Plavání kojenců Praha

27.10.19 21:30

Plavání kojenců Praha

Ahoj maminky, mám 5 měsíčního chlapečka a chtěla bych s jim začít chodit někam na plavání. Našly sme jeden klub který by se nám líbil ale je na Praze 8 to je od nás skoro 15 km daleko (jsme z Prahy 4-Kamýk) tak jsem se chtěla zeptat jestli by jste mi mohla některá doporučit něco blíž a jestli mate nějak zkušenosti třeba s bazénem jedenáctka na Chodově.
Moc díky
Verča a Honzík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17064
28.10.19 06:56

Na Praze 4 mas Kenny klub, drazsi, ale zkusila bych ho. S jedenactkou jsou dle ohlasu dobre zkusenosti. Vzdy to ale bude zalezet na konkretni instruktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3026
28.10.19 07:18

My chodili 8let do Aquababyclub Praha, plavou v hotelu Panorama nebo na Vyšehradě. Všechny lektorky skvělý, oba kluci mi ve 3 letech plavali sami bez pomůcek. Kudy chodím, tudy doporučuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 09:12

Našla bych něco, kde se neplave v chlorované vodě. Tohle sliboval i klub Žabička ve Stepu u Palmovky a bazén pro mimča skutečně chlorovaný nebyl - jenže se nacházel v bezprostřední blízkosti normální plaveckého chlorovaného bazénu a ten chlor tam byl všude cítit ve vzduchu. To mi fakt nesedělo a už jsme tam podruhé nešli.
Jestli máte někdo tip, kde se plave v nechlorované vodě a zároveň v prostředí, kde není hned vedle chlorovaný bazén, budu ráda. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.10.19 09:04

Chodíme na Chodov, mají plavání od půl roku. Voda není chlorovaná a je úplně jinde než dospělácký bazén. Chodíme dva měsíce a zatím jsme s plaváním spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
29.10.19 10:11

Na Chodově jsou kurzy jen půlroční?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 13:28

Pro děti od věku 6 měsíců. Jestli se dá nastoupit i jindy než na začátku, nevím. Z jejich stránek jsem toho moc nevyčetla. Konkrétně my chodíme od září a platilo se asi 20 kurzu dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
1722
1.11.19 10:45

Muzu se zeptat proc s plavanim deti zacinate az tak pozde? Jasne do bazenu treba tak od 3 mesicu ale do te doby jej muzete potapet doma ve vane prakticky ihned co prijdete z porodnice. Nejde mi toto do hlavy proc zacinat tak pozde, kdyz vite ze chcete aby melo dite rado vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17064
1.11.19 10:49
@Komsomol píše:
Muzu se zeptat proc s plavanim deti zacinate az tak pozde? Jasne do bazenu treba tak od 3 mesicu ale do te doby jej muzete potapet doma ve vane prakticky ihned co prijdete z porodnice. Nejde mi toto do hlavy proc zacinat tak pozde, kdyz vite ze chcete aby melo dite rado vodu.

Tak ted se smeji, az se tzv. za bricho popadam. Pozde? V 5 mesicich? A kdyz se nezacne hned po narozeni, tak dite nebude mit rado vodu? To je matersky extremismus non plus ultras.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1722
1.11.19 10:56
@Cuddy píše:
Tak ted se smeji, az se tzv. za bricho popadam. Pozde? V 5 mesicich? A kdyz se nezacne hned po narozeni, tak dite nebude mit rado vodu? To je matersky extremismus non plus ultras.

5 mesicu je pozde dite ztrati ponorovaci reflexy a musite jej vse ucit od zacatku. Kdyz se zacina hned po porodu odpadaji s timhle starosti a dite prichazi do vodniho prostredi plynule. Je videt ze o tom nic nevite, ale kecu mate habadej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17064
1.11.19 11:07

@Komsomol ale vim, budes se divit, ale vim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1722
1.11.19 11:10
@Cuddy píše:
@Komsomol ale vim, budes se divit, ale vim.

Evidentne ale kulovy nebo babsky rady od kamosek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.19 11:18

@Komsomol 5 měsíců podle mě pozdě není je to na každém kdy začnou chodit a nás malý vodu miluje pravidelně od narození se každý den koupe a cachtá se ve vodě a hrozně se mu to líbí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1722
1.11.19 12:25
@Weveruška2 píše:
@Komsomol 5 měsíců podle mě pozdě není je to na každém kdy začnou chodit a nás malý vodu miluje pravidelně od narození se každý den koupe a cachtá se ve vodě a hrozně se mu to líbí

Kdyz jej koupes od narozeni ve vane zacnes zhruba ve 3 mesicich chodit do bazenu, tak je to samozrejme v poradku, ale dulezite je prakticky denne novorezence davat do styku s vodou na oblicej a hlavu, aby se neztratil ponorovaci reflex a pak jde vse daleko lepe. Nevidim jediny duvod proc cekat do 5 mesicu na na nejake ponorovani a koupani ditete at uz ve vane nebo v bazenu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
1.11.19 13:30

Není to trochu extrém? Aby dítě neztratilo ponořovací reflex? Když jsme byly my malé, tak žádné plavání kojenců nebylo. Začali jsme později, plavat jsme se naučili a většina má vodu i ráda. Myslíte, že kdyby moje mamka začala s mým „plaváním“ hned po porodu, tak teď budu mít jiný vztah k vodě a plávání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama