Plusoptix zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.12.21 14:16

Plusoptix zkušenosti

Ahoj, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s vyšetřením zraku děti na plusoptixu, že by ukázalo, že je vše v pořádku a za rok od kontroly na tříleté prohlídce se zjistila oční vada? Byli jsme se synem v jeho dvou letech a vyšetření na přístroji dopadlo dobře, letos jsme byli na tříleté prohlídce u pediatra a ten má podezření na oční vadu, že by potřeboval clonu na jedno oko. Na oční jdeme až v březnu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16078
31.12.21 16:02

Oční vady se vyvíjí. Takže klidně to možné je. A clonou je myšlen okluzor? Pokud to není spojené s potřebou dioptrických brýlí, tak to ten přístroj ani nemusel odhalit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 16:21
@nozu píše:
Oční vady se vyvíjí. Takže klidně to možné je. A clonou je myšlen okluzor? Pokud to není spojené s potřebou dioptrických brýlí, tak to ten přístroj ani nemusel odhalit.

Ano, okluzor, nemohla jsem si vzpomenout. Dioptrie nevím, nemohl přečíst poslední řádek jedním okem. Oční mi říkala, že plusoptix odhalí právě i dioptrie a další vady :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2446
31.12.21 17:06

Moji dceri ukazal plusoptix vadu po 4.roce, okluzor stacilo nosit jen 3mes, jinak ma bryle. Myslim ze doporucuji prave kontrolovat kazdy rok, jak se zrak vyviji. Cim driv se to odhali, tim lepe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 17:20

@tini Chodili jste na plusoptix i před 4. narozeninami? Synovi jsou čerstvě 3 roky, sestra u oční mi řekla, že na plusoptix to už není, že je velký. A řekla mi, ať namaluju na A4 velké tiskace E a se synem trenuji různá rozložení, že ho prý takhle budou zkoušet a určovat co má za vadu. Jsem docela nešťastná, že na plusoptix ho vzít nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
16078
31.12.21 17:23
@Anonymní píše:
Ano, okluzor, nemohla jsem si vzpomenout. Dioptrie nevím, nemohl přečíst poslední řádek jedním okem. Oční mi říkala, že plusoptix odhalí právě i dioptrie a další vady :nevim:

No jo, ale to, že je ve dvou letch vše OK ti opravdu nezaručí, že to tak bude pořád. Já osobně mám brýle až od 15 let, dcera od 5 let. U ní se zjistila tupozrakost, na jedno oko měla 6 dioptrií. Stáhli jsme to na necelé dvě dioptrie a pořád se jí to lehce zlepšuje (letos jí bylo 15). Dost dlouho nosila okluzor, jezdili jsme na pravidelná cvičení. Je fajn, že jste problém zjistili včas, u malých dětí se oční nervy velmi rychle regenerují, když se nasadí léčba. A když nemohl přečíst poslední řádek, tak to nebude nic tak strašného. To občas nepřečtu ani já s brýlemi, když mám unavenější oči :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16078
31.12.21 17:25
@Anonymní píše:
@tini Chodili jste na plusoptix i před 4. narozeninami? Synovi jsou čerstvě 3 roky, sestra u oční mi řekla, že na plusoptix to už není, že je velký. A řekla mi, ať namaluju na A4 velké tiskace E a se synem trenuji různá rozložení, že ho prý takhle budou zkoušet a určovat co má za vadu. Jsem docela nešťastná, že na plusoptix ho vzít nechce.

U mladšího dělali pravidelné screeningy ve školce pomocí plusoptixu, takže děti od 3 do 6 let). Ale já to vnímám jako orientační vyšetření. Přesnější je pomocí čtení na tabuli. Ale je škoda, že u vás nemají tu tabuli s obrázky, že mají jen ta E. To je pro takto malé děti dost nešikovné. Nemáš možnost objednat se někam jinam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
31.12.21 17:33
@Anonymní píše:

U nás taky pravidelně ve školce dělali screening zraku plusoptixem každý rok, s dětmi jsme chodila i předtím a dobrý a až někdy kolem 5 roku se dceři zhoršili oči, a měla by nosit brýle ( zjistili právě ve školce při screeningu) a pak jsme šli na oční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 18:22
@nozu píše:
U mladšího dělali pravidelné screeningy ve školce pomocí plusoptixu, takže děti od 3 do 6 let). Ale já to vnímám jako orientační vyšetření. Přesnější je pomocí čtení na tabuli. Ale je škoda, že u vás nemají tu tabuli s obrázky, že mají jen ta E. To je pro takto malé děti dost nešikovné. Nemáš možnost objednat se někam jinam?

Pediatr má obrázky, čísla, písmena, ten toho má víc. Co mají na očním nevím. Zavolala jsem do toho, kde jsme byli na tom pulsoptixu. Jinam určitě můžeme. Očních je tu spousta. Já mám také brýle a mám svého očního, tak přinejhorším vezmu malého tam.
Nejsem z toho, že by měl mít brýle nebo okluzor nějak špatná. A přesně, jak píšeš, jsem ráda, že se na to přišlo ve 3 letech, kdy je dost času na nápravu. Jen mě zaráží, že mi má oční říkala, že když nám vyšel pulsoptix dobře, že můžu být v klidu, že žádnou vadu nemá… To mě zaráží. Ale oko je asi hodně tvárné. No ještě, že u nás funguje dobře ten prvotní záchyt. Za to jsem moc ráda.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 18:24
@Sůvička80 píše:
U nás taky pravidelně ve školce dělali screening zraku plusoptixem každý rok, s dětmi jsme chodila i předtím a dobrý a až někdy kolem 5 roku se dceři zhoršili oči, a měla by nosit brýle ( zjistili právě ve školce při screeningu) a pak jsme šli na oční.

Děkuji za reakci. Takže opravdu jednou dobrý pulsoptix neznamená, že to tak bude pořád. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 18:26
@nozu píše:
No jo, ale to, že je ve dvou letch vše OK ti opravdu nezaručí, že to tak bude pořád. Já osobně mám brýle až od 15 let, dcera od 5 let. U ní se zjistila tupozrakost, na jedno oko měla 6 dioptrií. Stáhli jsme to na necelé dvě dioptrie a pořád se jí to lehce zlepšuje (letos jí bylo 15). Dost dlouho nosila okluzor, jezdili jsme na pravidelná cvičení. Je fajn, že jste problém zjistili včas, u malých dětí se oční nervy velmi rychle regenerují, když se nasadí léčba. A když nemohl přečíst poslední řádek, tak to nebude nic tak strašného. To občas nepřečtu ani já s brýlemi, když mám unavenější oči :mrgreen:

Na jaká cvičení jste chodili? Na oční? To dělají nějaké speciální cvičení u doktora? 8o slyším to poprvé.

• Citovat
  • Nahlásit
16078
31.12.21 18:44
@Anonymní píše:
Na jaká cvičení jste chodili? Na oční? To dělají nějaké speciální cvičení u doktora? 8o slyším to poprvé.

Ano, chodili jsme na ortoptiku. Bylo to ale u specializované dětské oční. Jsou i cvičení na doma právě pro děti s okluzorem. Uvidíš, jestli to bude u vás potřeba nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16078
31.12.21 18:45

Jinak cvičení si přesně nepamatuji, my jsme na to doma docela kašlaly a dcera cvičila jen tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 19:12
@nozu píše:
Ano, chodili jsme na ortoptiku. Bylo to ale u specializované dětské oční. Jsou i cvičení na doma právě pro děti s okluzorem. Uvidíš, jestli to bude u vás potřeba nebo ne.

Prima, díky moc za info :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
528
31.12.21 23:34
@Anonymní píše:
Děkuji za reakci. Takže opravdu jednou dobrý pulsoptix neznamená, že to tak bude pořád. :nevim:

Já jsem právě krátkozraká, a asi se to dědí po preslici ( moje mamča, já, ale prý dcera má trochu jinou vadu), tak jsem nechala kontrolovat obě děti od malička. No a u dcery se to zhoršilo fakt až v těch 5 letech, to pak dostala brýle, bolela ji hodně hlava, má nějakou vadu, kdy má problémy v zimě, když je málo světla, tak by měla nosit brýle, v létě to není až tak potřeba.
První rok školy byl horor, každé ráno, že ji bolí hlavička, takže kolečko i neurologie, teď se to trochu srovnalo, ani brýle nenosí a už si zatím nestěžuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat