Byt byl můj před manželství, spadá do SJM?

Anonymní
24.11.18 14:53

Peníze z bytu v SJM

Dobrý den prosím Vás má manželka nárok na peníze z prodeje bytu, když ten byl můj ještě před manželstvím?? Samozřejmě přišli peníze a co svět nechtěl čeká mě rozvod a chce půlku peněz :? :? :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2997
24.11.18 15:13

Pokud byl majetek nabyt před manželstvím nárok nemá. Pokud jste si ale nechali upravit) SJM a byt do něj zařadili pak nárok vzniká. Jestliže tedy být byl tvůj nabyty před manželstvím a do SJM není zařazen pak nárok není. Může ale vzniknout nárok pokud doloží, že se podílela finance na rekonstrukci nebo nákupu vybavení apod. Je to ale otázka spíše na právníka než sem do diskuze. Zvláště v případě rozvodu bych se určitě na nějakého obrátila alespoň na konzultaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8512
24.11.18 15:22
@Anonymní píše:
Dobrý den prosím Vás má manželka nárok na peníze z prodeje bytu, když ten byl můj ještě před manželstvím?? Samozřejmě přišli peníze a co svět nechtěl čeká mě rozvod a chce půlku peněz :? :? :?

Ne, nemá. Pokud jsi nenechala byt zanést do SJM. Jediné na co by měl nárok tak nato co do bytu vrazil, případná rekonstrukce atd. Jinak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
24.11.18 17:52

Má nárok na polovinu ze zhodnocení bytu. Tzn pokud v době svatby měl hodnotu milion a teď dva, má nárok na půl mega.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
24.11.18 18:55

@zoidberg vlastní zkušenost????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
24.11.18 19:14
@Almich píše:
@zoidberg vlastní zkušenost????

Ne. Já byl před svatbou bezzemek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
24.11.18 20:19
@zoidberg píše:
Ne. Já byl před svatbou bezzemek.

Bezzemek nebo bezmozek, zes do ni sel? :lol: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama