Byt byl můj před manželství, spadá do SJM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 14:53
Peníze z bytu v SJM

Dobrý den prosím Vás má manželka nárok na peníze z prodeje bytu, když ten byl můj ještě před manželstvím?? Samozřejmě přišli peníze a co svět nechtěl čeká mě rozvod a chce půlku peněz :? :? :?

Reakce:
Martha03
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 24.11.18 15:13

Pokud byl majetek nabyt před manželstvím nárok nemá. Pokud jste si ale nechali upravit) SJM a byt do něj zařadili pak nárok vzniká. Jestliže tedy být byl tvůj nabyty před manželstvím a do SJM není zařazen pak nárok není. Může ale vzniknout nárok pokud doloží, že se podílela finance na rekonstrukci nebo nákupu vybavení apod. Je to ale otázka spíše na právníka než sem do diskuze. Zvláště v případě rozvodu bych se určitě na nějakého obrátila alespoň na konzultaci.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 24.11.18 15:22
@Anonymní píše:
Dobrý den prosím Vás má manželka nárok na peníze z prodeje bytu, když ten byl můj ještě před manželstvím?? Samozřejmě přišli peníze a co svět nechtěl čeká mě rozvod a chce půlku peněz :? :? :?

Ne, nemá. Pokud jsi nenechala byt zanést do SJM. Jediné na co by měl nárok tak nato co do bytu vrazil, případná rekonstrukce atd. Jinak ne.

zoidberg
Extra třída :D 12233 příspěvků 24.11.18 17:52

Má nárok na polovinu ze zhodnocení bytu. Tzn pokud v době svatby měl hodnotu milion a teď dva, má nárok na půl mega.

Almich
Stálice 61 příspěvků 24.11.18 18:55

@zoidberg vlastní zkušenost????

zoidberg
Extra třída :D 12233 příspěvků 24.11.18 19:14
@Almich píše:
@zoidberg vlastní zkušenost????

Ne. Já byl před svatbou bezzemek.

Chytrak
Závislačka 2926 příspěvků 24.11.18 20:19
@zoidberg píše:
Ne. Já byl před svatbou bezzemek.

Bezzemek nebo bezmozek, zes do ni sel? :lol: ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >