PN a studium?

hanka300
26.5.20 18:01

PN a studium?

Je tu někdo, kdo má zkušenosti se zvládnutím studia na pracovní neschopnosti? Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4159
26.5.20 18:29

Co to je za dotaz? Tak asi hlavně proč jste na PN jestli jste schopná se učit. Jinak jste na tom určitě líp, než v práci. Nebo o co vám jde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13993
26.5.20 18:29
@hanka300 píše:
Je tu někdo, kdo má zkušenosti se zvládnutím studia na pracovní neschopnosti? Děkuji :mavam:

Měla jsem pn a učila se ke statnicim a psala závěrečnou práci. Konzultace po mailu a telefonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3716
26.5.20 18:30

Jak to myslíš? Jako že by ses hodila na několik let marod abys mohla vystudovat školu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
26.5.20 18:31

No trošku mě zaráží to, že když jsi nemocná, tak by ses měla spíš léčit než studovat. Ale dobrá, jsou nemoci, při kterých studovat lze. Musíš napsat co chceš studovat. Střední? VŠ? Jaký obor? Dálkově, kombinovaně, denně? Na PN máš vycházky, po jejich skončení bys měla být doma, jinak si můžeš studovat co chceš a kde chceš. Pokud stihneš vyučování během vycházek, tak klidně. Ale nabízí se otázka, když jsi zdravá na studování, tak proč nejsi zdravá do práce :nevim: No nic, třeba máš rakovinu a chceš si ukrátit čas při léčbě, nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29977
26.5.20 18:53

Není to moje zkušenost, ale doktori tady prý cesty na zkoušky normálně kryjí. Ne teda sedět celý den na přednášce, ale to jde nakombinovat s vychazkami. Odjet na zkoušku celkový čas 2 až 3 hodiny prý doktor pokryje. Prostě dotyčný zavolá své praktické lekarce, vysvětlí situaci, kdyby něco, pokryje, že byl dotyčný u ní.
Nevím, jak by se ale řešilo, kdyby se dotyčnému cestou na zkoušky cokoliv stalo, třeba dopravní nehoda, nutnost hospitalizace, mimo dosah praktického lékaře(nejsme univerzitní město, ale je za rohem),kdo by za to odpovídal a jaké by to mělo důsledky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
hanka300
26.5.20 19:04

Dodělávám 3.rocnik letní semestr. A ptám se tu, kdo má zkušenost v pn. Vycházky mám. Hned tu vyjadřujete kritiku a odpověď na otázku žádná. Tohle emimino nemá cenu přijde mi samé zle ženské. Když chce někdo poradit, tak ho hned zkritizují. A na jiných webovkach jsou lidé lepší a rozumnější a poradí. Ende s emiminem. Kdo je na PN tak je pro ty ženské ten nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
3716
26.5.20 20:17
@hanka300 píše:
Dodělávám 3.rocnik letní semestr. A ptám se tu, kdo má zkušenost v pn. Vycházky mám. Hned tu vyjadřujete kritiku a odpověď na otázku žádná. Tohle emimino nemá cenu přijde mi samé zle ženské. Když chce někdo poradit, tak ho hned zkritizují. A na jiných webovkach jsou lidé lepší a rozumnější a poradí. Ende s emiminem. Kdo je na PN tak je pro ty ženské ten nejhorší.

No, možná kdyby si svůj dotaz trochu rozespala hned, tak ti někdo poradí. Z těch dvou vět v úvodním příspěvku fakt nevím co tím chceš říct a nechápu to ani z toho druhyho. Takže ještě jednou a lépe - Na co se ptáš? Studium máš denni/dálkový? Chceš chodit na přednášky nebo jen na zkoušky? Fakt nevím na co se ptáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29977
26.5.20 20:26
@hanka300 píše:

Ja neodsuzuji. Studium je 3 až 5 let a v té době se může stat, že se člověk dostane i na delší dobu do PN, třeba operace, rehabilitace. Proto jsem ráda, když slyším, ze to u nás doktoři chapou a kryjí. Taky bych ale uvítala vědět více, na co se ptáš. Je jiste, že během PN v rekonvalescenci budeš mít lepší podmínky pro studium, ale horší podmínky pro ježdění do školy. A někteří vyučující dávají seminarky za neúčast. Na některých univerzitách a fakultách jsou povinné přednášky i pro dalkare a kombi studenty, jinde ne. Je potřeba si přečíst všechny studijní řady, vyhlášky a smernice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4159
27.5.20 06:45
@hanka300 píše:

Tak ono kdybys ten dotaz napsala jako člověk a né jako trotl, tak by se dalo odpovídat lépe. Ale na blbou otázku, blbá odpověď a tato arogantní a hulvátská reakce je podle tebe od „lepšího a rozumnějšího“ člověka jo? Nic, ahoj a už se nevracej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
27.5.20 13:52

Je to jednoduché, v době vycházky můžeš klidně do školy, pokud není dost dlouhá, můžeš to risknout a doufat, že nepřijde kontrola. Pokud by kontrola přišla, tak se zkusit domluvit s lékařem, jestli by tě nekryl. A požádat vyučující ve škole, že máš zdravotní problém, jestli bys nemohla co možná nejvíce úkolů dělat z domova, abys tam nemusela chodit pořád. Výjimka pro studující na PN z pohledu OSSZ není, takže si to musíš vykomunikovat ve škole nebo mít vstřícného lékaře. Když už jsi ve 3. ročníku, tak budeš mít nejspíš brzy státnice, pokud jsi na bakalářském studiu, takže už bys toho asi moc mít neměla, tak to asi nebude zase takový problém. A navíc si myslím, že i lékař bude v pohodě, kdyby náhodou kontrola přišla. Tohle se dá pochopit, když nikde zbytečně netrajdáš nebo nepracuješ na černo, škola je důležitá věc. Kontroly stejně většinou chodí na udání, i když ti to ta paní ze sociálky neřekne. ;) Tak hodně zdaru u zkoušek, VŠ je leckdy pořádný stres a ne vždy učitelé chtějí vyjít vstříc, i když by ze zdravotních důvodů měli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama