Potřebuji radu- průjem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 12:37

Potřebuji radu- průjem

Dobrý den, prosím o anonym, stydím se že mám tak hloupý dotaz. Dcera mela v sobotu průjem. Tak jsme nasadili dietu. Nedělá, po dělí, ji bylo dobré. Od pondělí ji zase bolí břicho a má vodovy průjem. Včerajsme byli u Dr. A ta napsala antibiotika. Žádný stěr a ani nic jí neudělala. Jen že když je vodovy průjem, tak dáme antibiotika. To se opravdu dává? Díky za odpoved

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1581
19.5.22 12:50

Má k tomu teplotu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9208
19.5.22 12:55

:zed: průjem léčit necíleným antibiotikem je celkem prasárna.. doktor/ka se s tím evidentně nepáře..
problém byl v začátku, měli jste ihned nasadit černé uhlí/endiaron prostě desinfikovat střeva
nechat to jen na dietě je prostě slabé…
teď ať se hlavně zavodňuje, pokud jste s atb. už začali, tak holt dobrat, no.. ale já bych se s tím bez odběru a řádného vyšetření nespokojila. Navíc průjmy bývají spíše virové, co prosím tě dcera užívá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
19.5.22 12:59

Ne, to se opravdu běžně nedělá. Měla sis vyžádat alespoň orientační CRP test. Já bych dítěti ATB bez důkladného vyšetření nedala, zvlášť ne teď v létě, kdy má průjem každý druhý jenom z přehřátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 13:15

Zapomela sem napsat, že teplotu měla jen v tu sobotu,37,8. Dala jsem ji samozřejmě černé uhlí. Mě se to taky nezdá, ona píše antibiotika pořád, už hledám jinou lékařku. Ještě dodám že průjem je takový zelený.

• Citovat
  • Nahlásit
9844
19.5.22 14:07
@Anonymní píše:
Zapomela sem napsat, že teplotu měla jen v tu sobotu,37,8. Dala jsem ji samozřejmě černé uhlí. Mě se to taky nezdá, ona píše antibiotika pořád, už hledám jinou lékařku. Ještě dodám že průjem je takový zelený.

U zeleného průjmu by byl výtěr vhodný, někdy je třeba u salmonely. Nasadila bych Hylak Forte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
19.5.22 15:40
@meduzza píše:
U zeleného průjmu by byl výtěr vhodný, někdy je třeba u salmonely. Nasadila bych Hylak Forte.

Jestli to zelené spis nemá z toho uhlí. Ono tak zabarvuje… u nás pomohl na dva dny tasectan a enterol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 16:11

Dávám jí od včera tasectan, jenže to do ní nemůžu vůbec dostat. Prostě ne ne ne, ona to pít nebude. Už sem zkoušela všechno, že půjde do nemocnice, že nebude moct na dovolenou, zakázala sem tablet i tv, ale nic prostě nic nepomáhá.. :( :( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
7260
19.5.22 16:21
@Anonymní píše:
Dávám jí od včera tasectan, jenže to do ní nemůžu vůbec dostat. Prostě ne ne ne, ona to pít nebude. Už sem zkoušela všechno, že půjde do nemocnice, že nebude moct na dovolenou, zakázala sem tablet i tv, ale nic prostě nic nepomáhá.. :( :( :,(

Ještě ten enterol. Jsou to silná probiotika. Jednu tabletu ráno a jednu večer do něčeho vysypat. U nás to syn předal manželovi a oba měli za dva dny léčby klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 18:18

@hospodki Dobře,děkuji, koupím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie