Poplatky v nájemním bytě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5114
17.5.22 17:47

Poplatky v nájemním bytě

Ahoj holky. Momentálně sháním pronájem bytu pro sebe a děti u nás ve městě. Že jsou ceny nájmů šílené vím, ale co mě zarazilo je výše poplatků, které majitelé požadují. Nájem slušného bytu o cca 75 m2 se u nás pohybuje okolo 18 tis. Ale pak ještě majitelé často chtějí další 4000-4500 Kč za poplatky pro čtyři osoby (z toho 3 malé děti). Připadá vám to OK? Nemluvím o elektřině a plynu, to se platí ještě zvlášť. To je tak drahá teplá voda? Teplo se s počtem osob nezvyšuje, osvětlení a výtah vždycky stály pár korun. Tak za co ještě platí takové peníze?
Možná se ptám úplně pitomě, ale naposledy jsem v nájmu bydlela před osmi lety a to jsme tak vysoké poplatky neplatili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4340
17.5.22 17:52

My platime jen studenou vodu (mame bojler) a otop (vlastni kotel v dome) a platime 2900 Kc. Jsme dva dospeli, jeden desetilety a jedno mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8109
17.5.22 17:53

1000Kč za osobu mi přijde OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
17.5.22 17:55

Ano, mame byt v OV a za poplatky platime cca 5000,– za tri osoby. Je v tom teplo, tepla voda, uklid spolecnych prostor, osvetleni na chodbach atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16322

Mě to přijde normální cena. My máme takovéto poplatky bez elektřiny za stejně velký byt také. Je v tom kromě teplé a studené vody a tepla i údržba a servis kolem domu, popelnice, elektřina ve společných prostorách, odměna správcovské firmě, servis výtahů, zahradník a fond oprav. Možná i něco dalšího, nechce se mi teď hledat rozpis. Každopádně si můžeš nechat předložit od majitele kalkulaci a uvidíš sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117

My platíme poplatky v bytě 5500/měsíc + elektřina. ( pozn. v našem bytě!) - je nás 5, takže mi to přijde adekvátní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39868
17.5.22 17:58

Teplo se rozpočítává i podle osob

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29387
17.5.22 18:01

Ano to je celkem normální, je v tom teplo, voda, energie společných prostor, někde i popelnice. Tisícovka za osobu je tak nějak normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
17.5.22 18:01

Ano, ale je v tom i fond oprav, což pokud si dobře pamatuji v těchto poplatcích být nemůže, musí to mít započítané v nájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39868
17.5.22 18:06
@TO_IT píše:
Ano, ale je v tom i fond oprav, což pokud si dobře pamatuji v těchto poplatcích být nemůže, musí to mít započítané v nájmu.

kde čteš, že je v tom fond oprav?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16322
17.5.22 18:08

@vokishka ten fond oprav asi četl u mého příspěvku. Pravda je, že jsem zapomněla dopsat, že se jedná o poplatky za byt v našem vlastnictví, ne za nájemní byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5114
17.5.22 18:13

Ok. Díky za informace. Jinak poplatky za správu, odměny SVJ a fond oprav by správně v poplatcích nájemníkovi být neměl, takže kdo bydlíte ve svém, tak máte poplatky vyšší. My za vodu platíme cca 1000/měsíc pro 5 lidí v RD, tak mi to nesedí a nemám přehled o ceně vytápění, tak proto se ptám. Odpady se řeší podle trvalého bydliště individuálně, takže to v tom taky být nemůže, navíc to je pár korun když se to rozpočítá měsíčně.

Bohužel situace s nájmy je špatná, takže budu muset odsouhlasit cokoli si majitel řekne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21027
17.5.22 18:13

@Elenloth taky nechápu, proč to není pro děti snížené alespoň…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
17.5.22 18:16

Taky jsem se setkala. Někteří chtějí za energie a služby třeba 6000 a to bysme bydleli v bytě dva. To mě přijde teda už hodně přehnané. Často v tom mají zařazené třeba i fond oprav apod. Ale to by měl platit majitel bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
17.5.22 18:18
@Elenloth píše:
Ok. Díky za informace. Jinak poplatky za správu, odměny SVJ a fond oprav by správně v poplatcích nájemníkovi být neměl, takže kdo bydlíte ve svém, tak máte poplatky vyšší. My za vodu platíme cca 1000/měsíc pro 5 lidí v RD, tak mi to nesedí a nemám přehled o ceně vytápění, tak proto se ptám. Odpady se řeší podle trvalého bydliště individuálně, takže to v tom taky být nemůže, navíc to je pár korun když se to rozpočítá měsíčně.Bohužel situace s nájmy je špatná, takže budu muset odsouhlasit cokoli si majitel řekne. :nevim:

Ale tu vodu si ohrivate a asi vas neco stoji i vytapeni, ze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat