Pes na mě útočí

shadowgirll
13.10.11 09:36

pes na mě útočí

Ahojda holky,už :zed: :roll: vážně nevím co dál.Moc mě trápí náš pes máme ho dva roky a od té doby co se narodil davídek je na mě pes hrozně zlej vůbec neposlouchá, dělá neschvály občas na mě i vyjede dost zle a neprávem snažím se kněmu chovat stále stejně dávám mu pamlsky,beru ho ven občas si i hrajem ale cítím z něj že je to jiné než když se narodil davídek co stím poradte mi prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9722
13.10.11 09:41

Řekla bych, že mu musíš jasně dát najevo, že ty jsi v řadě nad ním. Ale nevím, jak přesně se to udělá… Zkus pohledat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24513
13.10.11 09:42
shadowgirll píše:
je na mě pes hrozně zlej vůbec neposlouchá, dělá neschvály občas na mě i vyjede dost zle a neprávem snažím se kněmu chovat stále stejně dávám mu pamlsky,beru ho ven občas si i hrajem ale cítím z něj že je to jiné než když se narodil davídek co stím poradte mi prosím?

Jenže ty se ke němu nemůžeš chovat pořád stejně… Dávat mu mlsky (za co? pamlsek jen za dobře splněný povel).
Zapracuj na svém postavení „ve smečce“, ty jsi vůdce, ty dáváš jídlo, ty jdeš první do dveří, ty začínáš hru, ty ji taky ukončíš (dřív, než by to psa přestalo bavit…).
Cvičit přivolání, obecně poslušnost.
Na výše postaveného jedince ve smečce by pes nikdy neměl zaútočit. Jestli jo, tak ten vedoucí zas tak vedoucí nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
leňule_kaja
13.10.11 09:43

a jéje, doufám, že tu za chvíli nebiude diskuze, že se chceš psa zbavit :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
573
13.10.11 09:44

Žárlí, přišel o svoje postavení ve smečce. Co se pro něj narozením dítěte změnilo? Přišel o svůj prostor, změnila se doba krmení nebo an něj jen máš míň času? Ber to jako když se staršímu dítěti narodí sourozenec, některé to vezme v pohodě, jiné prostě žárlí a pak zlobí, aby si ho rodiče všímali.. Minulý týden o tom šel moc hezký pořad v televizi, že je to pro psa hroznej šok a že by vlastně už před porodem měla probíhat příprava, během níž se pes naučí co všechno se pro něj změní. Pokud si s ním sama neporadíš, doporučuju najít zkušenýho kynologa, který ti pomůže, abys nedospěla do stádia, že ho „budeš muset“ dát pryč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
shadowgirll
13.10.11 09:45
Pipet píše:
shadowgirll píše:
je na mě pes hrozně zlej vůbec neposlouchá, dělá neschvály občas na mě i vyjede dost zle a neprávem snažím se kněmu chovat stále stejně dávám mu pamlsky,beru ho ven občas si i hrajem ale cítím z něj že je to jiné než když se narodil davídek co stím poradte mi prosím?
Jenže ty se ke němu nemůžeš chovat pořád stejně… Dávat mu mlsky (za co? pamlsek jen za dobře splněný povel).
Zapracuj na svém postavení „ve smečce“, ty jsi vůdce, ty dáváš jídlo, ty jdeš první do dveří, ty začínáš hru, ty ji taky ukončíš (dřív, než by to psa přestalo bavit…).
Cvičit přivolání, obecně poslušnost.
Na výše postaveného jedince ve smečce by pes nikdy neměl zaútočit. Jestli jo, tak ten vedoucí zas tak vedoucí nebude…

ale on je hrozně paličatý je to shiba inu kolikrát mu vynadát on to bere jako hru na přítele si nedovolí a to jen proto že když na něj vyjel tak mu dal tak přes hubu že už si to nedovolí ale já neumím psa tak potrestat že bych ho zmlátila protože jinak si to ten náš neumí zapamatovat ,chodila jsem sním i na cvičák

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
7576
13.10.11 09:53

Evidentně to se psy neumíš (nic ve zlém) nechala bych ho utratit. Pes, který jednou vyjede, si to moc dobře zapamatuje (mělo to účinek, ty ses lekla či bála a on byl v tu chvíli vítěz) a už bych mu nevěřila. Zejména až se dítě vylodí na zem. Jiným bych ho taky nedala, vyjel jednou, vyjede znovu.

Dle mého názoru sis/nebo jste si na psovi ventilovali mazlení, těšení na miminko a vyplňovali jím volný čas a teď se mazlíte s dítětem a na psa tolik času není. Logicky se pes brání té změně a žádá své zažité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
13.10.11 09:53

ale on je hrozně paličatý

Podle tohohle jsi prostě slabý článek smečky, ví, že si na tebe může dovolit. To, že si s ním chodila na cvičák nic neznamená, pokud tě pes neuznává. A „že si to neumí zapamatovat“ je kravina… Mám pocit, že psa bereš z lidskýho pohledu a vkládáš mu do hlavy něco, co tam vůbec nemá. Zkus nějakou knížku o etologii psů. Jsou jasný a jednoduchý signály, který chápe každej pes, protože je má pudově zakódované. Některý pes je dominantnější, jiný méně, ale i s alfa psem se dá vyjít po dobrém, když chápeš proč se chová tak jak se chová. Polidšťování psího chování je základ většiny nedorozumění mezi psem a člověkem, končících pánečky na pokraji nervového zhroucení a psy za mřížemi kotců v útulku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9649
13.10.11 09:56
leňule_kaja píše:
a jéje, doufám, že tu za chvíli nebiude diskuze, že se chceš psa zbavit :pocitac:

O tom prece napadlo ani slovo, takze tvuj prispevek ABSOLUTNE nechapu!!!!!

Jinak palicaty nepalicaty, tot chovani je „nepripustne“. Takze naprosto souhlasim s Pipet.
Jinak - pritel si ziskal autoritu, ze mu dal „pres hubu“? Takze vidis co funguje - nerikam psa zmlatit, to ne, vetsinou tim ukazes jen to ze jsi „nepritel“ a bude se mit na pozoru.
Ale jakmile bych z nej citila neposlusnost a to, ze se citi nad tebou, pokusila bych se ho dostat na lopatky - aby jsi i fyzicky byla nad nim, klidne zavrc (mozna to zni vtipne, ale potvrdi ti to kazdy kinolog).
Okamzite po tom bych odesla, popripade psa ignorovala - ja jsem vyhrala, ty jsi pode mnou, vice me nezajimas.
Takoveto postupy a pravidla maji ve zvireci smecce, a vy jste ta jeho smecka… :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9649
13.10.11 10:00
Háta_x píše:
Evidentně to se psy neumíš (nic ve zlém) nechala bych ho utratit. Pes, který jednou vyjede, si to moc dobře zapamatuje (mělo to účinek, ty ses lekla či bála a on byl v tu chvíli vítěz) a už bych mu nevěřila. Zejména až se dítě vylodí na zem. Jiným bych ho taky nedala, vyjel jednou, vyjede znovu.Dle mého názoru sis/nebo jste si na psovi ventilovali mazlení, těšení na miminko a vyplňovali jím volný čas a teď se mazlíte s dítětem a na psa tolik času není. Logicky se pes brání té změně a žádá své zažité.

Asi zcela nesouhlasim - neni to o tom, ze vyjel jednou vyjede zase - jasne, pokud s tim zakladatelka nic neudela a da psovi pocit, ze zaujima misto nad ni, uz nic nezmuze, ale pokud mu da jasne najevo tak, aby to pes prijal, ze ona to vede, muze mit uz naporad klid… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
13.10.11 10:00

Taky doporučuju, chytit za kůže za krkem, „vyškubat“, případně převalit na záda, upřenej pohled do očí. Ale TY musíš mít převahu a TY ji musíš ze sebe cítit. Dělat to jen tak je bezpředmětný.

http://www.psycholog-psu.com/

koukni sem, s některými jeho názory úplně nesouhlasím, ale rozhodně si umí poradit s každým psem. Podle mě je ale váš pes úplně v pořádku, chyba je v tobě a tvém přístupu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
13.10.11 10:02
Háta_x píše:
Evidentně to se psy neumíš (nic ve zlém) nechala bych ho utratit. Pes, který jednou vyjede, si to moc dobře zapamatuje (mělo to účinek, ty ses lekla či bála a on byl v tu chvíli vítěz) a už bych mu nevěřila. Zejména až se dítě vylodí na zem. Jiným bych ho taky nedala, vyjel jednou, vyjede znovu.

Nechat psa utratit kvůli přirozenému chování je vážně skvělé řešení… Když si pořídím dítě, nesu za něj zodpovědnost celý život, i když ho nezvládám. Když si pořídím psa a nezvládám ho, nechám ho utratit, je to přece JENOM pes… :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9649
13.10.11 10:03

http://www.zbozi.cz/…a-skapikova/

Zkus tuto knihu (ja od nej cetla vice veci), myslim, ze ti miuze hodne dat, nam dala hodne.

Sice mame obyc vorecha, ale muzu ti rict, ze takovy vztah jaky mam s nim, jsem se psem jeste nemela - a to jsme vzdy meli v rodine psy!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9649
13.10.11 10:04
Dessie píše:
Háta_x píše:
Evidentně to se psy neumíš (nic ve zlém) nechala bych ho utratit. Pes, který jednou vyjede, si to moc dobře zapamatuje (mělo to účinek, ty ses lekla či bála a on byl v tu chvíli vítěz) a už bych mu nevěřila. Zejména až se dítě vylodí na zem. Jiným bych ho taky nedala, vyjel jednou, vyjede znovu.
Nechat psa utratit kvůli přirozenému chování je vážně skvělé řešení… Když si pořídím dítě, nesu za něj zodpovědnost celý život, i když ho nezvládám. Když si pořídím psa a nezvládám ho, nechám ho utratit, je to přece JENOM pes… :evil:

Palec hore… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
raduššška
13.10.11 10:05
Háta_x píše:
Evidentně to se psy neumíš (nic ve zlém) nechala bych ho utratit.

To snad nemyslíš vážně??? :pocitac: Ten pes VŮBEC za nic nemůže!!!! Pokud tvé starší dítě vyjede po mladším a bude ho např. mlátit kyblíčkem po hlavě, také ho necháš utratit a nebo se budeš snažit problém řešit?? Jsi mi tím příspěvek úplně zvledla žluč!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat