Pes utíká, co s tím?

1143
7.3.16 07:36

Pes utíká, co s tím?

Zdravím, chci se poradit či poprosit o radu, jsme už zoufalí, máme psa, je to výmarský ohař, manžel ho měl ještě předtím než jsme se seznámili, takže ho tu máme už nějakých 7 let, pes je hodný, v celku vycvičený, ale je to asi rok zpátky, co nám začal utíkat…už jsme zkusili snad všechno, manžel nejdřív vytipoval místa kde utíká a zabezpečil je, ale pes si samozřejmě našel místo jiné, nakonec to došlo k tomu, že jsme celý plot kolem celého pozemku rekonstruovali a navýšili ale pes si i tak poradí a buď přeleze, nebo se podhrabe, máme nový plot dole v některých místech už zase zničený, pak jsme zkusili ten neviditelný plot- tedy elektrický drát natažený kolem plotu a měl obojek, co nejdřív vydával pípání když se přiblížil a pak mu dal ránu, chvíli to fungovalo, ale pak si na to prostě zvykl a utekl i přes to, nebo prostě seděl v dosahu pípání tak dlouho dokud se nevybila baterie a pak už mu to ránu nedalo, ano i na to přišel…už jsem z něj fakt zoufalá, máme ho rádi, věnujeme se mu, chodíme na procházky, není sám venku máme ho normálně doma, ale když ho potřebuju dát ven, tak prostě musí být zavřený v kleci, jinak je v tu ránu fuč…máme obrovskou zahradu, kde by se vyřádil, vyběhal, taky bychom rádi když nejsme doma aby aspon trochu hlídal…manžel teď přišel s tím, že koupí ten obojek na dálkový ovládání jak dává rány a bude ho cepovat že jak se přiblíží k plotu tak mu majzne, ale nevím, mám z toho celkem strach aby se z něj kvůli tomu nestal ještě agresivní pes…my bydlíme na vesnici, takže tady kolem samé lesy, pole a samozřejmě taky zvířata a myslivci nás už varovali, že jak ho uviděj někde nahánět srny, bez milosti ho zastřelí…už fakt nevím co dělat dál=(díky za každou radu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3233
7.3.16 07:42

Pes utíká, co s tím?

Navrhuji pozvat myslivce s dvojkou, pardon za zerty,
zvire je take svepravny tvor a kdyz se odmitne podridit cloveku, je to casto vinou prave chybneho vycviku v mladem veku, nicmene nekteri maji toulani a utikani vrozene, znam z vlastni zkusenosti, nasle se za tri dny, napriklad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2519
7.3.16 07:45

U nas byl podobny poblem, vyresilo se to tim, ze vsude kolem plotu jsou KARY site, u nas byl tedy problém podhrabavani. A je pokoj. Na preskakovani opravdu nevim, asi budete plot muset ještě navysit.Mame 60 g psya ani jeden nepreskakuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2519
7.3.16 07:47

Ale plne te chápu a dovedu si představit co je to za opruz. Hlidat porad psa. Soused ma taky nejake lovecke plemeno a ten byl v coudu furt. Navic jakmile někdo projde kolem plotu, preskoci a uz ho mate na svém psovi..fakt super.No pes je zavreny v kotci…chudak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5586
7.3.16 07:50

Poraďte se s nějakým zkušeným cvičitelem, ideálně aby k vám mohl přijít. Jinak elektrický obojek je až krajní řešení, ale v některých případech jediné, jen se musí použít správně a s tím vám pomůže právě ten cvičitel. Ještě je možnost zkusit kastraci, účinek není okamžitý nebo zaručený, ale pomoct by to mohlo. Jinak jedni známí vyřešili útěky psa tím, že celý plot hodili na půlmetrovou podezdívku. Pak měli klid, podezdívku nepodhrabal (byla zakopaná metr hluboko) a zas takovej zabiják aby rozkousal pletivo to taky nebyl. Přeju hodně štěstí s řešením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143

No já bych řekla že u našeho to začlo už chybným výberem rasy, pořídit si loveckého psa na vesnici kde všude okolo běhají srnky a zajíci, vím že to má prostě v povaze…ale toto rozhodnutí bohužel učinil kdysi manžel, to jsme se ještě ani neznali, máme ještě jednoho psa, fenku, kříženečku bernského salašníka a to je jiná povaha, ta je ráda že leží na dvorku a nikdo po ní nic nechce :lol: :lol: pes má cca 25 kilo, je hubený a pružný, takže mu nedělá problém přeskočit/přelézt i 2 metry… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1172

Měli jsme utíkajícího labradora a pak i Tosu-inu, pomohl obyčejný elektrický ohradník, párkrát dostali do čumáku a brzy už jsme ho nemuseli ani zapojovat do elektriky, nechali jsme kolem plotu ten provázek a měli respekt :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
7.3.16 07:53

@marra2 no já to právě taky říkám že je to chudák, když má být zavřený v kotci, bereme si ho jinak domů do baráku když jsme doma, aby právě nebyl jen celý den zavřený…a na vyvenčení na zahradu jedině na vodítku…prostě na houbelec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
7.3.16 07:54

@eržule no ten jsme měli, jak jsem psala, bohužel akorát to stálo spoustu peněz a účinek to mělo tak měsíc, pak si na to pes zvykl, a tu jednu ránu než to přeskočil prostě oželel nebo nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2519
7.3.16 07:57

@KatkaKlcova Výmaři jsou odolní a potrebuji pevnou ruku a dostatek pohybu. Bernak je srdcovka, mame dva a jak pises jsou radi když lezi :lol: :lol: Priznam se, ze bych nemela koule na plemeno jako je výmař. Asi bych ještě kontaktovala nejakeho cvicitele a premyslela nad tim, jestli by mu u nejakeho aktivniho mysivce nebylo lip ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
7.3.16 07:57

@KatkaKlcova my měli jednoho zdrhače - mezi stromy se mu natáhla šňůra (pevná), na tu vodítko a pokaždé, když jsme ze zahrady odcházeli, tak musel na to - měl volný pohyb, hned u toho boudu atd., zároveň nemohl zdrhnout. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
7.3.16 08:03

@marra2 no mě samotnou by to taky nenapadlo si pořídit takové plemeno, můj sen byl vždy ten berňak a takjsme si fenečku pořídili=) ale pes je především manželův miláček( tím samozřejmě nechci říct že já ho ráda nemám), spí manželovi v nohách v posteli :lol: určitě není ochoten se ho vzdát…i když myslím že by mu asi lépe bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1172

@KatkaKlcova Aha, promiň, nevšimla jsem si, že jsi psala, že už jste i toto zkusili.. No a co ho dát na dlouhé lano? Někam do volného prostoru zavrtat kolík, jako je třeba na koně, nebo na kozu, k tomu lano přicvaknout a bude mít aspoň volný pohyb, lepší než klec ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14843

@KatkaKlcova vycvik a prozatim bych to resila jak psala Martina vzit dlouhou snuru nebo dlouhe voditko..psa uvazat. Treba do zeme dat kůl a za to ho privazat..aby mel volny pohyb ale nemoh zdrhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
7.3.16 08:13

Tak možností je více:

1. kastarce (třeba zdrhá za fenkama)

b) plot by měl být nahoře zešikmený směrem dovnitř, tj. nepřeskočí a dole podezdívka, tj. nepodhrabe
c) udělat z něj psa domácího, bude doma pořád a na vycházky s ním budete chodit, prostě jako když by bydlel v bytě
d) utahat do padnutí, když bude totálně hotovej, tak se na nějaké zdrhání vykašle

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama