Povinnost matky

4
15.9.20 20:44

Povinnost matky

Ahoj, možná to ma někdo stejne jako ja. Mam povinnost vozit nezletilé dite k otci?? Maleho mam svereneho soudne do sve pece, návštěvy v rozsudku mame dohodou a v místě matky bydliště. Jenze ja se s malym a novým pritelem stehujeme 300km daleko nez je jeho otec.. Musim mu ho treba v patek privezt a v nedeli si ho vyzvednout? Nebo by si pro nej otec měl prijet a zase ho privezt zpět? Děkuji za odpověďi a postřehy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9125
15.9.20 20:45

No, kamarádka byla v podobné situaci, on podal návrh k soudu a musela mu vozit děti na půl cesty, nebo se střídat v cestách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23010
15.9.20 20:47

Teď jsem zrovna četla článek o rozsudku soudu, že se musí střídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51971
15.9.20 20:48

@Pajina B. asi záleží na domluvě ale pokud ty se odstěhuješ tak bys měla vyjít vstříc a vozit ;) nebo se nestěhovat. Je to dálka i pro to dítě takhle pořád cestovat :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18959
15.9.20 20:49

Kdyz se nedomluvite, tak vam to urci soud. Bud si předávat dite napuli cesty, nebo jeden ho treba odveze a druhy priveze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.9.20 20:51

@Aduš8 on k soudu nic nepoda. To vim jistě. Jde mi o to, ze otec z 10 smluvenych schůzek si vzal maleho maximálně 2× a to treba jen na 3h. Vždy mu do toho neco vlezlo (jen výmluvy), treba 10min před setkanim volal, ze ne, ze si ho nevezme. Neni na nej žádný spoleh a úplně se mi nelíbí jet 300km a on si najednou vzpomene, ze se mu to nehodi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17799
15.9.20 20:56

@Pajina B. Tak ať si dítě vyzvedává a ty si pro něj pak dojedeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.9.20 20:59

Na otce není žádný spoleh. Je schopný 10minut pred schůzkou zavolat, ze se mu to nehodi. Dela to porad a delat bude. Nehledě na to, ze jet takovou dalku s tim, ze mi rekne, ze nema cas me vazne vytaci. Takze dokud to treba neprojde soudem (přesné určení styku) tak nejsem povinná mu ho vozit a vyzvedávat??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64057
15.9.20 21:00
@Kriss Tina píše:
Kdyz se nedomluvite, tak vam to urci soud. Bud si předávat dite napuli cesty, nebo jeden ho treba odveze a druhy priveze.

Nebo taky soud nedá souhlas s přestěhováním dětí, pokud s tím nebude souhlasit otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.9.20 21:02

@Lama Lama to jako vazne mi nekdo muze určovat, jestli se muzu nebo nemuzu prestehovat? To snad nee :open_mouth:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64057
15.9.20 21:02
@Pajina B. píše:
Na otce není žádný spoleh. Je schopný 10minut pred schůzkou zavolat, ze se mu to nehodi. Dela to porad a delat bude. Nehledě na to, ze jet takovou dalku s tim, ze mi rekne, ze nema cas me vazne vytaci. Takze dokud to treba neprojde soudem (přesné určení styku) tak nejsem povinná mu ho vozit a vyzvedávat??

Jsi povinná ponechat děti v jejich původním bydlišti, pokud se rodiče neshodnou na jiném. Přestěhovat je můžeš pouze se souhlasem otce menbo pokud jeho souhlas nahradí soud.
Samozřejmě, kde není žalobce, tam není soudce, takže pokud je to trouba, tak třb bude por děti bez remcání vozit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64057
15.9.20 21:04
@Pajina B.
@Pajina B. píše:
@Lama Lama to jako vazne mi nekdo muze určovat, jestli se muzu nebo nemuzu prestehovat? To snad nee :open_mouth:

To jsem někde napsala?
Psala jsem o dětech, ty se můžeš odstěhovat třeba na Mars.
A že může o bydlišti dětí spolurozhodovat otec, to myslím zcela vážně, přijde mi to samozřejmé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19163
15.9.20 21:05
@Pajina B. píše:

a uvedomujes si, ze jde hlavne o to dite? To najednou bude travit cca 8-10 hodin cestovanim, bude mit druheho rodice velmi dlouho mimo vzdalenost, kterou je schopno zvladnout samo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18959
15.9.20 21:06
@Lama Lama píše:
Nebo taky soud nedá souhlas s přestěhováním dětí, pokud s tím nebude souhlasit otec.

Jo to je taky moznost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13897
15.9.20 21:10
@Pajina B. píše:
@Aduš8 on k soudu nic nepoda. To vim jistě. Jde mi o to, ze otec z 10 smluvenych schůzek si vzal maleho maximálně 2× a to treba jen na 3h. Vždy mu do toho neco vlezlo (jen výmluvy), treba 10min před setkanim volal, ze ne, ze si ho nevezme. Neni na nej žádný spoleh a úplně se mi nelíbí jet 300km a on si najednou vzpomene, ze se mu to nehodi..

Proč se stěhujete tak daleko? Co budeš dělat, když Ti soud nařídí dítě otci vozit a vyzvedávat si ho u něj? Zohledníš jeho případné cesty, že bude mít menší výživné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama