Pes nechce granule

3399
10.4.16 15:52

Pes nechce granule

Ahoj holky, máme 2 měsíční štěně fenku bígla. Máme ji doma týden a za celou dobu se vůbec nechytla granulí. Od majtele dostala trošku granulí brit, na které je zvyklá, ale ani jednu nesnědla..v pátek jsem se poradila ve zverimexu a koupila ji prémiové granule pro štěňata fitmin..ale ona stejně odmítá.. Aby nebyla hlady, tak ji dáváme rýži s psí konzervou. Když není konzerva, sní i uvařenou suchou rýži..ale granule ne. Jak naučit psa na granule, nemůže být přece jenom na konzervě s rýží..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19184
10.4.16 15:54

@LLenule111 Nám přestal žrát pes granule když měl roku. Přešli jsme na BARF a ke granulím bych se nevrátila už za nic… Nenaučíte jí na granule když jí budete podstrkávat cokoli jinýho - rýže a konzerva jsou samozřejmě mnohem lepší ;)

Edit - Namáčíte jí ty granule?? Je dost malinká na tvrdé granule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
10.4.16 15:57

@Kikuška90 Jo zkoušela jsem namočit i konzervu smíchat s granulemi místo rýže a nic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
10.4.16 15:58

Jako je pravda, že ty granule jsou tvrdé, ale i po namočení je nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1442
10.4.16 16:07

@LLenule111 náš taky nechtěl… A přesně, nebude žrat granule, když bude dostávat něco lepšího.. Ona hlady neumře, ale chápu Vás. Náš nejedl klidně i týden. Přešli jsme na barf. A máme klid :-)
Dejte ji misku s granulemi, 3× denně na dvacet minut. Vezme, nevezme, má smůlu. My jsme zkoušeli i navonit něčím, trochu paštiky nebo něco. Nejvíc zabralo mu dávat ty granule namocene, hezky se rozvonily a to mu chutnalo nejvíc. Ale vydrželo mu to asi tak měsíc. Taky se doporučuje CaloPet pasta, ať má dost živin a látek, pokud teda nejí. A je taky dobrá na rozjedění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14842
10.4.16 16:08

Sezente si vzorky granuli a uvidite zda ji nebudou chutnat jine..chvilku to trva nez si najde svoje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
10.4.16 16:12
@LLenule111 píše:
Ahoj holky, máme 2 měsíční štěně fenku bígla. Máme ji doma týden a za celou dobu se vůbec nechytla granulí. Od majtele dostala trošku granulí brit, na které je zvyklá, ale ani jednu nesnědla..v pátek jsem se poradila ve zverimexu a koupila ji prémiové granule pro štěňata fitmin..ale ona stejně odmítá.. Aby nebyla hlady, tak ji dáváme rýži s psí konzervou. Když není konzerva, sní i uvařenou suchou rýži..ale granule ne. Jak naučit psa na granule, nemůže být přece jenom na konzervě s rýží..

bych ji nechala vyhladovět ;) a pak se ta nase rozjedla taky jsem jich x vyzkoušela ale lezlo to jen do penez a výsledek zadnej takze jsem ji nasypala jen granule a nic jiného a po 2 dnech se sama rozjedla a od te doby je vse ok ;)

• Citovat
  • Upravit
80
10.4.16 16:13

Moje rada - vyprdnete se na granule, v kterych jsou jen blbosti a zacnete krmit masem.. masem, ne konzervou ktera ma 5% masa, zeleninou, bilkoviny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6348
10.4.16 16:17

Ani se steneti nedivim, asi ma rozum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49800
10.4.16 16:17
@Anonymní píše:
Moje rada - vyprdnete se na granule, v kterych jsou jen blbosti a zacnete krmit masem.. masem, ne konzervou ktera ma 5% masa, zeleninou, bilkoviny…

proč anonymně? Já konzervy nekupuju ale jsou i kvalitní, jako i granule jsou se 4% masa a hodně masové ;) @PepiKo :mavam: :mavam: barfuješ? netahá to po celém bytě :mrgreen:. Já se jí to bojim dát že se zadusí :mrgreen: :mrgreen: ted si dala jahodu :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
10.4.16 16:18

Zřejmě trváš na krmení granulemi, což je škoda, maso je maso, ale budiž. Zbytečně moc to prožíváš, pes u plný misky neumře. Nasypej granule, nech půl hodiny - nezájem? Sebrat, dostane druhý den. Zase nežere? Znovu sebrat a dát další den. Bez diskuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49800
10.4.16 16:20

@LLenule111 no jo je to mimino, chovatelka mě i upozornovala že se to může stát a naše ok. Spíš bych se zaměřila na složení. Fitmin bych teda nedala :?. Konzervy ty kvalitní se hodně prodraží tak záleží co ted, pokud barf tak načíst a štěně se chytne ale nejspíš už nikdy nepřejde na granule, někdo vaří což zase se zničí veškeré vitamíny? Konzervy ty kvalitní to vyjde hodně draho nebo pak pročíst kvalitní druhy granulí a vybrat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
10.4.16 16:28

Paní ve zverimexu říkala že fitmin jsou hodně dobré granule a že se hodně prodávají. A nejsou nějak drahé.. Takže říkáte nabídnout psovi granule a když nechce sebrat..nenechat je mu celý den na očích vedle misky s vodou. Ale je divné že u majtele granule jedla i ty nejobyčejnější brit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8377
10.4.16 16:30

Asi máte chytré štěně.
Když se to vezme kolem a kolem, ty bys chtěla jíst slisovanou s…, i kdyby obsahovala vše nejlepší pro tvoji výživu?
No ale k věci, nic jiného jí nedejte, jídlo jí ponechte omezenou dobu a kdyby ani to nezabralo, sežeň si kamarádku které má psa a pust ho k misce vašeho štěněte.
U nás pes dokud, když byl zvyklej na konkurenci, tak je nežral, on je rovnou nasával do žaludku a když konkurence odešla, tak tam nechal žrádlo klidně půl dne, kdybych mu je půl dne nechala, jako že nenechala.
A s Fitminem dobrou zkušenost nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
10.4.16 16:33

Tak potom dát jinou značku granulí, ale jakou?? Nechci zase kupovat ty nejdražší granule. @Sany80s

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama