Podnikáte prosím v masážích ?

Anonymní
13.11.19 18:18

Podnikáte prosím v masážích ?

Ahoj. Uvažuji o podnikání, zvažuji kurs. Ráda bych se však dobrala k některým nákladům, které se vztahují k podnikání. Jak nákladný je např. nájem studia či pronájem masérny? Ve větším městě. děkuji

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Paz
50
14.11.19 01:30

To je různé. Některá studia třeba nabízejí pronájem masérny na 1-2 dopo/odpoledne týdně. Pro začátek je to dobré a levné. Zkus se podívat na stránkách škol, které nabízejí kurzy. Bývají tam inzeráty s poptávkou masérů, kdy se lidi dělí o nájem. Nebo nabídky prostor k pronamutí. Sociální a zdravotní počítej asi 4.500. Větší položkou do začátku je lehátko, pokud není k dispozici v pronajaté místnosti. Pak nějaká prostěradla a ručníky. Oleje, dezinfekce a další materiál už tak drahé nejsou. Jakmile máš lehátko a prádlo, už moc neutrácíš. Můžu to srovnat s kosmetikou, tam jsou náklady mnohem vyšší. Povinné odvody a materiál tipuji tak 5.000 měsíčně, plus nájem a tam je vážně hodně široký rozptyl :nevim: Ještě přibudou náklady s EET.

A když ti účinky masáží ukradnou :srdce:, začneš utrácet za další a další kurzy. Po každém místo úlevy, že už umíš skoro všechno, nastane panika, že neumíš skoro nic :lol: Nebo spíš zjistíš, že existuje ještě tolik dovedností, které bys strašně moc chtěla umět a propadneš tomu ;) Každopádně je to krásná práce.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat