Pokusit se nechat zvýšit výživné?

Anonymní
25.5.16 08:43

Pokusit se nechat zvýšit výživné?

Na dceru mi před cca 14 lety bylo vyměřeno výživné 1400 korun, asi před pěti lety jsem se dohodla s bývalým partnerem na 2000. Ty mi posílá. Nyní dcera půjde již na střední školu. Již několikrát jsem zvažovala zvýšení výživného, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlala. Je mi to takové nepříjemné.
Bývalý partner dříve platil téměř pět tisíc na dítě z předešlého vztahu, to již teď neplatí. Nicméně nejsme téměř v kontaktu, ozve se jednou za tři roky, aby se zeptal, jak se dcera má a jestli je vše v pořádku. Dcera od něho od té doby, co jsme se kdysi rozešli, nedostala dárek k narozeninám, k Vánocům, prostě nic.
Manžel mi říká, že se na to mám vyprdnout, asi má pravdu, špatně se nemáme. Posílá alespoň ty dva tisíce a kdo ví, jestli by nezačal dělat problémy. Navíc v současné době žije v zahraničí, tak by to asi bylo dost komplikované…
Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9810
25.5.16 08:48
@Anonymní píše:
Na dceru mi před cca 14 lety bylo vyměřeno výživné 1400 korun, asi před pěti lety jsem se dohodla s bývalým partnerem na 2000. Ty mi posílá. Nyní dcera půjde již na střední školu. Již několikrát jsem zvažovala zvýšení výživného, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlala. Je mi to takové nepříjemné.
Bývalý partner dříve platil téměř pět tisíc na dítě z předešlého vztahu, to již teď neplatí. Nicméně nejsme téměř v kontaktu, ozve se jednou za tři roky, aby se zeptal, jak se dcera má a jestli je vše v pořádku. Dcera od něho od té doby, co jsme se kdysi rozešli, nedostala dárek k narozeninám, k Vánocům, prostě nic.
Manžel mi říká, že se na to mám vyprdnout, asi má pravdu, špatně se nemáme. Posílá alespoň ty dva tisíce a kdo ví, jestli by nezačal dělat problémy. Navíc v současné době žije v zahraničí, tak by to asi bylo dost komplikované…
Díky za názory.

Dva tisíce na středoškolačku tedy nejsou nic moc, z tohohle pohledu bych klidně do žádosti o zvýšení alimentů šla.
Ale vzhledem k tomu, jak dál popisuješ Vaši situaci, tak bych to fakt asi nechala plavat. Ušetříš si čas a dost možná i nervy a jestli to takhle funguje a nemáte finanční problémy, tak bych do toho asi neryla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.16 08:51

Tak především je to jeho dcera. Podej na soud návrh na zvýšení výživného, uveď důvody, které uvádíš tady nám.
Jako 2.000 na vlastní dítě je ubohé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9810
25.5.16 08:53
@hudečice píše:
Tak především je to jeho dcera. Podej na soud návrh na zvýšení výživného, uveď důvody, které uvádíš tady nám.
Jako 2.000 na vlastní dítě je ubohé.

S tím naprosto souhlasím, ale co čekat od chlapa, který se ozve jednou za tři roky a nedal holce v životě žádný dárek :nevim:. Tohle zjistit o chlapovi, tak si o něj ani kolo neopřu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.16 08:57
@ivašot. píše:
S tím naprosto souhlasím, ale co čekat od chlapa, který se ozve jednou za tři roky a nedal holce v životě žádný dárek :nevim:. Tohle zjistit o chlapovi, tak si o něj ani kolo neopřu.

Tak za výběr partnera zakladatelky neodpovídáme ani jedna z nás.
Pokud jde dcera na střední, zvýší se náklady na živobytí, je potřeba aby se podílel i bývalý muž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
25.5.16 08:57

Tak pokud drive platil 5tis na jine sve dite a ty ted jiz neplati, tak jednak by bylo vhodne, aby platil aspon stejne na dalsi dite a pak tim, ze mu odpadla jedna vyzivovaci povinnost, tak mu vic zustava.
nakolik se ti do toho chce je otazka. pokud zije v EU, tak by to problem nebyl, i kdyz to bude trvat dyl, ale dohledat ho, dolozit prijem a pripadne vymahat alimenty jde pry v ramci EU dost dobre.

na jednu stranu plne te chapu, ze se ti do toho nechce, na druhou stranu, pokud by dcera dostala o 3tis mesicne vic, tak to je 36tis za rok, pokud vyjdete dobre i bez toho, tak ji to muzes sporit a v 18 ma nastreno treba na studijni pobyt v zahranici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9810
25.5.16 09:01
@hudečice píše:
Tak za výběr partnera zakladatelky neodpovídáme ani jedna z nás.
Pokud jde dcera na střední, zvýší se náklady na živobytí, je potřeba aby se podílel i bývalý muž.

Já to myslela spíš tak, že kdybych se seznámila s chlapem, který se takhle staví ke svému dítěti z předchozího vztahu, tak by to pro mě byl naprosto zásadní problém.
Jinak samozřejmě těžko odhadovat dopředu, jak se chlap zachová po rozchodu k dětem :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
970
25.5.16 09:36
@Anonymní píše:
Díky za názory.

Tak z vlastní zkušenosti u soudu - PRÁVĚ TO že s dcerou nekomunikuje, nedává jí nic j vánocům, nejezdí spolu nikam o prázdninách - je mimo jiné také důvod pro zvýšení výživného. A taky ten nástup na střední dojíždění dál, taneční aod. jsou důvod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23178
25.5.16 09:48

Šla bych do toho.
Já jsem před 10 lety měla výživné 2500 ( to už na vysoké, na střední tuším 1800), můj otec žil v Rakousku, to jsme ještě v EU nebyli a šlo to. Poněkud se to táhlo ale šlo. Uvědom si taky, ze pokud budeš otálet, po 18 roce bude muset soud řešit a o výživné zadat tvá dcera sama. Bylo by lepší aby se výživné na dobu ss zvedlo už pri nástupu a v případě vs už zadat nemusíte.
A už proto, ze se nestará, neposila dárky apod.je právo na tvé straně 200%, zvlášť když mu jedna vyživovací povinnost ubyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
25.5.16 09:52
@Anonymní píše:
Díky za názory.

Jako bych to psala já. Soud mu před X lety určil 1000,– ale pak jsme se dohodli na 1500,–. Dnes má dcera 17 a pořád posílá jen 1500,–. Chodí už na střední a těch jeho 1500,– jsou tak na bus a svačiny. Někdy mám na něho takový vztek, že se o tak úžasnou holku nezajímá, že mám chuť ho jen tak ze vzteku táhnout k soudu kvůli vyšším alimentům, i když je nepotřebuji. :cert: Naštěstí jsou otcové, i když nevlastní, kterým tihle chudáčci nesahají ani po kotníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
25.5.16 16:33
@hudečice píše:
Tak především je to jeho dcera. Podej na soud návrh na zvýšení výživného, uveď důvody, které uvádíš tady nám. Jako 2.000 na vlastní dítě je ubohé.

Záleží na příjmu. Tušíte aspoň rámcově, kolik vydělává?

A jaký je důvod, že se o dceru vůbec nezajímá? Ona s ním není ani v kontaktu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.9.18 20:37

Ahoj,měla bych dotaz.Ex manžel má soudně stanovené výživné 2000 Kč,dává ale pravidelně každý měsíc více,ex manželka chce žádat zvýšení alimentů.Dotaz zní,budou vypočítávat zvýšení ze 2000 Kč a nebo z té vyšší částky,kterou platí dobrovolně?

• Nahlásit
  • Citovat
59251
21.9.18 20:41
@Anonymní píše:
Ahoj,měla bych dotaz.Ex manžel má soudně stanovené výživné 2000 Kč,dává ale pravidelně každý měsíc více,ex manželka chce žádat zvýšení alimentů.Dotaz zní,budou vypočítávat zvýšení ze 2000 Kč a nebo z té vyšší částky,kterou platí dobrovolně?

ze stanované.. co dává nad rámec je jeho plus..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2013
1.10.18 03:04

Největší průser je udělat si dítě s blbkou… Plekanec a 3/4 mužské populace by mohlo vyprávět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
16.1.19 18:43
@Anonymní píše:
Díky za názory.

Skuz se snim domluvit alymenty nemusic mit soudne pokud spolu komunikujete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama