Pěstování zeleniny v bytě?

2535
7.4.20 10:45

Pěstování zeleniny v bytě?

Které druhy zeleniny se dají vypěstovat v bytě? A myslím opravdu v bytě, ne na balkoně, ne v truhlíku za oknem, ne na verandě… Vím, že se dají recyklovat zbytky z kuchyně - zasadit košťál od salátu, vrchní část mrkve a sbírat pak rašící lístky. Nějaké další tipy? Na internetu jsem dohledala články obsahující návody na hrášek, rajčata apod., jenže tohle bez opylení nepůjde.
Díky za vaše zkušenosti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lynx.lynx
7.4.20 10:55

Přidám si do oblíbených :srdce:. Jinak já teda zkoušela dát jarní cibulku podle toho návodu na internetu, a bohužel :think:

• Nahlásit
  • Citovat
4627

Měli jsme loni cherry rajčata v kuchyni za oknem ze školního projektu a vyrostly i plodily. Jsou to hybridy a nepotřebují opylování, nějak tak to říkal švagr(nejsem moc zdatná zahradnice :oops: ). Schovali jsme si pár semínek a zkusíme je zasadit i letos. Pak mám na parapetu ještě pažitku a rozmarýn z těch jedlých.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215

Mě nejdou doma pořádně ani bylinky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6733
7.4.20 10:56

Řeřicha. Asi nejjednodušší. Pak pažitka a další bylinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
495
7.4.20 10:57

My jsme několikrát doma pěstovali chilli papričky. Normálně v květináči v kuchyni na okně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8788
7.4.20 10:59

Nam jdou krasne cherry rajcata a chilly papricky. Ostatni nikdy nic moc. Nemuzes to dat pres leto aspon na venkovni parapet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16141
7.4.20 11:00

Me v byte nejde ani pazitka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2535
7.4.20 11:05

Díky za reakce. Cherry rajčátka jsem nezkoušela. Bylinky jsou fajn, řeřichu si občas pěstujeme, pažitka vydrží jen jedno ostříhání. Jde mi hlavně o zeleninu. Co třeba kedlubny? Ředkvičky? Mrkev ze semínek a obecně kořenová zelenina?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
7.4.20 11:06

Já jedu - tedy v kanceláři - papriky, chilli, mrkev. Pak mám ještě připravený chytrý květináč, že zasadím jahody, ale zatím jsem se k tomu nedokopal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
7.4.20 11:08
@Melpel píše:
Díky za reakce. Cherry rajčátka jsem nezkoušela. Bylinky jsou fajn, řeřichu si občas pěstujeme, pažitka vydrží jen jedno ostříhání. Jde mi hlavně o zeleninu. Co třeba kedlubny? Ředkvičky? Mrkev ze semínek a obecně kořenová zelenina?
Ředkvičky jsem zkoušel a nic moc a šly hned do květu. Mrkev v pohodě, jen byla malinká. Květák jsem zařízl, ten dost smrděl.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3298
7.4.20 11:51

Mně šly rajčata a kopr.
Ale záleží i, na jakou stranu máš byt orientovaný - já mám světla málo a třeba ředkvičky vůbec, vyrostly pár cm lístky a hned šly kvést, špenát podobně. Bylinky mám venku za oknem, tak to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13066
7.4.20 12:07

No pokud si pořídíš pěstitelské zářivky a budeš mít dostatek prostoru a velké nádoby, tak prakticky cokoliv. googluj indoor pěstování.

Bez té zářivky to závisí především na tom, kde a jaká máš okna.

Rajčata jen tak v bytě v truhlíku, ne na balkoně půjdou blbě - potřebují hodně místa na kořeny a hodně slunce. Jestli - tak na nějakém východním či jihovýchodním okně malá divoká, nebo možná nějaká shery.

Určitě do většího truhlíku půjdou měsíční jahody, případně ředkvičky, špenát, bylinky všeho druhu a různé listové věci jako mizuna, mibuna, rukola, ploníček a podobně.

Obecně platí to jak je velké rostlina, tak tolik prostřebuje prostoru pro kořeny.

Na kořenovou zeleninu potřebuje prostě velkou nádobu a nenacpeš jich do nich moc.

Hrášek a fazolky se potřebujou po něčem pnout, ale truhlík snášejí dobře.

Nechceš se spíš podívat, jestli někde okolo tebe není nějaká komunitní zahrada a přidat se k nim?

https://www.mapko.cz/…itni-zahrady

Ty návody z internetu, že se to dá jen dovody a pak to roste je hloupost. Funguje to jen chviličku, pokud ta kytka má někde schované zásoby živin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1771
7.4.20 12:21

Mně nejdou pořádně ani sazenice zeleniny - musela jsem koupit hafo vybavení, abych si je sama předpěstovala.
V bytech je moc temno, sucho a po většinu roku i moc teplo na pěstování zeleniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58847
7.4.20 13:22
@Melpel píše:

Mám ředkvičky, jarní cibulku.. Pak chetty, chilli, 3 roky zpět měl kluk i hrášek.
Ale to zabralo hodně místa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama