Postup léčba střední ucho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 12:49
postup léčba střední ucho

Dobrý den, žiji v Německu a dcera má už 2. týden zánět středního ucha, zde se ouška nepíchají, poprvé u lékaře dostala atb, nurofen a akapky do nosu, po týdnu kontrola, stále zánět, prý je to tam ještě trochu zarudlé, atb už ne, ale dávat na noc nurofen a kapat nos. Ted jsme šli po týdnu opět na kontrolu a opět ještě v oušku zánět a za týden zase na kontrolu, nic nebrat, jen při bolesti nurofen a když za týden ještě bude, pošle nás ke specialistovi, na orl..

tak já nevím, je to normální, že se to takto vleče? já mám zkušenost jen po píchání ucha..a je normální, že ted nic nebere?

ouško ji nebolí, ale do kolektivu se zánětem asi ne, že? třeba do herny, už potřebuje ven jako sůl..a na procházky to u nás ted není, fičí a prší pořád..

máte někdo zkušenost s léčbou bez píchání ucha?

Reakce:
Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 15.03.19 12:51

Tak ouška se nepichaji pokaždé, každý doktor na to má jiný názor.. Každopádně si myslím, že na Orl jste měli jít hned.. Kapky do uší nedáváte?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 12:53

@Mišule86 no tady se s tím hned na orl ale nechodí, musím mít doporučení. šla jsme normálně k pediatrovi, který to léčí. kapky nic nedal, jen co píši výše..můžu max na pohotovost do města, ale tam není pohotovost orl stejně, jen dětská a ouško ji nebolí, nemá teplotu..

Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 15.03.19 13:00

Tak pokud to nebolí, asi bych počkala na tu kontrolu.. A možná bych na chvilku zkusila i tu hernu, dejte ji šátek nebo slabou čepku, i když bude vevnitř..

Jinak abych odpověděla na dotaz, zkušenosti s léčbou bez píchání máme, ale vždy jsme měli kapky do ucha..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 13:09

@Mišule86 no já se taky divim, že nic takového nedal, že je vlastně bez léčby..

Pipi 00
Závislačka 2821 příspěvků 15.03.19 13:38

My už jsme měli takový průběh taky. Někdy to trvá. Když to nebolí, tak se to lepší. Kapky jsme měli vždy jen na začátku, Otobacid, ATB nebo píchání jen někdy. Pak se dlouho furt chodilo na kontroly včetně tympanometrie, dokud to není ok. A to i po návratu do školky.

Zabatko
Závislačka 4531 příspěvků 15.03.19 13:38
@Anonymní píše:
@Mišule86 no já se taky divim, že nic takového nedal, že je vlastně bez léčby..

No je to fakt blbý. Jednak antibiotika co se kapou do uší jsou velmi často ototoxická, a to i při celistvém bubínku, bohužel mám vlastní trpkou zkušenost (víš, co to bylo za kapky a jaké měly složení?). Obvykle se zánět, pokud je vyklenutí bubínku, tady řeší píchnutím, pokud je v počátcích, dávají se ušní lihové kapky, obvykle zánět rozeženou. Ale vleklý zánět středouší bez léčby může poškodit struktury vnitřního ucha, to není žádná legrace, měla bys jít k odborníkovi okamžitě.

Crystal87
Generální žvanilka 24042 příspěvků 15.03.19 13:49

Taky žijeme v de a dcera měla zánět nedávno.Mela to i se zánětem spojivek :zed: .ATB nedostala jen dvoje kapky .Jedny do ucha jedny do očí.Po týdnů ji zánět praskl,vyteklo to,teklo to asi 4 dny a pak klid.Do školky nechodila,to až teď když je úplně ok.Nelibilo se mi,že nedali ani ATB.Protoze po pár dnech měla i zelený výtok z pipinky.Nastesti jsem vybavena lékama z ČR a vím co a jak,takže ten jsme vyléčili doma.Ale je divné že to u vás trvá tak dlouho :think:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18500 příspěvků 15.03.19 14:03

nechci působit jako šarlatán, ale synovi kdysi velmi pomohly ušní svíčky, prodávají se i v lékárnách :think: Nesmí se dávat, když už je v bubínku rána!
Syn měl bolesti uší a horečky, chystali jsme se na pohotovost, když přišla kamarádka s těma svíčkama, že to ještě zkusíme! Do hodiny po aplikaci úleva od bolesti a razantní pokles teplot, pak už se vyléčil doma :think:

mapu
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 15.03.19 15:10

Ahoj, u nas na tohle pomohl Audiron. Syn mel podobne prubehy, ouško nikdy neprasklo, ani nebylo pichle, antibiotika a pak se to několik tydnu táhlo. Jinak do kolektivu bych nebrala, je to porad infekce, bude oslabena a muze chytit neco horšího.

cverunka
Závislačka 2876 příspěvků 15.03.19 18:18

Divné, že nedostala ušní kapky. Zkusila bych boralkoholove kapky. Ale v Německu nevím … Nechat si je poslat, pokud neseženete.

Váš příspěvek
Reklama