Škola x práce

24
25.5.20 01:37

Škola x práce

Dobrý den nevím kde začít a ani jak to popsat aby jste to aspoň trošku pochopili, ale pokusím se. Je mi 16 za chvíli 17 a mám nastoupit na střední zemědělskou školu kde jsem už přijata, ale můj otec je názoru, že bych neměla chce aby jsem nastoupila do práce na stálo ve které jsem teď jen na brigádě, když nejsme ve škole protože chce aby jsme si „rozjeli“ Nebo otevřeli vlastní podnik (firmu :nevim: ) ve které by jsme chovali a pak v zápětí prodávali prasata a časem i skoty. Je toho názoru, že tato škola mi k ničemu moc nebude když je jen s výučním listem a, že mám jít radši pracovat a přibližně za rok si vzít úvěr nebo půjčku :nevim: z banky aby jsme měli na vše co je potřeba na otevření takového „podniku“ A potom, že bude stačit jen kurz nato aby mi dali živnost a mohli by jsme vlastně se vším začít. Když navrhnu, že si udělám školu a potom hned začneme tak pre teď by sme nemuseli čekat tak dlouho a bylo by to dřív :nevim:. Tak nevím co vlastně dělat mám se vykašlat na školu a souhlasit s otcem? Nebo jít na školu a kašlat nato co říká?

Vždy jsem měla dáno, že udělám základku potom střední a až potom práci a když mám teď něco přeskočit tak vůbec nevím co dělat a jsem hodně zmatená :zed: tak snad mi nějak poradíte :( děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

517
25.5.20 01:56

Já osobně bych si nejdřív udělala školu - zvlášť když už jsi na ni přijatá a chtěla bys ji dělat. Připadá mi do budoucna vždycky lepší mít jakékoliv další (dokončené) vzdělání než jen ZŠ. Protože plánované podnikání vyjít nemusí, za pár let zjistíš, že z toho nic není, že tě to nebude živit na vždy, že potřebuješ někde hledat jinou práci. Na nějakém dalším vzdělání můžeš stavět - třeba si k němu dodělávat další, když zjistíš, že to potřebuješ nebo chceš (k výučnímu listu si můžeš dodělat maturitu atd.). I na případné jiné zaměstnavatele v budoucnu bude působit lépe, pokud nebudeš mít jen základní vzdělání. Taky se tam snad naučíš řadu věcí, který následně využiješ třeba při tom podnikání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29992
25.5.20 05:26

Prosím Tě, až si najdeš chlapa na delší vztah, přestanes snad poslouchat svého otce a zavazovat se mu trvale :mrgreen: Jsi ještě dítě a nedokážeš dalekosahle zhodnotit důsledky svého jednání. Jdi do školy. Mít jen základní vzdělání nepůsobí dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
25.5.20 06:12

Urcite jdi do skoly, tak nejak to na me nepusobi dobre…proc by sisvmela brat na sebe pujcku? Tatitek je v exekuci/insolvenci, nebo co?
Per se za sve vzdelani. I bych rekla, ze vyucni list je prd, ale furt lepsi nez jen zakladka…co ti na tohle rekla maminka? Chtit tohle muj muz po mych detech, tak mu snad jednu vrazim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25691
25.5.20 06:16
@Melissa16 píše:
Dobrý den nevím kde začít a ani jak to popsat aby jste to aspoň trošku pochopili, ale pokusím se. Je mi 16 za chvíli 17 a mám nastoupit na střední zemědělskou školu kde jsem už přijata, ale můj otec je názoru, že bych neměla chce aby jsem nastoupila do práce na stálo ve které jsem teď jen na brigádě, když nejsme ve škole protože chce aby jsme si „rozjeli“ Nebo otevřeli vlastní podnik (firmu :nevim: ) ve které by jsme chovali a pak v zápětí prodávali prasata a časem i skoty. Je toho názoru, že tato škola mi k ničemu moc nebude když je jen s výučním listem a, že mám jít radši pracovat a přibližně za rok si vzít úvěr nebo půjčku :nevim: z banky aby jsme měli na vše co je potřeba na otevření takového „podniku“ A potom, že bude stačit jen kurz nato aby mi dali živnost a mohli by jsme vlastně se vším začít. Když navrhnu, že si udělám školu a potom hned začneme tak pre teď by sme nemuseli čekat tak dlouho a bylo by to dřív :nevim:. Tak nevím co vlastně dělat mám se vykašlat na školu a souhlasit s otcem? Nebo jít na školu a kašlat nato co říká?Vždy jsem měla dáno, že udělám základku potom střední a až potom práci a když mám teď něco přeskočit tak vůbec nevím co dělat a jsem hodně zmatená :zed: tak snad mi nějak poradíte :( děkuji.

Nejdřív škola. To je základ!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25691
25.5.20 06:17

@Melissa16
A půjčku si neber. Ani za dva roky. Jen kvůli otci a jeho podnikání. Leda bys chtěla svoje bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
25.5.20 06:20

A co jsi dělala tak dlouho, že v 17 teprve půjdeš na střední.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17122
25.5.20 07:02

Střední zemědělská s výučním listem? Já tedy pamatuju jen střední zemědělskou normálně s maturitou :think: co to je za školu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
25.5.20 07:13

Určitě školu!!! Jestli i po škole bude tvým snem se přidat k otci nebo objevís jiný obor, co by se ti líbilo, třeba veterinu nebo jít studovat dal a udělat si maturitu, ukáže čas. Jsi hodně mladá, vůbec nechápu, jak to může po tobě otec chtít, uz tě zatěžovat úvěrem na jeho plány :zed: Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
25.5.20 07:47

Vykašlala bych se na otce.
V dnešní době se na každého kdo má jenom základku lidi dívají už v základu jako na naprostého blba.
Za druhé, vzít si úvěr je celkem odvážné, protože v momentě kdy podnikání nevyjde a ty si budeš muset najít jinou práci, tak se základkou seženeš akorát tak nějakou podržtašku co dostává minimální mzdu - a to pokud budeš mít štěstí. V dnešní době i uklízečka musí mít maturitu.
Nadstavbu na maturu si můžeš dodělat kdykoliv. Rozhodně je tisíckrát lepší mít alespoň nějakou školu, než skončit po základce. Udivuje mě, že takovouhle blbost po tobě chce tvůj vlastní otec.
Kdyby to byl kamarád, sestra/bratr… tak budiž, ale rodič by měl uvažovat nad tím, aby jeho dítě mělo i nějakou budoucnost. Což ten tvůj jaksi nedělá. Běž normálně do školy a na nějaké jeho plány se vykašli. Pokud by chtěl, tak si je může rozjet sám, ono je pro něj asi příhodnější to hodit na tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4650
25.5.20 07:54

Co na to mamka? Máš ji ještě??? Musíš bydlet u něj? Mám strach, že ti bude školu různě ztěžovat, abys ji nemohla udělat :cert: A ještě půjčka :cert: chce tě zničit hned na počátku života 8o :pocitac: pryč od něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
25.5.20 07:54

Jeste si uvedom, ze pujcku budes muset splacet, i kdyz ti tatinek slibuje urcite, ze to za tebe bude platit, tak kdyz nebude, tak mu muzes leda prd…sotva plnoleta, uz zadluzena a bez vzdelani. Tohle je opravdu blba kombinace. Uvedom si to, rozhodne zadnou pujcku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3749
25.5.20 07:56

Určitě bez na školu a rozhodně si neber půjčku pokud nebudeš mít stálý příjem a jistotu, že ji zvládneš splatit. Předpokládám, že na rozjezd podnikání by to bylo v řádu stotisiců a když to nevyjde tak to budeš splácet roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23178
25.5.20 07:57

Je normální? Kde to žije, že si myslí, že střední škola je zbytečná? 8o
Rozhodně napřed SŠ a až potom případné podnikání. Nenech se zblbnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
25.5.20 08:15
@Melissa16 píše:
Dobrý den nevím kde začít a ani jak to popsat aby jste to aspoň trošku pochopili, ale pokusím se. Je mi 16 za chvíli 17 a mám nastoupit na střední zemědělskou školu kde jsem už přijata, ale můj otec je názoru, že bych neměla chce aby jsem nastoupila do práce na stálo ve které jsem teď jen na brigádě, když nejsme ve škole protože chce aby jsme si „rozjeli“ Nebo otevřeli vlastní podnik (firmu :nevim: ) ve které by jsme chovali a pak v zápětí prodávali prasata a časem i skoty. Je toho názoru, že tato škola mi k ničemu moc nebude když je jen s výučním listem a, že mám jít radši pracovat a přibližně za rok si vzít úvěr nebo půjčku :nevim: z banky aby jsme měli na vše co je potřeba na otevření takového „podniku“ A potom, že bude stačit jen kurz nato aby mi dali živnost a mohli by jsme vlastně se vším začít. Když navrhnu, že si udělám školu a potom hned začneme tak pre teď by sme nemuseli čekat tak dlouho a bylo by to dřív :nevim:. Tak nevím co vlastně dělat mám se vykašlat na školu a souhlasit s otcem? Nebo jít na školu a kašlat nato co říká?Vždy jsem měla dáno, že udělám základku potom střední a až potom práci a když mám teď něco přeskočit tak vůbec nevím co dělat a jsem hodně zmatená :zed: tak snad mi nějak poradíte :( děkuji.

Aha, takže tatík se nemůže dočkat, až ti bude osmnáct a budeš se moct zadlužit.

A proč to chce psát na tebe, asi má sám problém - exekuce, insolvence?

Vždyť si to srovnej - tvůj otec zjevně sám finančně gramotný moc není a opakovat stejný průšvih v další generaci je nesmysl.

O podnikání v zemědělství nejspíš ví tak možná z pozice traktoristy.
Jinak by věděl, že v dnešní době už to nedáš bez dotací a na to musíš vědět, jak na to.

Rozjezd v chovu prasat - když koupíš selata a jateční hmotnost tak v půl roce, prodáš nejspíš velkoobchodu splatnost tak měsíc dva.

Musíš mít peníze na cca tři čtvrtě roku provozu do prvních příjmů - kolik si myslí, že ti banka půjčí?

Jestli nemáš zajištění, tak banka do toho nepůjde. Tatík tě pošle někam za lichvářem a bude vymalováno úplně. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama