Perská kočka - problémy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anicka95
Povídálka 16 příspěvků 14.12.16 12:21
Perská kočka - problémy?

Ahoj! Máme doma perskou slečnu. Je to naše první kočka tohoto plemene, jinak máme dvě obyčejné útulkové. Problémy - má velmi úzké nosní dírky(je to chudák tzv. extrémní typ)a má neustálou rýmu a ucpává se jí nosík- mám strach že by se mohla dusit. Další problém má s tlamičkou - má jí opravdu malou a nechce nám žrát normálně - musíme jí krmit stříkačkou i v jejích 3 měsících. Jinak je to hravé a v pohodě koťátko. Máte někdo podobné zkušenosti? Nevíte zda se to zlepší popříkladě jak jí i nám ulehčit společný život? :srdce: Děkuji za všechny odpovědi :hug:

Reakce:
Puchatka
Kecalka 186 příspěvků 14.12.16 13:14

Řešila bych to s chovatelem, od kterého jste kočku koupili… předpokládám, že je s PP a tím pádem by měl chovatel poradit. Pokud je z kontrolovaného chovu, je to nejspíš běžné a chovatel bude vědět…

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 14.12.16 14:28

Tyjo nejsem znalec persanek, ale tohle mi nepřijde ok. Tvor, co nemůže poradně dýchat ani jíst :think: Je to s pp? Nerypu, jen mě zajímá, zda je podobný odchov persanek s pp norma.

Danďuška
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 14.12.16 17:21

@anicka95 My jsme měli 3 perské kočky a kocour měl taky kratší dýchací cesty a čumáček než obvykle, ale nějak ho to neomezovalo, jídlo si nabíral na drápky a dával si to rovnou do tlamy, na sušenky nikdy moc nebyl, měl radši kapsičky, kde jsou malé měkké kousky. Trošku komplikovanější měl pití z misky, vždy před tím měl pokřik, aby se u toho neutopil :D Snad jí ta tlamička povyroste, toto slyším poprvé :think:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15067 příspěvků 14.12.16 18:54

Je to smutné, kam až lidi došlechtili některá plemena. To není nic proti Tobě, zakladatelko, jen takový povzdech. A nejsou to jen kočky, ale i psi.

Spojila bych se s chovatelkou, zda s tím má zkušenosti, dávala bych koťátku krmení z mělkého talířku a doufala, že se aspoň ta tlamička srovná. Neustálá rýma mi ani u tak zkrácené nosní partie nepřijde OK, není koťátko přistydlé? Jak dlouho ho máte?

anicka95
Povídálka 16 příspěvků 15.12.16 11:31

Máme jí pár týdnu, zatím jí chceme dostat na dobrou váhu a potom asi spolupracovat s veterinářem, chovatelka právě zkušenost neměla, myslím že nemá problém něco do té tlamky dostat spíš mi příjde že neví jak má jíst :/ Vzdy kdyz vidí stříkačku se rozvrní a papá, ale když mají druhé kočky maso nebo granule tak jako kdyby to nabylo k jídlu ani to neočuchá :/ V bytě máme teplo takže myslím že nastydlá není, dýchat může jen má ten čumáček fakt maličkej no :(

Kakika
Neúnavná pisatelka 15067 příspěvků 15.12.16 12:49

@anicka95 Tříměsíční kotě máte doma pár týdnů? Ve třech měsících by se koťata teprve měla odstavovat od kočky. Kočka by patrně kotě jíst správně naučila, protože kotě by odkoukávalo, jak se jeho maminka krmí. Vezměte ji k veterináři hned. On vám poradí lépe. Veterinář se postará i o prcka, který dobrou váhu nemá (jak to vlastně chcete posoudit vy?)

anicka95
Povídálka 16 příspěvků 15.12.16 14:04

Takhle, kotě už prý mělo jedny majitele, nevíme jak dlouho. Oni ho prý nekrmili, zhublo a nechtělo žrát. My jsme tedy majitele druzí - krmíme stříkačkou jak nám ukázala. Mixuju jí játra, kočičí mléko, vejce, maso a granulky.My ji máme 3 týdny a přibírá (vážím ji).K veterináři určitě zajdeme. :,(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Příliš dlouhý rozchod? Co Kopřivová naznačuje svými nářky na Instagramu?

Buď má jejich vztah vážné a ohrožující trhliny, nebo celý národ podlehl... číst dále >

Kamu napálila fanoušky! Není těhotná, ale zase rozjíždí další inspiraci

Vrací se jí tloušťka? Kuchařka Kamu na sociálních sítích zveřejnila snímek,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >