Péřová zavinovačka - přehřátí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Miraclestar
12.4.21 09:32

Péřová zavinovačka - přehřátí

Zdravím,

máte někdo zkušenosti s přehřátím miminka z péřové zavinovačky? Zakoupila jsem od JiTuli a syn se mi v ní neustále přehřívá, dnes vyšplhala teplota na 38,4. Zazvonil mi monitor dechu, se synem jsem musela zacloumat, aby se probudil. Byl celý rozpálený, mokrý a to jsem ho v ní nechala pouze ležet, přikrývala jsem pouze plenou z důvodu, že se mi v ní syn neustále potil. Připomínám, že v bytě máme 20-21 stupňů, kontroluji to pravidelně. Jsem z toho už nešťastná. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4622
12.4.21 09:34

Ne a už bych ho tam nedávala. Měli jsme od Kiedroňové, doma přetopeno a v pohodě. Vytahovat mokré dítě, tak na to kašlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
12.4.21 09:38

Doma máte 21st, dítě nepotřebuje teplou zavinovačku. Asi mu stačí jen přikrytí plínou nebo tenkou dekou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
12.4.21 09:38

@Miraclestar dite se nam neprehrivalo, ale! Monitor dechu nam s ni houkal nekolikrat, nemohla jsem dite vzbudit, byl to horor. Vysetreni na kardio i neurologii v poradku, uravrelo se to s tim, ze jak je mu tam prijemne, tak se citi jako v deloze a „zapomene“ dychat. Stejne, jako se to muze stat detem pri spani na brisku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
12.4.21 09:39
@Petula306 píše:
Doma máte 21st, dítě nepotřebuje teplou zavinovačku. Asi mu stačí jen přikrytí plínou nebo tenkou dekou.

tak ona ta perova zavinovacka je hlavne kvuli uvolneni ditete, ne kvuli zime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
12.4.21 09:43

@Miraclestar a jeste jsem kvuli tomu kupovala monitor dechu na plenku, ktery meri i teplotu a dite i zabalene nikdy nemelo vic nez nejakych 36,5. Ale mame od Kiedronove, moc nechapu kupovani napodobenin. EK se tomu venuje celozivotne, testuje ruzne peri, ruzne pomery, hmotnosti naplne… Takto nevis, zda tve dite nema rado perovou zavinovacku obecne ci jen nejaky fake.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
12.4.21 09:45

Já péřovou zavinovačku měla (od kiedroňové), ale mám letní dítě, takže jsem ho nikdy úplně nebalila, ale spíše rohy zavinovačky zahnula pod něj a na peřinku ho jenom položila a buď přikryla jenom plenkou a nebo tenkou dekou a byl úplně v pohodě a to i když jsme doma měli třeba 25 stupňů. Ale oblečené měl jenom body s krátkým rukávem.
Je divné, že se vám v peří takhle přehřívá. Nemáte na tom nějaký extra teplý povlak? Je taky ale možné, že je to oprostě „horkokrevné“ dítě - stejně jako dospělí, některé mají radši chlad, jiné teplíčko.
Pokud se takhle přehřívá, tak bych ho do ní nedávala a nebo ho vůbec nepřikrývala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
12.4.21 09:46

@Cuddy já neříkám, mně to přijde jako zbytečnej krám, zvlášť ten EK byznys. Ale ať si každej kupuje co chce. Když je dítěti horko, tak asi má na sobě (kolem sebe) moc vrstev. Tak pak leda dát na peří jen v plíně, nebo snížit teplotou v místnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3559
12.4.21 09:52

Nám se v ní dítko necítilo dobře a brečelo a bylo na základě toho přehřáté a zpocené, tak jsem ji přestala používat. Jestli je v ní dítko přehřáté, tak ho tam nedávej a prodej ji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2631
12.4.21 09:56

Já měla zavinovačku z materiálu Outlast, který by měl přehřátí zamezit, byla fakt dobrá. Ale kolem 3,5kg už dcera ze zavinovačky vyrostla, měla jí jen na šestinedělí, tak má spací pytel z merina. Já tu zavinovačku stejně používala jak pytel, neuměla jsem to dítě zavinout :D. Péřová by se mi hodila možná na chalupu, temperuje se to na 10°C, přikryji dnes dceru normální duchnou, až tam dnes dojedeme :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Miraclestar
12.4.21 10:08

Pořídila jsem tu zavinovacku na základě recenzi a hlavně kvůli tomu, abych ho tam mohla položit, né zabalit. Jen položit. Prikryla jsem jen lehkou plenou a stejně se mi přehrál a osypal. Chtěla jsem ji dat šanci, ale zjišťuji, ze je to nejhorší věc, či jsem mohla koupit. Samozřejmě prodejce se bráni, ze jsem první, komu se to stalo.

• Citovat
  • Nahlásit
417
12.4.21 10:11

Vím, že v šestinedělí jedou hormony naplno, ale tohle si neodpustím, chce to trochu myslet, když se dítě přehřívá (a ne poprvé), tak ho tam jednoduše nedávej, není na tom nic složitého :roll: Já když jsem dávala do péřovky, tak ve vyvětraném pokoji, kde bylo max. 18, když bylo víc, tak jsem péřovku nedávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34555
12.4.21 10:12

@Miraclestar možná je dítě alergické na peří, když se i osypalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
12.4.21 10:13
@Markéta Rudná píše:
Vím, že v šestinedělí jedou hormony naplno, ale tohle si neodpustím, chce to trochu myslet, když se dítě přehřívá (a ne poprvé), tak ho tam jednoduše nedávej, není na tom nic složitého :roll: Já když jsem dávala do péřovky, tak ve vyvětraném pokoji, kde bylo max. 18, když bylo víc, tak jsem péřovku nedávala.

Ty myslet, perova zavinovacka se pouziva pro uvolneni deti i v parnem lete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
12.4.21 10:18

@stinga To budou spíš potničky, než alergie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat