Poškozená indukční deska. Co s tím?

1
1.2.21 13:27

Poškozená indukční deska

Dobrý den, máme novou indukční desku. Po prvním použití (zkoušeli jsme uvařit jenom čistou vodu, vše podle návodu) se na desce zbarvily některé „tečky“ do stříbrna viz foto. Deska není zvrchu nijak poškozena, není to ani nečistota. Je to jakoby škrábanec pod povrchem. Stalo se Vám to už někomu? Je možnost se toho nějak zbavit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3209
1.2.21 16:00

Ne, ale moje indukční po 4 letech používání. Dvě plotynky mám vylozene poskrabane od hrncu a to s nima nijak nekvrdlam když varim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 16:44

Při první vaření na indukční desce jsem si taktéž udělala pěkný škrábanec, byla jsem z toho na prášky a říkala jsem si, jak je tohle možné. Před tím jsme měli asi 15 let sklokeramickou desku a nikdy na ní žádnej škrábanec nebyl. No jenže tyhle indukce jsou strašně háklivé, já si ji udělala tím, že se mi maličko rozsypala sůl /nebylo to skoro ani vidět/ a já posunula hrnec a nikdy by mě nenapadlo, že si tím udělám rýhu do desky. No byla jsem z toho na prášky, ale musela jsem si říct, že je to spotřební zboží, který bohužel se opotřebovává a nemám to doma na to, abych se na to jen dívala…

• Citovat
  • Nahlásit
3209
1.2.21 17:59

Kamarádce pro změnu spadla sklenička a u par měsíců staré desky ustipla kus hrany. No neměnila to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.2.21 20:48

S indukcí nemám zkušenost, ale na sklokeramice se mi občas objeví podobné tečky, přejetím po povrchu to nejde vůbec cítit, jakoby to vůbec ani nebylo na povrchu..ale když to „vydrbu“ houbičkou na nádobí s trochou cifu, zmizí to. Ale těžko říct jestli by to pomohlo tady :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3209
2.2.21 10:03

@Sabatecka_slanina tak to bych rozhodne nezkousela. Indukce je ciste sklo a vzit to hrubou houbickou, tak to bych radsi mela jinak barevne tecky nez podrapane sklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 10:32

@hospodki říkám, mám zkušenost se sklokeramikou, je to možné, že indukci by to poškodilo, indukci jsem nikdy neměla..ale asi se mi nestalo, že bych houbičkou na nádobí něco poškrábala, nebo si alespoň nevzpomínám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3209
2.2.21 12:00
@Sabatecka_slanina píše:
@hospodki říkám, mám zkušenost se sklokeramikou, je to možné, že indukci by to poškodilo, indukci jsem nikdy neměla..ale asi se mi nestalo, že bych houbičkou na nádobí něco poškrábala, nebo si alespoň nevzpomínám :D

Píšeš vydrbu. To evokuje vzít to piskovym cifem a zelenou stranou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 15:08

@hospodki ano opravdu to vydrbu zelenou stranou :lol: ale poškrábaná fakt není :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 15:26

Přikládám foto :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie