj. Dcerka chytla ve skolce pátou nemoc. Má ji asi týden. Teď má vyrazku slabou na nohách jen. Můžu ja někoho nakazit. Mám kamarádku se kterou sem dnes mluvila. Jen teda chvíli a mám strach aby to nechytal, končí druhý trimestr. Diky

Reakce:
Chadimka
Kecalka 194 příspěvků 02.05.15 22:02

U těchto nemocí je to tak, že pokud dítě má již vyrážku nemoc není infekční, to mi řekla min. týden MUDr. :mavam:

Deninina
Závislačka 3978 příspěvků 02.05.15 22:44
@Chadimka píše:
U těchto nemocí je to tak, že pokud dítě má již vyrážku nemoc není infekční, to mi řekla min. týden MUDr. :mavam:

Přesně tak, dneska jsme byli se synem na pohotovosti a dr. řekla to stejné :)

medunka23
Kelišová 7387 příspěvků 02.05.15 22:53

Jak už psaly holky, v okamžiku kdy má dítě vyrážku není infekční, to je v tom asi 2-3 denním období kdy má teploty a to předpokládám jste nikam nechodily.
jinak jen poznámka pod čarou, nechápu zrovna v tomto případě anonym :think: :think:

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 02.05.15 23:04

Dítě už infekční nebude, ale pokud ty bys to chytla tak ano.. nejvíc cca 2-3 dny před výsevem až do výsevu vyrážky.. Inkubačka je celkem dlouhá, takže se ty radši vyhni těhulím, než budeš mít jistotu, že jsi to nechytla.. 5. nemoc může hodně ublížit.

medunka23
Kelišová 7387 příspěvků 02.05.15 23:24

@lekarnicka28 me doktorka rikala inkubacni doba 5-8 dni

Jana206
Nadpozemská drbna 27371 příspěvků 03.05.15 07:24

Dcera toto měla v 5 měsících, nevíme, kde to chytla, neuvědomuju si, že bychom někoho potkali s touto vyrážkou.

Starší syn to od ní nechytl, byl tenkrát tříletý, do školky ještě nechodil, takže to malá nemohla chytnout ani tam na chodbě.

Doktorka si nám s vyrážkou pozvala do ordinace normálně mezi děti, říkala, že jak dítě má vyrážku, už to není infekční.
Anonym chápu, i přesto se na mě maminy tenkrát dívaly, jakoby měla „lepru“,ptaly se, co to má za vyrážku a odtahovaly se od nás :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.15 11:34

Moc děkuji za reakce. To sem moc ráda. Anonym pro jistotu, jak uz bylo psáno, někteří pak koukají jak kdyby jsme měli doma nevím co

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 03.05.15 13:56

@medunka23
Inkubační doba se uvádí 1 týden až 3 a když to lítalo u syna ve školce, když jsem byla těhotná, pravidelně se tam objevil nový případ po 3 týdnech. 5-8 dní mi přijde hooodně optimistické..

Váš příspěvek
Reklama