Reklama

Poloha na bříšku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mischka002
Povídálka 40 příspěvků 10.09.09 13:39
Poloha na bříšku

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,jak dávat miminko na bříško.Včera jsem tak naši malou dupku položila,ale ona jakoby klečí a pak nadzvedává zadeček a vypadá to jako když leze,nožkama se zapírá o matraci a pomalu se převrací na bok.Nevím jak ji udržet v té poloze.Nebo jí mám narovnat nožky?já vůbec nevím,poraďte prosím…

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 10.09.09 14:02

Když ji položíš, tak si stoupni/klekni za ní, oběma rukama jí chyť lokty, aby se na nich udržela a nerozjížděly se a jedním loktem přidrž zadeček, aby ho nezvedala. Pokud se udrží na loktech, chytni jen za zadek oběma rukama a tlač dolů, někdy se musí dost silně. Určitě vám to ještě ukáže dětská dr na prohlídce.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 10.09.09 18:53

Nejdřív narovnej nožičky a pak přitlač zadeček :wink:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 10.09.09 19:48

tak nás na cvíču naučili otáček tak že když leží na zádech tak jí jednu nožku natáhneš a pak chytneš za zadeček a jakoby jí pomáháš aby se přetočila apak srovnáš ručičky. Když byla malinká tak měla tam ty ruce takový zamotaný teď už je tam dává hezky. Vlastně si tak cvičí i to jak se pak v reálu bude přetáčet.

Jinak bych zadeček přidržela k podložce, nožky trošku natáhla a jak píšou holky ručičky chytnout za lokty a jakoby mimču pomoci. Časem to zvládne same. U nás hodně dělalo i široké balení, s tím jí to vůbec nešlo, jakmile jsem jí ho sundala nebo večer před koupáním tak už se s tím tolik neprala - tak cvičení zdar.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34061 příspěvků 10.09.09 19:48

a jak je velika? nevidim metrik. My to s kostejem taky zaciname cvicit, ale on jeste nemusi, spis mi vadi, ze se nam nejak pokrivil a je asymetrickej.

Mischka002
Povídálka 40 příspěvků 11.09.09 17:25

no nějak s tím zápasím,musím zkoušet,pořád mi u toho ale pláče.Jsme staří 14dní a 1den,ale doktor říkal,že už ji mám pokládat,tak nevím jestli to závisí i od stáří miminka..

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 11.09.09 18:34

Mischka: určitě ji dál na břiško dávej, jen na chvilku, zato opakovaně. Vždycky jí srovnej ručičky, aby měla obě stejně tak, aby se na nich postupně mohla vzepřít (aby jí třeba jedna nelítala bůhví kde). Nebo ji můžeš položit na bříško tak, aby měla hrudník trochu výš - třeba podložit polštářem a dělat blbinky, tak aby měla na co koukat :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >