PPM nebo RP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 17.06.10 15:01
PPM nebo RP

Ahoj holky,nevíte někdo, jak by to bylo s rodičákem, kdybych otěhotněla a zároveň byla doma na rodičáku už s prvním dítětem? Měla bych znovu nárok na PPM nebo jen bych pokračovala s RP? A kdybych otěhotněla dejme tomu za rok, RD s prvím dítětem mi končila v březnu a moje druhé mimi se mělo narodit třeba v červenci, tak bych mezi tím měla jaké peníze, nic a potom měla zase PPM nebo mi pokračoval RP?Děkuji, snad je to srozumitelné :-)

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 17.06.10 15:07

Pokud ti trvá smlouva v práci, tak z rodičáku se na ppm nastupuje bez problému, vypočítají ti ppm ze stejného základu jako první ppm.
Jak je to, když rodičák a ppm nenavazuje si nejsem jistá, teoreticky bys měla na to období mezi koncem RD a začátkem MD jít do práce, otázkou je, zda by tě tam tvůj zamestnavatel vůbec chtěl, když bys šla třeba na měsíc a pak zase pryč :nevim: (pomíjím, že si nemá co rozhodovat, jestli by tě tam chtěl nebo ne, myslím to z lidského hlediska)
nicméně RD se tuším započítává do té čekací lhůty 270dnů, pokud se nic nezměnilo, takže i když RD a MD nenavazují, tak by to neměl být problém

hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 17.06.10 15:20

No právě, že já už smlouvu v práci nemám, měla jsem ji na dobu určitou a končila mi 30.9.2008, ale na první mat. jsem nastupovala 14.2.2009 a PPM jsem měla nárok, tak by to snad neměl být prpblém ani teď?

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 17.06.10 16:10

Při první ppm jsi byla v ochranné lhůtě 180 dnů od konce smlouvy.
Ta už ti teď samozřejmě netrvá, nikdo za tebe neplatí nemocenskou, tudíž pokud by se ti narodilo teď mimčo, máš nárok pouze na RP čtyřletý ode dne porodu.

Jsem téměř ve stejné situaci, smlouva mi skočila v době MD, tudíž při dalším dítku bych měla jen 4RP. Něco šaším s osvč, tam si stačí platit nemocneskou 180dnů před porodem a čekací lhůta je těch samých 270dnů, takže zahájení činnosti, nicméně jak to bude, to uvidím asi, až to půjdu vyjednávat na ouřad :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >