Pomůže kočce kastrace?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.12.21 23:04

Pomůže kastrace ? (Kočka)

Ahoj děvčata
Chtěla bych se vás zeptat ohledně kastrace kočky zda pomáhá na hyperaktivní kočky.
Máme Roční kočku a je strašně moc Hyperaktivní skeče na záclony kolikrát vyšplhá až nahoru. Skáče synovi na postel kolikrát ho vzbudí. Už si nevíme rady tak uvažujeme o kastraci zda by pomohla aby se trochu uklidnila.
Teď se bojíme o to zda když postavíme vánoční stromek tak ho shodí a vše rozbije, rozkouše světilka a sní to. Už si nevíme rady co máme dělat. Kolikrát i chodí za žaluzie už nám i poškrábala celou koženou sedačku. Každý den si sní hrajeme aby se unavila má svoje škrabadlo svoje hračky se kterýma si může hrát. Ale nic z toho nepomáhá
Máte s tím někdo zkušenosti zda vám kastrace aspoň trochu pomohla??
Nechce se mi ji dát pryč :,( jsme na ni hodně zvyklí a hlavně syn :( děkuji všem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
574
3.12.21 23:11

Nám pomohla až druhá kočka..to naše hraní ji nestačilo :lol: máme dodrápané dveře, sítě do oken, šplhala nám po bundách..totální blázen :mrgreen: teď je klid. Možná i tím, že už má přes 3 roky a dospěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.21 23:12

My nemáme kočku ale kocoura Britskýho a dělá úplně to skoro samé ale je mu 5 měsíců. Vánoční umělý stromeček nám týden stojí a ví že na něj nesmí. ale na svůj menší :mrgreen: nevím co začne dělat po roce :nevim:ale samozřejmě počítám že na kastraci půjde určitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26367
3.12.21 23:16

Kočka už dávno měla být vykastrovaná.
A kočka je ještě mladě, v pubertě. Tak má hodně energie. U některých koček to nepřejde ani po kastraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26367
3.12.21 23:18

Jinak naše kočka už je dávno po kastraci a v létě strhla celou tyč i se záclanou. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2491
3.12.21 23:31
@Anonymní píše:
Ahoj děvčata
Chtěla bych se vás zeptat ohledně kastrace kočky zda pomáhá na hyperaktivní kočky.
Máme Roční kočku a je strašně moc Hyperaktivní skeče na záclony kolikrát vyšplhá až nahoru. Skáče synovi na postel kolikrát ho vzbudí. Už si nevíme rady tak uvažujeme o kastraci zda by pomohla aby se trochu uklidnila.
Teď se bojíme o to zda když postavíme vánoční stromek tak ho shodí a vše rozbije, rozkouše světilka a sní to. Už si nevíme rady co máme dělat. Kolikrát i chodí za žaluzie už nám i poškrábala celou koženou sedačku. Každý den si sní hrajeme aby se unavila má svoje škrabadlo svoje hračky se kterýma si může hrát. Ale nic z toho nepomáhá
Máte s tím někdo zkušenosti zda vám kastrace aspoň trochu pomohla??
Nechce se mi ji dát pryč :,( jsme na ni hodně zvyklí a hlavně syn :( děkuji všem

V dubnu jsme zachránili cca 3 týdny staré kotě. Od takových tři měsíců je to fakt poděs, má velká dvě škrabadla, spoustu hraček, ale stejně má strašně energie, jediný co trochu pomáhá je laser, to se na chvíli unaví. Přesně zničila žaluzie a rok starou koženou sedačku. Prostě šelma. Babička má tři kocoury a takový divoch je jeden, dva jsou oproti němu strašně klidní. Podle mě na toto nemá vliv kastrace, jsou to geny, povaha. Naše kočka je kastrovaná cca tři týdny a zatím žádná změna, ale my jí ani neočekáváme v nejbližší době, snad se uklidni věkem.

Příspěvek upraven 03.12.21 v 23:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.21 23:32

Kočku bych vykastrovala bez ohledu na „hyperaktivitu“. Ale k věci - máme dvouletou, byla také hodně akční, tedy asi ne tolik jako ta vaše, ale dost. Zklidnila se od doby, co jsme jí pořídili kotě. Spolu si krásně vyhrají, vylitaji se - obvykle během dopoledne, zbytek dne jsou klidní a hodně spí.

• Citovat
  • Nahlásit
7955
3.12.21 23:49

Zkuste vykastrovat, možná to však na zklidnění nepomůže. Naše je dvouletá kastrovaná a stejně se několikrát denně rozdivočí a lítá jak torpédo, až se jí děti bojí. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24091
3.12.21 23:50

Předpokládám, že máte v bytě obyčejnou kočku. Kastrace částečně pomůže, ale musíš se připravit na to, že temperamentní bude ještě dlouho. Některým kočkám chybí venkovní pohyb a pak bohužel demolují. Věkem to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
4.12.21 00:25

Nepomuze.
Jsou to geny a mladi. Az dospeje, trosku se zklidni.
Mohla by zabrat druha kocka, vekove podobna. Ale bude to trochu komando ;). Kazdopadne kocka by byla urcite spokojenejsi.

Jinak nase kocka spi pres noc v koupelne. V noci chci spat a ne poslouchat, jak si na drevene podlaze kouli s lego kostickou ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.21 11:14

Všem moc děkuji za odpovědi každopádně naše kočka se jde vykastrovat. Jen mě zajímalo zda to pomůže na její aktivnost
Děkuji všem za odpovědi a přeji vám krásný vánoce a nový rok :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
3534
4.12.21 11:32

Ja se sama za sebe modlim, aby kastrace pomohla. Mam 5 mesicniho raubire a to je horor s nim. Prave jsem volala na veterinu, ale pry mi ho nevykastruji mladsiho nez 6 mesicu. Vanocni stromek nebude, to vubec nema smysl ani zkouset. :lol: Kocici puberta pry trva do dvou let, tak to si jeste uzijeme. Preju pevne nervy, je to moje zlaticko, ale nekdy bych ho nejradsi roztrhla. :mrgreen: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.21 12:18

@Silverine247 přesně máme to úplně stejné někdy by jsem ho roztrhla nebo aspoň vypnula na hodinu aby byl klid :lol: když spí je úplná hodná ale jak je vzhůru je to horor a hlavně v noci to je strašný přes den to jde ale ta noc je za trest.
A u nás vánoční stromek bude kvůli synovi jen nevíme kam ho dát aby kočka ho neschodila :mrgreen: tento měsíc jde na kastraci takže snad to pomůže a bude aspoň trošku v klidu a nebude dělat takové blbosti jako teď už mi z toho hrabe :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
24206
4.12.21 12:20

A nemůže kočka chodit ven? Tam by se vyřádila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3534
4.12.21 12:34
@Anonymní píše:
@Silverine247 přesně máme to úplně stejné někdy by jsem ho roztrhla nebo aspoň vypnula na hodinu aby byl klid :lol: když spí je úplná hodná ale jak je vzhůru je to horor a hlavně v noci to je strašný přes den to jde ale ta noc je za trest.
A u nás vánoční stromek bude kvůli synovi jen nevíme kam ho dát aby kočka ho neschodila :mrgreen: tento měsíc jde na kastraci takže snad to pomůže a bude aspoň trošku v klidu a nebude dělat takové blbosti jako teď už mi z toho hrabe :mrgreen: :mrgreen:

Tak tos me rozesmala, vypnout na hodinu, kez by to slo :lol: S tim stromkem preju hodne stesti, videla jsem fotky stromku pro majitele kocek, co visi ze stropu dolu, tak mozna to byste mohli. I kdyz to moje smrade by se k nemu stejne nejak dostalo. :lol: U nas se prodavaji takove veci do zasuvky, co pry kocky zklidnujou, jsou tam snad nejake feromony a bylinky, tak to mozna zkusim. I kdyz to pry zabira spis na stres a to moje torpedo vystresle rozhodne nevypada, tak nevim. Tady v Anglii se prodava znacka Feliway, urcite budete mit v Cechach neco podobneho. Mozna by vam to pomohlo, pry pak mene skrabou nabytek a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat