Rekordní počet stran

Anonymní
22.5.20 21:00

Jen pro vysokoškolačky.

Zdravím. Jaký je váš rekordní počet stránek? Státnicuji z hygienyv pondělí a je to 300 stránek. Budu ráda za vaše názory, doufejme, že kladné. Já už se vše učím s totální nechutí…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

208
22.5.20 21:04

Ahoj, přečíst to určitě stihnes :lol:, ale otázka je kolik si z toho budeš pamatovat. Jestli jsi na to nekašlala při studiu tak státnice určitě zmákneš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 21:07

V době koronaviru jsme neměli výuku, takže moc informací nemám:-(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.5.20 21:07
@Anonymní píše:
Zdravím. Jaký je váš rekordní počet stránek? Státnicuji z hygienyv pondělí a je to 300 stránek. Budu ráda za vaše názory, doufejme, že kladné. Já už se vše učím s totální nechutí…

Hele nevím, stránky jsem nikdy nepočítala, protože jsem si vždy ze všeho udělala vycuc a snažila jsem se to říct vlastními slovy a případně přidat svůj názor. A přesně jak píšou predemnou, přečíst to stihneš, ale zapmatujes si možná třetinu, ale jestli jsi se učila příbězne, tak se neboj. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3679
22.5.20 21:10

Tak pokud mas státnice v pondělí, teď už bys měla s učením pomalu končit nebo už jen opakovat. A teda dělat státnice ze 300 stránek je výsměch. Víc stránek měl i jen jeden z mých statnicovych předmětů. Všechny ostatní měly okolo 100, celkem předmětů bylo asi 8. Takže klid, čti a čti a čti a ono to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12325
22.5.20 21:11

Tolik stran jsme se neučila ani na státnice :mrgreen: :mrgreen: takže nevím. já si vždy udělala výcuc z výcucu a bylo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19207
22.5.20 21:12
@chaela píše:
Tak pokud mas státnice v pondělí, teď už bys měla s učením pomalu končit nebo už jen opakovat. A teda dělat státnice ze 300 stránek je výsměch. Víc stránek měl i jen jeden z mých statnicovych předmětů. Všechny ostatní měly okolo 100, celkem předmětů bylo asi 8. Takže klid, čti a čti a čti a ono to půjde.

Tak ona ma na jeden predmet 300, ty jsi mela na jeden predmet 100 a rikas vysmech? Tomu nerozumim :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29567
22.5.20 21:12

Neucim se na poslední chvíli. Státnice jsem si rozlozila na predtermin v lednu s druhou půlku teď v červnu. K jednomu předmětu jsem toho přečetla více z různých zdrojů, vybírám a snažím se zapamatovat to podstatné. Hlavně podle okruhů, co tam chtějí. Co se týče různých zákonů, vyhlasek a prováděcích předpisů, vypisuji si to podstatné, abych tomu rozumnela.Jak to pochopím, už nemám problém to formulovat tak, aby to znělo rozumně a akademicky. Doslovne definice čehokoliv ani citace zákonů nikdo nechtěl. Jen vystihnout podstatu.

Myslím, že nejde ani o počet stránek, ale o ten obsah a to, co si je člověk schopen zapamatovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
22.5.20 21:13

Záleží, jaký jsi typ, jak ti to ucivo sedí, co si pamatuješ z přednášek. Já bych četla a značila si důležité, pri druhém čtení ti to dovolí jet rychleji a líp se soustředit na podstatné informace. Můžeš zkusit i dělat výpisky, ale to už je časově velmi náročné, když jsi takhle pod tlakem :pankac: Ale myslím, že to dáš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1925
22.5.20 21:13
@Anonymní píše:
V době koronaviru jsme neměli výuku, takže moc informací nemám:-(

Tak nějaké samostudium ti snad něco říká?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19207
22.5.20 21:15

No, nevim, no, zalezi, jestli se da neco okecat nebo je to plne detailu. Mas otazky? Nebo to vem po kapitolach a ke kazde se plynule nauc 5 vět. Pak te prestanou poslouchat a uz by te nemeli vyrazit ;) drzim palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19207
22.5.20 21:15
@Serpentini píše:
Tak nějaké samostudium ti snad něco říká?

Prosim te, ted uz je to jedno, ne :roll: nech si to pro svy deti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29567
22.5.20 21:17
@chaela píše:
Tak pokud mas státnice v pondělí, teď už bys měla s učením pomalu končit nebo už jen opakovat. A teda dělat státnice ze 300 stránek je výsměch. Víc stránek měl i jen jeden z mých statnicovych předmětů. Všechny ostatní měly okolo 100, celkem předmětů bylo asi 8. Takže klid, čti a čti a čti a ono to půjde.

Pokud dělá hygienu tak tam má beztak zákony, předpisy a vyhlášky. To je těch 300 stranek dost. V humanitních předmětech je doporučené literatury mnohem víc. Ja jsem treba na lednové statnice z psychologie přečetla haldy doporučené literatury, ale to je v podstatě to samé v jiném kabátě, ten obsah. Nezávidím jí to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101

300 stran je u statnic uz vycuc.. normalka.
My meli 3 predmety po 25 otazkach.. Kazda otazka mela cca 4 strany (to byl vycuc!)..
A secteno podtrženo, je to taktéž 300 stran.

Má taktika. Časové rozdělení otazek.
3 otazky denně. Pak den na opakování. A dalsi predmet. Pak jsem si nechala 3 dny na opakovani všeho a sla ke statnicim.
Nevynechej zadnou otazku - nebudes-li moct, nauc se minimalne 1 stranu.

Bylo mi lito, ze jsem si ale nedala vetsi casovou rezervu. Tim myslim 2ot denne a dva dny na opáčko.. pro me by to byl ideál…

Drzim palce!!! :palec: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639

To myslíš 300stran na hodinu? To je závidění hodné. :mrgreen: Dokud je to pod 2000 stran na jednu dílčí zkoušku, tak se to dá relativně bez psychického zhroucení… Aneb ať žijí Obecné dějiny práva a státu. :mrgreen: Jinak průměr byl u nás tak 500-700 stran na zkoušku, volitelné tak do těch 200 stran…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama