Poutání autosedačky vajíčka

Anonymní
31.8.20 11:42

Poutání autosedačky vajíčka

Holky prosím poraďte mi. Už jsem zkoukla hromadu videí a jsem furt pitomá, pokaždé je to ukázáno jinak. Mám hromadu dotazů k autosedačce - vajíčku, myslím si, že si to myslím správně :lol: ale jistota je jistota :palec:

• v autě nechávám máslo v poloze, ve které sedačku nosím v ruce a nebo ji sklopím za hlavičku?
  • to samé na kočárku. Musí být madlo sklopené nebo ne?
  • když mám ISOFIX základnu v autě, tak už vajíčko nepoutám? Udrží to ta základna v případě nárazu??

A nakonec, k čemu slouží několik pozic pro madlo? Chápu, když je uprostřed, je to pro přenášení, za hlavičkou abych měla prostor pro manipulaci s miminkem, za sedačkou, abych to mohla použít jako lehátko. Na co to jde ale sklopit k nožičkám? :think: Navíc to zůstane tak pět centimetrů od okraje sedačky nad nožkami, to mi prostě hlava nebere :nevim: :D

Pro někoho možná pitomé dotazy, ale v rodině nebylo od roku 2001 žádné miminko, tak mi nemá kdo poradit :) a z kamarádek jsem první, takže žádná zkušenost okolo.

Předem vám moc děkuji :srdce: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
994
31.8.20 11:45

Madlo u vajíčka slouží jako tlumení nárazu v případě nehody kdyby na dítě něco padalo z vrchu. ( aspon tak mi to bylo jednou řečeno ) Já tam dětem dávala i hračky takže madlo bylo permanentně ve stejné poloze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 11:47

@PeBa12 takže v autě nesklápět? Myslela jsem si, že to bude míst nějakou funkci ale nemohla jsem to nikde dohledat

• Citovat
  • Nahlásit
994
31.8.20 11:49
@Anonymní píše:
@PeBa12 takže v autě nesklápět? Myslela jsem si, že to bude míst nějakou funkci ale nemohla jsem to nikde dohledat

Já osobně to nesklápěla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13898
31.8.20 12:12

U madla otevři návod k sedačce, bude tam v jaké poloze má při jízdě být. některé jsou fuk, některé mají stát některé být položené, pokud tam o tom není zmínka, tak je to fuk.

u kočárku nechápu, to myslíš vážně ten dotaz? :mrgreen:

u isofixu už nepoutáš. udrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
31.8.20 12:15

Naše sedačka má na sobě návod, madlo dávám k nohám dítěte. Zkuste jestli tam někde z boku také není návod :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6727
31.8.20 12:17

Sklapet se nema, je to dalsi ochrana v aute (alespon u naseho Maxi Cosi to tak bylo a i to bylo kdesi psane na netu u bezpecnosti v aute). Vajicko jsem na kocarku nevozila, ale tam asi sklopit muzes, jak chces. Vetsinou to madlo drzi nejakou strisku - na dite nefouka, nesviti…

Kdyz je zakladna, uz se nepouta, jen nacvaknes. Je to pevnejsi jak pas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4787
31.8.20 12:30

Madlo se v autě sklapet nikdy nemá. Na kočáru klidně sklop..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
31.8.20 12:44

Na kočárku je to jedno. V autě to má každé vajíčko jinak - musíš si přečíst návod (u maši sedačky se dávalo jakoby před dítě směrem k sedačce, aby tlumilo náraz.
K isofixu - já měla v autě isofixovou základnu (ta byla nacvaknutá na tom kovu v sedačkách a vajíčko jsem jen cvakla na tu základnu a už nepoutala. Jsem za isofix - ne proto, ze je bezpecnejsi, ale protoze minimalizujes spatne pridelani autosedacky (narozdíl od pásu) a co si budeme, tak poutání a odpoutávání vajíčka byl pro mě asi největší opruz ever.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 13:37

Sedačku máme cybex ale bez návodu. Jenom že nesmí být na předním sedadle s airbagem. Nic více tam není.

@debra.morgan A s tím kočárkem se ptám, protože jsem jednou pomáhala mamince u nás v paneláku s taškami, kočárkem a tak a nasadila jsem ji vajíčko na kočárek ať může manipulovat a ona úplně zděšeně vykřikla, pustila všechny tašky a utíkala ke kočárku a dala dolů to madlo. Pak si viditelně oddechla a řekla že to tak nesmím nechat :nevim:
Nijak více se s paní nekamarádíme, tak jsem se na to neptala…ale teď když řeším naše miminko a bezpečnost, tak jsem si na to vzpomněla, proto se ptám

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama