Pohyby během těhotenství

Anonymní
17.2.21 16:52

Pohyby během těhotenství

Čauky, chtěla jsem se zeptat jaké pohyby v těhotenství jsou v pohodě… když mi třeba něco spadne na zem a ohnu se pro to, tak mi mamka hnedka seřve, že se nemám ohýbat… nebo se pro něco natáhnu, tak mi zase vynadá, že se pro něco natahuju… je těhotenství opravdu tak náchylné, že se může něco stát, když se pro něco sehnu, natáhnu atd.? Jsem 13TT

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
223
17.2.21 17:01

Ahoj, záleží na tom, jestli máš těhotenství bezproblémové nebo jsi třeba na rizikovém. Pokud je vše v pohodě, tak nevadí, že se ohneš (dokud Ti to přes bříško jde :D ) nebo natáhneš, samozřejmě všeho s mírou. Pokud by Ti to dělalo nějaké problémy nebo Tě potom bolelo břicho, tak to nedělej.

Jinak spíše pro zasmání - v těhotenství jsem se bavila se sousedkou, že musím ještě umýt okna a vyprat záclony v rámci příprav na příchod nového člena domácnosti a ona mě varovala, ať hlavně sama nesundávám a pak nedávám záclony. Nechápala jsem proč a že prý se nemají dávat ruce nad hlavu. Až pak jsem zjistila, že to je nějaká pověra, nemá se to dělat, aby se prý dítěti neomotala pupeční šňůra kolem krku :think:. No nevím, záclony jsem svěsila i pověsila zpět a šňůra v pohodě :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
17.2.21 17:01
@Anonymní píše: Čauky, chtěla jsem se zeptat jaké pohyby v těhotenství jsou v pohodě… když mi třeba něco spadne na zem a ohnu se pro to, tak mi mamka hnedka seřve, že se nemám ohýbat… nebo se pro něco natáhnu, tak mi zase vynadá, že se pro něco natahuju… je těhotenství opravdu tak náchylné, že se může něco stát, když se pro něco sehnu, natáhnu atd.? Jsem 13TT

Chce to pouzivat predevsim zdravy rozum 🙃
Vic k tomu asi nemam co rict 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
17.2.21 17:08

Já se teda normálně ohýbám a natahuju když je třeba. :nevim: :lol: že by to mělo něčemu vadit jsem ještě neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
17.2.21 17:08
@janikema90 píše:
Chce to pouzivat predevsim zdravy rozum 🙃
Vic k tomu asi nemam co rict 😀
:palec: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
17.2.21 17:24
@Dara90 píše:
Já se teda normálně ohýbám a natahuju když je třeba. :nevim: :lol: že by to mělo něčemu vadit jsem ještě neslyšela.

Vsak jasne ze jo 😊 Ja jsem na rizikovym s dvojcatama, ale kdyz jdu vyvencit psa, tak tam to ho*no asi lezet nenecham 🤷🏼‍♀️ 😀 takze se taky musi zohnout.
A kdyz jdu nakoupit, tak se taky musim k regalu kolikrat natahovat.

A to nemam zadny deti- maminky musi fungovat daleko vic, nez ja 😀

Tady ty otazky me dostavaj, tehotenstvi neni nemoc. I na tom rizikovym se clovek obcas pohnout musi, dokud to bricho dovoluje 😀

Proste staci normalne premyslet 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 17:26

Klídek :mrgreen: Já ještě v 9 měsíci nosila 13 kg psa do a ze schodů a všechno v pořádku :wink: holt sme měli starého jezevčíka a bydlíme ve 3 patře a výtah pochopitelně nemáme :zed: a hafik se venčit musel že jo. Ono těhotenství není nemoc :lol: samozřejmě něco jiného je rizikové těhotenství tam musíš mít klidový režim ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
17.2.21 17:33

Já mám rizikové a ohýbám se a natahuju, jak potřebuju. Mně zas máma furt říká ať nepracuju a zůstanu na rizikovým až do porodu - no tak jasně, budu dobrovolně podvádět, brát minimální peníze a omezovat se vycházkama, to tak :mrgreen: hned jak to jde, jdu pracovat. Ty mámy to většinou myslí dobře, ale ne vždycky se ty rady pohybujou v realitě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
17.2.21 17:40
@janikema90 píše:
Vsak jasne ze jo 😊 Ja jsem na rizikovym s dvojcatama, ale kdyz jdu vyvencit psa, tak tam to ho*no asi lezet nenecham 🤷🏼‍♀️ 😀 takze se taky musi zohnout.
A kdyz jdu nakoupit, tak se taky musim k regalu kolikrat natahovat.

A to nemam zadny deti- maminky musi fungovat daleko vic, nez ja 😀

Tady ty otazky me dostavaj, tehotenstvi neni nemoc. I na tom rizikovym se clovek obcas pohnout musi, dokud to bricho dovoluje 😀

Proste staci normalne premyslet 😊

Já ve 20tt umývala okna :D těhotenství rizikový nemám takže chodím i normálně do práce. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
17.2.21 18:13

Moje máma po oznámení těhotenství taky hned vyhrkla, že teda už nebudu chodit do práce.. Nechápala jsem, neměla jsem žádný zdravotní problém, normálně jsem pokračovala ve cvičení (postupně samozřejmě nižší intenzita a programy speciálně pro těhotné bez poskoků atd.), do toho jsem dokončovali rekonstrukci bytu a stěhovali se, takže ohýbání a natahování bylo víc než dost. Všechno bylo v pořádku. Fakt nevidím důvod při bezproblémovém těhotenství zalehnout na devět měsíců na gauč a bát se i zavázat si tkaničky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
18.2.21 13:18

Asi takhle, těhotenství není nemoc. Pokud tedy nejsi na rizikovém, tak se nemusíš v běžném pohybu jakkoliv omezovat. Jak to asi dělají ženy, co mají doma třeba o rok starší dítko? Taky se o něj musí postarat, nosit ho, ohýbat se… Záleží na tobě, jak se cítíš. Já jsem už třeba v 3. trimestru a běhám za synem na odrážedle, tahám ho na bobech, chodím na dlouhé procházky se psem a minulý víkend jsem strávila túrou na horách. Jsem v pohodě, cítím se dobře. Být to jinak a mít po fyzické aktivitě třeba bolesti v podbřišku, tak to omezím na nezbytně nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 22:02

Já jsem 33tt a jsem na rizikovém ale normálně se ohybam, natahuju, myju nádobí, vytiram, dávám věci do pračky, luxuju a tak 😂 asi kdyby to malý vadilo tak by se ozvala ale teď mám nejvíce energie takže vstanu třeba v 11 večer a jdu vytirat 😂 😂 úplně v pohodě, nebála bych se toho, možná trochu natahování kvůli striim, když se ti natahuje kůže. Ale já zatím ani jednu ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat