Pes doma a čistá podlaha - jako jediná otírám packy

Anonymní
19.1.21 22:55

Pejsci doma a podlahy

Dobrý večer všem, potřebuji se zeptat jak to chodí v jiných domácnostech. Víte, já mám ráda čisto a podlahy, na kterých se dá chodit.. jenže protože máme pejska a já jsem (skoro) jediná, která se v zimě a v morku zajímá o otření jeho pacek, tak když to já neudělám a nejsem u toho, všichni ostatní doma ho nechají jít v klidu domů, většinou tedy bez otření. Čas od času se utře, ale prý to stejně nemá smysl. A brzy si jedeme pro další štěňátko a já v noci nespím, jaké mám nervy. Vždy mě doma všichni říkají, že až budeme mít štěnátko, tak stejně bude vše špinavé. Je mi jasné, že se štěnátkem bude nepořádek, loužičky apod… ale já nevím, jak to máte vy doma? Opravdu neřešíte mokro, bláto, sníh a pouštíte pejsky domů? Nikoho neštve ta práce se stíráním podlah, která přijde naprosto vniveč? Nedokážu to rodině doma vysvětlit a jsem za blázna. Řešíme to stále dokola. Miluju pejsky, ale přece všechno jde. Hlavně je máme doma jen v zimě, jinak mají velkou zahradu. A právě zima je nejhorší… ten sníh a pak břečka s blátem. Prosím o vaše zkušenosti a zda má někdo podobný problém, nebo jsem fakt blázen jediná :D děkuji!

Příspěvek upraven 21.01.21 v 16:41

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
296
19.1.21 22:59

Já ti rozumím. Když jsme měli psa taky jsem otírala packy jenom já.. :nevim: ten kdo doma neuklízí tak to prostě nepochopí. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3250
19.1.21 23:02

Řekla bych že otírání pacek je standard, přece nikoho nezabije vzít starý triko a otřít všechny packy. Někdo i psa sprchuje ;)

nech je doma vytírat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
19.1.21 23:03

No asi tak, bydlím ještě u rodičů, máme psa, teď v době korony dva, druhý je mé přítelkyně. Jsou to miláčci všech, ale nebýt mě a toho, že pes je muj velký koníček, naši by psa asi neměli. Nebo teď uz asi jo, ale první pes se pořizoval hlavně kvuli mě. Od mala miluji psy. Neumýt jim ale packy, je zle. To jsem zkusil jednou tak v 15 a místo jít po škole ven se psem, jsem musel uklízet celý byt. Včetně postelí atd. To jako fakt ne. Psům myjeme packy pokaždé, my se taky zouváme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 23:05

@Matt 02 AMEN! :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1975
19.1.21 23:08

Ne, podle mě mít doma malé děti či pejsky nejde dohromady s dokonalým pořádkem..
Situace u nás - štěně máme, když mohu, tak mu tlapky otru, když nemohu, tak to nikdo jiný neudělá.. Přítel se s ním pravidelně koupe ve vaně, já vysavam 2 - 3 X denně, vytiram obvykle 1 X denně a úplně čisté podlahy fakt nemáme, to bych musela vysavat co 2 hodiny a podlahu vytrit vždy poté, co se pes vrátí ze zahrady, jde tam i 10 krát za den… A to s malými dětmi nedávám, ale nehrotim to, štěně a děti mi dávají víc než dokonalý úklid…
P. S. : Víc než štěně mě štvou návštěvy, co se nezouvaji a projdou v botech celý byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14627
19.1.21 23:08

Naštěstí mám samocistiho psa, ale o to víc z něj padají chlupy.. :lol:
Edit: když tak nad tím přemýšlím, neznám nikoho, kdo by psovi po příchodu z venku utiral tlapy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 23:13

@Beckyttine5 Dobrý večer, jsem sice detailista (nesnáším se za to), ale nechci dokonalý úklid. Chci jen podlahy, ze kterých nejsou špinavé nohy.

• Citovat
  • Nahlásit
7313
19.1.21 23:14

V tomhle případě bych si stála za svým a nastavila pravidla! Nebudete utírat packy? Támhle je kýbl s mopem. A jako s malými dětmi, pokud nevytřeš, vezmu ti privilegia (třeba odpojení wifi?). Ctím heslo tvůj dům - tvoje pravidla. Ještě doplním, vadilo by mi to a taky bych pejska doma nechtěla. Nesnáším, když jsou zvířecí chlupy všude a když z návštěvy musím čistit ponožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 23:15

@Tamtama vážně nikoho??? Tomu se mi nechce věřit, to fakt lidem nevadí?

• Citovat
  • Nahlásit
21025
19.1.21 23:20

První dva pejsky (střední velikosti a s chlupatýma packama - kokr a voříšek) jsme měli naučený po procházce v mokru rovnou do vany a osprchovat packy. Už proto, že u rodičů byly ve většině pokojů koberce a pejsci směli i na gauč, první i do postele :) Třetího pejska jsme si pořídili už sami, byla maličká, hladký packy, v celým bytě omyvatelný podlahy (koberec jen v dětským pokoji, kde bývalo zavřeno), na gauč ani do postele nelezla a hlavně měla pelíšek v předsíni a hned po procházce si tam většinou aspoň na chvilku zalezla (tudíž packy otřela), tak nebylo potřeba a podlaha nijak špinavější od ní nebyla. Jinak bych taky otírala.

Jinak zvlášť ten kokr, to se fakt nedalo po procházce v mokru nebo sněhu pustit normálně do bytu. V mokru samozřejmě bláto (kolikrát urousaný chlupy až na břiše) a v zimě se mu dělaly na chloupkách až takový kuličky ze sněhu :) A mimo jiné, posypová sůl na ty psí packy taky nedělá úplně dobře, takže mytí bylo opravdu nezbytný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 23:25
@Anonymní píše:
@Tamtama vážně nikoho??? Tomu se mi nechce věřit, to fakt lidem nevadí? [/citace

Ahojky napíšu anonymě, protože já jsem na úklid uplný magor a nechci být terčem jak je zde zvykem:) Takže já měla dva pejsky teď už jen jednoho a vždycky je vezmeme do vany, namydlíme packy umejeme a vysušíme fénem, po nich vyluxuji koupelnu a takto to děláme celých 12 let. Vím, je to úlet, ale člověk si prostě zvykne. Máme úplně všude koberce a ve dvou místnostech perské a to by byl prostě průšvih. Pejsky jsme nechávali trimovat i kvůli chlupům a prostě souhlasím s Tebou, pořádek musí být. Zblaznila bych se, kdyby šel pes rovnou z venku do baráku :roll: :)

Příspěvek upraven 19.01.21 v 23:27

• Citovat
  • Nahlásit
52229
19.1.21 23:26

My mame pouze kocoury, jeden se ven nehrne a druhy chodi na prochazku s deckama. Jsou nauceni, ze pred navratem se musi utrit tapky. Ted ho meli v sobotu venku, to se vozil na bobech :mrgreen:.
U rodicu je psik (meli i tri ve stejny cas). Ted maji stene a taky se uci, kdyz ji pusti na zahradu a jde zase zpet domu, ze se prvni utiraji packy. Otec ted prubezne posila videa, jak to jejich psi mimino male radi ve snehu. Obalena koule snehu. Nez jdou zpet domu, tak se musi osusit a snih obrat.
My budeme mit skoro medveda. Tak jsem zvedava, jak budeme jemu utirat packy, kdyz pujde nekdy domu. Nauci se, kdyz se packy budou utirat pravidelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14627
19.1.21 23:29
@Anonymní píše:
@Tamtama vážně nikoho??? Tomu se mi nechce věřit, to fakt lidem nevadí?

Asi nevadí.. Moje sousedka je třeba hodně na úklid, dalo by se u ní jist z podlahy, ale taky neutira :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13048
19.1.21 23:30
@Tamtama píše:
Naštěstí mám samocistiho psa, ale o to víc z něj padají chlupy.. :lol:
Edit: když tak nad tím přemýšlím, neznám nikoho, kdo by psovi po příchodu z venku utiral tlapy :think:

Fakt? já zas nikoho, kdo by neutíral :think: Já jsem vlastně v okolí za exota, protože jen utírám, denně nemeju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat