Povinné ručení na auto

190
14.3.16 15:23

Povinné ručení na auto

U koho máte povinné ručení na auto? Kolik platíte? Hodlám si koupit své první auto, čerstvě po řidičáku. Byla jsem v Český spořitelně a tam mi řekli, že oni to nedělají, jedině prý Alianz nebo Kooperativa. U které je to výhodnější? 8o

Příspěvek upraven 14.03.16 v 15:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31690
14.3.16 15:26

Myslím že u Slavie pojišťovny. motor to má 1.6., a pod 4000 se nedostanu, na různých srovnávačích mi to několikrát přepočítávali :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
14.3.16 15:29

Najdi si srovnávač, zadáš si tam údaje a uvidíš, kde to bude nejlepší..Pojišťoven je několik..Já jsem u Kooperativy, ale už mám nějaké bonusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
14.3.16 15:29
@Lentilkaaa83 píše:
Najdi si srovnávač, zadáš si tam údaje a uvidíš, kde to bude nejlepší..Pojišťoven je několik..Já jsem u Kooperativy, ale už mám nějaké bonusy.

No právě nemůžu zadat údaje do online kalkulacky nebo to chce údaje o autě, které ještě nemám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
14.3.16 15:39

@valetyna a ještě nemáš žádnou představu? tak zkus dát nějaké s vyšším obsahem ať víš orientačně co čekat. Já měla první 110ku a bez bonusů to bylo nějak přes 3 tisíce (v r. 2006), 2009 jsem pořídila 106ku (1.0) a ze začátku jsem platila taky kolem 3 a pak se mi to snížilo asi na 1600 (to jsem měla kombinované s taťkou) a teď mám 307 (1.6) a na tu platím 2.700

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
14.3.16 15:41

@valetyna Jsem už skoro 10let u Kooperativy a naprostá spokojenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6324
14.3.16 15:57

Takhle se nedá odpovědět. Záleží, jak jste mladá, kde bydlíte. A přeci musíte tušit, jestli to bude Octávia 1,6 motor, nebo Audi dvoulitr. To jsou také podstatné informace.
Jinak mi moc není jasné, proč chodíte do banky kvůli POV. Běžně to banky nedělají. Nicméně- ani v pojišťovně na přepážce to není super, protože tam vám nabídnou jen jejich produkt a nic jiného. jestli chcete, tak mi napište, něco vám k tomu povím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25017
14.3.16 16:18

Mě vyšla nejlíp Generali ;)
Ale záleží na podmínkách- obsah, stáří vozu, bonusy a věk a bydliště u tebe - každá pojišťovna to má trošku jinak, rozdíly jsou od desetikorun po stovky. Nejlepší je hodit informace o autě a o sobě do srovnávače (dej do vyhledávače srovnávač pojištění, vyskočí na tebe odkaz).
A rozhodně neexistují jen Česká a Allianz ;) Je jich snad patnáct :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27357
14.3.16 16:19

Nespletla sis náhodou českou spořitelnu s pojišťovnou? :mrgreen: a jaký auto si budeš kupovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5797
14.3.16 16:26

@valetyna Allianz, protože fungují :-)
ale hodně záleží na tom, za co která pojišťovna dává slevu

plus pokud uvažujete i o havarijním pojištění - tak to hledání spojte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6324
14.3.16 17:05

Opravdu je teď trochu jedno, jako to komu vyšlo. To je poněkud nepřenositelné. Když nemáte bonusy, tak cena bude poněkud vyšší a případné obchodní slevy nabydou na významu. Ujasněte, jestli to bude POV, nebo včetně HAV a jaká případná připojištění. Sklo doporučuji a jinak je to na zvážení. Některé pojišťovny dají zajímavou slevu na na nové auto „ze salónu“…
Srovnávač vám možná dá náhled, ale bez VIN a RZ (SPZ) to stejně bude veeelmi hrubé (a jestli).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
14.3.16 17:12
@pikola píše:
Nespletla sis náhodou českou spořitelnu s pojišťovnou? :mrgreen: a jaký auto si budeš kupovat?

Jo to mi pak došlo :D Já šla totiž do banky něco zaplatit a rovnou jsem se zeptala a až pak mi to došlo, že je to banka :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
14.3.16 17:12
@Ivan PPZ píše:
Takhle se nedá odpovědět. Záleží, jak jste mladá, kde bydlíte. A přeci musíte tušit, jestli to bude Octávia 1,6 motor, nebo Audi dvoulitr. To jsou také podstatné informace.
Jinak mi moc není jasné, proč chodíte do banky kvůli POV. Běžně to banky nedělají. Nicméně- ani v pojišťovně na přepážce to není super, protože tam vám nabídnou jen jejich produkt a nic jiného. jestli chcete, tak mi napište, něco vám k tomu povím…

máš zprávu :) děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
14.3.16 17:14

My máme wüstenrot a obě pojistky na manžela. Druhý auto je psaný sice na mě, ale za pojištění bych dala skoro 8.000,–. Takhle platíme ani ne 3.000,–. Tím ti chci taky říct, že je pro tebe naprosto nesrovnatelný se ptát protože s každým měsícem navíc naskakují bonusy a částka se snižuje. Ty budeš začínat od nuly, takže to prostě bude palba. Jinak teda Allianz a Kooperativa fakt nejsou jediný :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
190
14.3.16 17:24
@Tunrida píše:
My máme wüstenrot a obě pojistky na manžela. Druhý auto je psaný sice na mě, ale za pojištění bych dala skoro 8.000,–. Takhle platíme ani ne 3.000,–. Tím ti chci taky říct, že je pro tebe naprosto nesrovnatelný se ptát protože s každým měsícem navíc naskakují bonusy a částka se snižuje. Ty budeš začínat od nuly, takže to prostě bude palba. Jinak teda Allianz a Kooperativa fakt nejsou jediný :lol:

Je to srovnatelný nebo chci vědět jenom přibližně a nějaký tipy jestli někdo má :D No vím, že to bude větší částka, nově řidičák…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat