Posílení ručiček

23
23.8.21 17:02

Posílení ručiček

Ahoj holky :) jdu sem s dotazem :) máte nějaké rady, jak u mimča posílit ruce? Náš Vojta (dnes 8 měsíců) je pořád slabouš na ruce. Nechce se mu do druhého vzpřímení. Chodíme na rehabilitace, ale je to spíš jen taková kontrola. Malého prohlédne, ukáže nám jeden cvik, teda spíš jaké dva body na těle mu mám tlačit a to je vše. Snažíme se doma poctivě, ale zlepšení je malé. Valí sudy, ručkuje, ale neleze a ještě nesedí. Vím, že každé mimi je jiné a má svůj čas. Jen bych mu chtěla trochu pomoct. Je na něm vidět, že bych už chtěl dělat jiné věci, než jen válení sudů :D hrozně se totiž vzteká, když nemůže za hračkou, kterou zahodil :D Omlouvám se za dlouhý příspěvek a předem děkuji za rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10819
23.8.21 17:14

A jsi si jistá, že je to rukama? To většinou bývá málo posíleny svalstvo na břiše a zádech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
23.8.21 17:17

@JancaS84 ted jsem to chtela psat, ze to vetsinou byva povolenym brisnim a zadovym svalstvem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
23.8.21 17:23

@JancaS84 @Kukacka123
Holky, nám zatím vždycky řekli, že je slabej na ruce :nevim: je mi z toho trochu smutno no, protože si přijdu marná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68950
23.8.21 17:33

V 8 mesicich nelezlo ani nesedelo ani jedno moje dite :nevim:
Marna nejsi, nektere veci (vyvoj) proste neovlivnis. Ma svoje tempo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
23.8.21 17:43

Mně fyzioterapeutka ukazovala cviky, kdybych chtěla to vzpřímení nějak podpořit. Jeden byl na overballu, že položíš mimino na míč bříškem a ruce dá dítě na zem a ono se samo od té země odtláčí, není třeba dělat nic jiného, než ho na tom míči přidržet. A druhý na fitballu, zase na bříško a opatrně pohybovat pár centimetrů dopředu dozadu a do stran. Ale možná si zkus najít nějaké video, abys to i viděla, ať to neuděláte blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
23.8.21 17:45

Jo, a sed je tabulkově někde na 10. měsíci, takže kliiid :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
23.8.21 18:02

@Kolicek95
Tohle s ním dělám ;) videa jsem hledala ;) malý se snaží, tak snad to k něčemu bude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10819
23.8.21 19:03
@Kolicek95 píše:
Mně fyzioterapeutka ukazovala cviky, kdybych chtěla to vzpřímení nějak podpořit. Jeden byl na overballu, že položíš mimino na míč bříškem a ruce dá dítě na zem a ono se samo od té země odtláčí, není třeba dělat nic jiného, než ho na tom míči přidržet. A druhý na fitballu, zase na bříško a opatrně pohybovat pár centimetrů dopředu dozadu a do stran. Ale možná si zkus najít nějaké video, abys to i viděla, ať to neuděláte blbě.

Jj presne takto jsme taky cvičili. Dcera taky nelezla v 9 měsících. Pak to všechno dohnala. Teď lita jak střela. Syn zase ve 4 měsících prepadaval na břiše na jednu stranu a taky to dohnal. Takže klid. Cvičte a dej miminku čas. Hlavně, že to řešíš. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
23.8.21 19:17

Pokud má opravdu slabé ruce, zkuste cvičit trakaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
23.8.21 19:56
@Claire93 píše:
Ahoj holky :) jdu sem s dotazem :) máte nějaké rady, jak u mimča posílit ruce? Náš Vojta (dnes 8 měsíců) je pořád slabouš na ruce. Nechce se mu do druhého vzpřímení. Chodíme na rehabilitace, ale je to spíš jen taková kontrola. Malého prohlédne, ukáže nám jeden cvik, teda spíš jaké dva body na těle mu mám tlačit a to je vše. Snažíme se doma poctivě, ale zlepšení je malé. Valí sudy, ručkuje, ale neleze a ještě nesedí. Vím, že každé mimi je jiné a má svůj čas. Jen bych mu chtěla trochu pomoct. Je na něm vidět, že bych už chtěl dělat jiné věci, než jen válení sudů :D hrozně se totiž vzteká, když nemůže za hračkou, kterou zahodil :D Omlouvám se za dlouhý příspěvek a předem děkuji za rady :srdce:

Jako bych to psala já - stejně staré dítě, stejný problém, stejna „diagnóza“ a cviky z rehabilitace :D

Já to teda moc neprozivam, že neleze ani nesedí, když vidím, že dělá různé pokroky (teď třeba žvatlání).
Kromě cvičení (toho tlačeni na body) se jí ale snažím k druhému vzpřímení motivovat, nejvíc funguje dát hrající mobil za polštář, to se může přetrhnout :D plus si ji pokládám přes nohu, aby byla na čtyřech, nebo jí dávám na overball nebo jógový blok, taky aby na těch rukách opravdu držela váhu.
Trakaře dělat nebude, i kdybych se na hlavu stavěla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
23.8.21 20:17

@Makola
Přes nohu nebo polštář ho dávám taky :)
Tak jsem ráda, že v tom nejsme sami :D
Taky si říkám, že má čas, že pokroky dělá jinde. Už říká máma a táta :) holt bude dřív mluvit než chodit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
24.8.21 15:01
@Claire93 píše:
@JancaS84 @Kukacka123
Holky, nám zatím vždycky řekli, že je slabej na ruce :nevim: je mi z toho trochu smutno no, protože si přijdu marná

Vubec nejses marna. Kazde dite ma proste sve tempo. Ty delas, co muzes…ja taky ted s dvojcatky cvicim a pokroky vidim. Neni to hned, vydrz :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat