Podezření na diabetes

91
14.6.17 10:15

Podezření na diabetes

Ahoj maminky, jste tu některá s dítkem, které má podezření na diabetes nebo jím trpí? Mám 5 letého syna, který bojuje s astmatem, a právě v listopadu při hospitalizaci mu byla zjištěna hraniční hyperglykémie z žilní krve 7,9mmol/l, ale s tím, že to pravděpodobně bude následek kortikoidů. Měřili jsme glykémii cca před měsícem na lačno a hodnota z glukometru byla 5,9 mmol/l a paní doktorce se už ani ta nelíbila a dnes 6,2 mmol/l. Čeká nás tedy velký žilní odběr zítra a výsledky snad v pátek, jen bych si ráda ověřila, že toto ještě nemusí nic znamenat. Za případné příspěvky a diskuzi Vám moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26164
14.6.17 10:55
@Helen11 píše:
Ahoj maminky, jste tu některá s dítkem, které má podezření na diabetes nebo jím trpí? Mám 5 letého syna, který bojuje s astmatem, a právě v listopadu při hospitalizaci mu byla zjištěna hraniční hyperglykémie z žilní krve 7,9mmol/l, ale s tím, že to pravděpodobně bude následek kortikoidů. Měřili jsme glykémii cca před měsícem na lačno a hodnota z glukometru byla 5,9 mmol/l a paní doktorce se už ani ta nelíbila a dnes 6,2 mmol/l. Čeká nás tedy velký žilní odběr zítra a výsledky snad v pátek, jen bych si ráda ověřila, že toto ještě nemusí nic znamenat. Za případné příspěvky a diskuzi Vám moc děkuji.

Je to fakt docela dost.
Zeptám se. Není syn obézní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
14.6.17 11:43

Syn je hubený. Můžu se zeptat, jaké hodnoty by byly ideální? Máte tkušenost? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
14.6.17 11:43

Syn je hubený. Můžu se zeptat, jaké hodnoty by byly ideální? Máte tkušenost? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
14.6.17 13:18
@Helen11 píše:

No, správně by měl mít do 5,6 mmol/l, obvykle bývá ráno u zdravých lidí třeba 4,8. Do 7 je to zvýšená, od 7 se to musí řešit hned. Ale třeba a mu to fakt dělají ty léky, tomu já už nerozumím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
14.6.17 13:28

Ty léky jsme právě vysadili, takže uvidíme co rozbor krve, trošku z toho mám dnes těžkou hlavu. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.17 00:24

Dobrý den, při zvýšené glykemii bych doporučil přípravek BGR 34 EU firmy Aimil-zatím v dávkování 1 cps/d. a během 2 týdnů zvýšit na 2×1 cps. Pokud je syn jinak zdravý měla by se glykemie upravit během 3-4 týdnů. Přípravek je čistě bylinný a nemá žádné vedlejší účinky. TS

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama