Pořád krvácím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 10:53
Pořád krvácím

Ahoj, mám takový problém. Asi před týdnem mi skončila klasická menstruace a teď jsem začala znovu krvácet, a to dost. Nejprve špinění, potom krev i kousky sražené krve. Myslíte, že to může být hormonální výkyv? Bolesti nějaké nemám, ale ještě se mi to nestalo. Mám věkem už k premenopauze. Je jasné, že cykly se mi můžou různě prodlužovat nebo zkracovat, ale až takto? Stalo se vám to? K doktorovi se mi teď absolutně nechce. Snad to počká…

Reakce:
Lopenana
Stálice 98 příspěvků 19.12.18 10:56

A na co to počká? Až se něco stane? Jdi k dr.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 11:22

@Lopenana No jo, jenže můj dr. už do svátků neordinuje. To bych musela jít do špitálu. Nebudou se tam na mě dívat jako na trapnou hysterku? Jinak bolesti ani teplotu nemám.

lll14
Kecalka 147 příspěvků 19.12.18 11:27
@Anonymní píše:
@Lopenana No jo, jenže můj dr. už do svátků neordinuje. To bych musela jít do špitálu. Nebudou se tam na mě dívat jako na trapnou hysterku? Jinak bolesti ani teplotu nemám.

Tak si zkus zavolat do špitálu na gynekologickou ambulanci/poho­tovost, co ti poradí, jestli jet nebo ne. Pak se tam na Tebe jako na hysterku koukat nebudou. ;)

pajisek90
Závislačka 2554 příspěvků 19.12.18 11:30

Tak já bych raději jela na pohotovost. Nikdy nevíš z čeho to může být. Já osobně bych tedy přetrpěla být chvilku hysterkou abych mohla v noci v klidu spát, pokud by se o nic závažného nejednalo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 11:57
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový problém. Asi před týdnem mi skončila klasická menstruace a teď jsem začala znovu krvácet, a to dost. Nejprve špinění, potom krev i kousky sražené krve. Myslíte, že to může být hormonální výkyv? Bolesti nějaké nemám, ale ještě se mi to nestalo. Mám věkem už k premenopauze. Je jasné, že cykly se mi můžou různě prodlužovat nebo zkracovat, ale až takto? Stalo se vám to? K doktorovi se mi teď absolutně nechce. Snad to počká…

Stalo nedávno, věkem jsem už taky těsně před menopauzou.
Ms mívám pořád ještě pravidelně, ale cca před dvěma měsíci přesně to, co popisuješ Ty. :think:
Konec ms… špinění, krvácení, po dvou dnech přestalo, o den později znovu. 8o :nevim:
Nesnáším, když něco nevím, i cinkla jsem si na gyndu a doktor, ať prý se stavím.
Prohlídl mě - a ukázalo se, že jeho domněnka po mém popisu lapálie v telefonu byla správná.
Hormony to nějak nedaly, část z nich sice „věděla“, že v téhle části cyklu se krvácí, ale ta skupina, která šéfuje správný průběh vyčištění a finále, záležitost bojkotovala. :cert:
Takže sice krvácení jo, ale uvnitř pořád vysoká sliznice, nic, jak má bejt.
Dostala jsem norethisteron, ten 2× denně ďobala 10 dní, poté do 2 dnů přišla ms a já po ní cupitala na kontrolu. Cájk, vyčištěno - ale doktor říkal, že tohle se rádo opakuje a doporučil mi ještě 2 norethisteronové cykly, ať se hormonální situace znormalizuje, po nich zase kontrola.
Všechno mi vysvětlil i s ilustracemi :mrgreen: , říkal, že samo by se to neupravilo, spíš by se hormonální nerovnováha prohloubila a na té pořád se zvyšující „staré“, nevyčištěné sliznici může postupem času právě docházet k rakovinným změnám, což nikdo nechce.

Nebude to na pohotovost, nic akutního Ti zřejmě nehrozí, ale na nějakou gyndu vybavenou vnitřním UTZ bych si na Tvém místě ještě před Vánocemi zaběhla, ať zhodnotí situaci a případně už si můžeš přes svátky dávat cyklík do pořádku.
Držím palec, ať to není nic blbějšího (a pak napiš, jestli jsem se s diagnózou trefila. :andel: ). :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 12:21
@Anonymní píše:
Ms mívám pořád ještě pravidelně, ale cca před dvěma měsíci přesně to, co popisuješ Ty. :think:
Konec ms… špinění, krvácení, po dvou dnech přestalo, o den později znovu. 8o :nevim:
Nesnáším, když něco nevím, i cinkla jsem si na gyndu a doktor, ať prý se stavím.
Prohlídl mě - a ukázalo se, že jeho domněnka po mém popisu lapálie v telefonu byla správná.
Hormony to nějak nedaly, část z nich sice „věděla“, že v téhle části cyklu se krvácí, ale ta skupina, která šéfuje správný průběh vyčištění a finále, záležitost bojkotovala. :cert:
Dostala jsem norethisteron, ten 2× denně ďobala 10 dní, poté do 2 dnů přišla ms a já po ní cupitala na kontrolu. Cájk, vyčištěno - ale doktor říkal, že tohle se rádo opakuje a doporučil mi ještě 2 norethisteronové cykly, ať se hormonální situace znormalizuje, po nich zase kontrola.
Všechno mi vysvětlil i s ilustracemi :mrgreen: , říkal, že samo by se to neupravilo, spíš by se hormonální nerovnováha prohloubila a na té pořád se zvyšující „staré“, nevyčištěné sliznici může postupem času právě docházet k rakovinným změnám, což nikdo nechce.Nebude to na pohotovost, nic akutního Ti zřejmě nehrozí, ale na nějakou gyndu vybavenou vnitřním UTZ bych si na Tvém místě ještě před Vánocemi zaběhla, ať zhodnotí situaci a případně už si můžeš přes svátky dávat cyklík do pořádku.
Držím palec, ať to není nic blbějšího (a pak napiš, jestli jsem se s diagnózou trefila. :andel: ). :kytka:

Moooc děkuji za radu. Myslím, že máš pravdu. Díky za zkušenost, vysvětlení a za povzbuzení, jsi hodná. Říkala jsem si, že rozházení cyklu přijde, třeba anovulační cykly nebo dost dlouhé či kratičké, až nakonec menstruace přestane úplně. No, člověk míní…

ivašot.
Kelišová 6882 příspěvků 19.12.18 12:21
@Anonymní píše:
Všechno mi vysvětlil i s ilustracemi :mrgreen: , říkal, že samo by se to neupravilo, spíš by se hormonální nerovnováha prohloubila a na té pořád se zvyšující „staré“, nevyčištěné sliznici může postupem času právě docházet k rakovinným změnám, což nikdo nechce.Nebude to na pohotovost, nic akutního Ti zřejmě nehrozí, ale na nějakou gyndu vybavenou vnitřním UTZ bych si na Tvém místě ještě před Vánocemi zaběhla, ať zhodnotí situaci a případně už si můžeš přes svátky dávat cyklík do pořádku.
Držím palec, ať to není nic blbějšího (a pak napiš, jestli jsem se s diagnózou trefila. :andel: ). :kytka:

Mám podobnou zkušenost.

sirikit
Nadpozemská drbna 27347 příspěvků 19.12.18 12:36
:)
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 12:39
citace] @Anonymní píše:
Moooc děkuji za radu. Myslím, že máš pravdu. Díky za zkušenost, vysvětlení a za povzbuzení, jsi hodná. Říkala jsem si, že rozházení cyklu přijde, třeba anovulační cykly nebo dost dlouhé či kratičké, až nakonec menstruace přestane úplně. No, člověk míní…

Jo, taky jsem si to tak nějak představovala, o preklimakte­rickych priznacich precteny celý internet.. :mrgreen:
A ono toto! 8o
Doktor říkal, že tohle je ta nepříjemnější verze konce plodneho období života ženy - v podstatě některých hormonů moc (žádné návaly, bolesti hlavy, naladicky a co to všechno mám čekat, zatím nemám) a jiné už to zase nestihaji.. :nevim: Že dřív nebo později krvácet samozřejmě přestanu, ale teď jde o to, ukocirovat ten dojezd co možná bez problémů a bez následků.
Ale občas prý takhle cyklus zablbne klidně i petatricitce, nemusí to nutně souviset s preklimaxem.
Mě dost uklidnilo, když vím, o co se jedná a mám to pod kontrolou, protože nejvíc se člověk bojí neznámého. To pozorování sama sebe: "joo, už dobrý.. :palec:.. 8o jejda, a tak vlastně ne.. :zed: :roll: " je na nic, akorát se člověk nervuje a vymýšlí fatální diagnózy.
Nekaz si Vánoce. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 14:45
@Anonymní píše:
citace] @Anonymní píše:
Jo, taky jsem si to tak nějak představovala, o preklimakte­rickych priznacich precteny celý internet.. :mrgreen:
A ono toto! 8o
Doktor říkal, že tohle je ta nepříjemnější verze konce plodneho období života ženy - v podstatě některých hormonů moc (žádné návaly, bolesti hlavy, naladicky a co to všechno mám čekat, zatím nemám) a jiné už to zase nestihaji.. :nevim: Že dřív nebo později krvácet samozřejmě přestanu, ale teď jde o to, ukocirovat ten dojezd co možná bez problémů a bez následků.
Ale občas prý takhle cyklus zablbne klidně i petatricitce, nemusí to nutně souviset s preklimaxem.
Mě dost uklidnilo, když vím, o co se jedná a mám to pod kontrolou, protože nejvíc se člověk bojí neznámého. To pozorování sama sebe: "joo, už dobrý.. :palec:.. 8o jejda, a tak vlastně ne.. :zed: :roll: " je na nic, akorát se člověk nervuje a vymýšlí fatální diagnózy.
Nekaz si Vánoce. :hug:

Je to tak, jak píšeš. Člověka rozhodí něco, co ještě nezažil. Po poradě tomu prý u mě necháme ještě chvíli čas, pak když tak revize dutiny děložní. Tož tak, uvidíme. Děkuji moc za podporu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >